Kwiecień 2021

Pamięć o przeszłości wciąż żywa
Miło nam powiadomić, że dwie nasze wybitnie zdolne uczennice Zofia Buzała z klasy 6 a i Lilianna "Michalina" Michalska z klasy 6 e stając w szranki historyczno-plastyczne zostały wyróżnione za swoje prace artystyczne przesłane na ogólnopolski konkurs  - "Bitwa pod Kazimierzem Dolnym 1831 roku i jej bohaterowie".
Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Uczennice pracowały pod kierunkiem p. Ewy Jurkowskiej i p. Wojciecha Kosteckiego. Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do odwiedzenia siedziby Muzeum na Podzamczu w Kazimierzu Dolnym, mamy nadzieje, że będzie to możliwe do lipca, i obejrzenia prac.
Zofii i Michalinie gratulujemy.
Dzień Książki w 1A

Okazuje się że uczniowie i uczennice klasy 1A bardzo lubią czytać książki i każdy ma jakaś ulubioną. 

Dlatego, 23 kwietnia kiedy wypada Światowy Dzień Książki, nie mogło zabraknąć lekcji o tej tematyce. Uczniowie i uczennice z klasy 1A dowiedzieli się jak powstaje książka i jakie etapy musi przejść, aby trafić do naszych rąk. Nie zabrakło również ciekawostek o "bohaterce" naszej lekcji. Oczywiście wymieniliśmy się informacjami na temat ulubionych książek.
Zielony ogródek w grupie 0d
Dzieci z grupy 0 d postanowiły założyć "Zielony ogródek" .
Wszyscy mali ogrodnicy z uśmiechem na twarzy dbali o wsadzone cebulki, codziennie podlewając je i z zaciekawieniem obserwując efekty swojej pracy!!!
Zapraszam do GALERII.
OPATRUNEK NA RATUNEK - pomagamy najuboższym mieszkańcom Afryki
                 

 

Pomimo trudnego czasu na całym świecie, my nie przestajemy pomagać!

 

Już od wielu lat aktywnie włączamy się w akcje organizowane przez Fundację Redemptoris Missio, która pomaga najbiedniejszym mieszkańcom Afryki.


W surowych warunkach życia nietrudno o rany i oparzenia. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety, tam często brakuje nawet podstawowych opatrunków.

 

Wspólne możemy to zmienić!

 

W dniach 26 kwietnia – 7 maja w naszej szkole będzie trwała akcja OPATRUNEK NA RATUNEK. W tym czasie każdego dnia, do każdej klasy uczącej się w szkole wejdzie nauczyciel i zbierze od uczniów przyniesione dary.
Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota:
• gazy jałowe i niejałowe
• kompresy jałowe i niejałowe
• plastry na rolkach
• opaski dziane i elastyczne

• bandaże
• rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary).

Sprawmy, aby życie dzieci w afrykańskim buszu nie było bolesne, a zabawy sprawiały wiele radości.

 

Z góry dziękujemy wszystkim za dobroć serca, wrażliwość i zaangażowanie.

 

Rada Samorządu Uczniowskiego

 
Dzień Książki w 0c

 

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci z 0c w tym dniu odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie dowiedziały się w jaki sposób powstają książki oraz jak należy o nie dbać. Wypożyczyły również ciekawe lektury do domu. Następnie obejrzały filmik ukazujący historię książki. Własnoręcznie wykonały zakładki oraz zaprojektowały okładkę swojej ulubionej książki.

Zapraszamy do GALERII.

Książka jest dobra na wszystko - lekcja biblioteczna

 

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Organizatorem tego święta jest UNESCO, zaś celem promocja czytelnictwa i uznanie praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono uroczyście w 1995 roku.

Z tej okazji nasi zerówkowicze uczestniczyli w lekcji bibliotecznej Książka jest dobra na wszystko. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach literackich i chwaliły się domowymi biblioteczkami. Dowiedziały się też, jak przebiegają kolejne etapy powstawania książek oraz jakie są ich rodzaje. Pięknie potrafiły wskazać, które i w jakich okolicznościach służą nam swoją wiedzą lub poradą.

Na zakończenie spotkania bohaterowie bajki Warto czytać – Trefliki – zachęcili wszystkich do podróży do świata bajek, do świata wyobraźni. Każdy zerówkowicz otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Zapraszam do GALERII.

II Edycja Dni Matematyki 2021

 

Wyniki konkursu Galileo z historii

 

W dniu 4 marca 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z historii ,,GALILEO’’. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju konkurs odbył się w formie online.

Uczniowie dostali link do konkursu, w którym sprawdzali swoje umiejętności z zakresu epok od starożytności do współczesności. W konkursie brali udział uczniowie z większości polskich szkół przez co rywalizacja nie była prosta.

Mimo ogromnej konkurencji możemy się pochwalić sukcesami, a WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

W klasach IV najwyższe miejsca otrzymali następujący uczniowie: Alicja Nowakowska, która otrzymała Grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową. Gabriela Glegoła Maja Badeńska otrzymały dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Dyplomy laureata otrzymali Jakub Rutkowski, Oliwia Kudan, Alicja Telęda, Antoni Cichocki, Dominik Malicki, Antoni Sipa, Bartosz Kostrzewa i Franciszek MaterekDyplomy wyróżnienia otrzymali Zuzanna Nowakowska, Helena Nowak i Bartłomiej Dąbrowski.

W klasach V dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymał Szymon Moskal. Alan Niemczuk otrzymał dyplom wyróżnienia.

W klasach VI Grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową otrzymali: Jan Szarga, Hanna Mroczek i Szymon Lassak. Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymali Tymoteusz Wieczorek i Wiktor Wrótniak. Bartłomiej Leonienko otrzymał dyplom laureata. Za zdobyte miejsca dyplomy wyróżnienia otrzymali Aniela Adach, Mariusz Adach, Filip Zaremba, Zofia Buzała i Marta Janiszek.

W klasach VII Jakub Bartosiak, który otrzymał Grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Zofia Nowak i Franciszek Skowyra mogą poszczycić się dyplomem laureata i nagrodą książkową. Dyplomy laureata otrzymali także Damian Hałas, Wojciech Rafa, Anastazja Galdieri Patryk Niemiec. Dawid Szymański otrzymał dyplom wyróżnienia.

W klasach VIII z dyplomu laureata i nagrody książkowej mogą poszczycić się Aleksandra Szarga, Mateusz Szewczyk, Wiktoria Chaber Antoni Ponikowski. Dyplomy wyróżnienia otrzymali Olga Zaremba, Milena Szewczyk, Michał Podsiadły, Mateusz Spławiec i Igor Ziembowicz.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy uznania.

Niektórzy uczniowie swoich możliwości spróbowali w innych przedmiotach organizowanych przez GALILEO, takich jak:

Język angielski w dniu 03.03. 2021 r., gdzie z klas IV Nikola Szafran otrzymała dyplom laureata oraz nagrodę książkową, a Dawid Noweta otrzymał dyplom uznania.

Język hiszpański w dniu 04.03. 2021 r., w którym to uczeń klasy V Alan Niemczuk otrzymał Grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową.

Matematyka w dniu 02.03.2021 r., gdzie uczeń klasy IV Dawid Noweta otrzymał dyplom uznania.

 

 

Wszystkie nagrody i dyplomy zostaną wręczone uczniom po powrocie do szkoły.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM za udział w konkursie i reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej. DZIĘKUJEMY !!!

 

Opiekunowie:

Ilona Rzepkowska

Renata Lis

Elżbieta Mazurek

Wojciech Kostecki

 

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię większość działań związanych z tym świętem przeniosła się do świata wirtualnego. Uczniowie naszej szkoły swoje refleksje, przemyślenia na temat Dnia Ziemi oraz zdobytą wiedzę ekologiczną przedstawili w formie prac plastycznych, plakatów, informacji o gatunkach zagrożonych wyginięciem lub za pomocą zdjęć. 

Zapraszam do obejrzenia książeczki elektronicznej stanowiącej prezentację prac uczniów.

 

Małgorzata Kuś

Uczniowie naszej szkoły wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu InstaLogik

Zakończyła się II Edycja Ogólnopolskiego konkursu matematyczno - informatycznego InstaLogik.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Gabrysia Glegoła oraz Antek Solis uzyskali tytuł odpowiednio Laureata II i Laureata III stopnia. Finalistą konkursu została też Zuzia Nowakowska. Mai Piwońskiej zabrakło kilka punktów do zakwalifikowania się do etapu finałowego. Cała czwórka to uczniowie klasy 4a.

 

   

 

Instalogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs organizowany był przez InstaKod Sp z o.o. oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs składał się z trzech etapów. W każdym z nich należało rozwiązać szereg zadań matematyczno - logicznych oraz przedstawić ich rozwiązanie w środowisku programistycznym. Wszystkie informacje o konkursie znajdują się na stronie instalogik.pl.

 

Poniżej dołączam film z transmisją zakończenia konkursu.

 

 

GRATULACJE DLA CAŁEJ CZWÓRKI!!!


Opiekun uczniów
Marcin Słomka

Udział w projekcie Deutsch Plus – Regional vernetzt
Udział w projekcie Deutsch Plus – Regional vernetzt był dla nas wielką przygodą! Projekt zwiększył poziom kompetencji kluczowych, udoskonalił umiejętności poszukiwania, selekcji , porządkowania informacji, kreatywnego rozwiązania problemów z wykorzystaniem Tik oraz pracy w zespole. Z pewnością pozostaniemy w kontakcie z innymi szkołami. Z niecierpliwością czekamy na nowe pomysły i wyzwania!
Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego prace projektową!

 

Hanna Bilotserkovets

Niezwykli Puławianie

Szanowni Państwo!

 

Ideą wystawy pokonkursowej Niezwykli Puławianie. Opowiedz mi o swoim bohaterze jest udostępnienie szerokiej publiczności prac nagrodzonych oraz wyróżnionych. Z wielką radością prezentujemy plastyczne efekty spotkania z wybitnymi osobami. Naszym młodym twórcom życzymy niegasnącego zapału na polu rozwijania osobistych pasji, mając nadzieję, że w przyszłości to oni zajmą miejsce osób, które stały się zachętą do twórczej pracy w dzieciństwie.

Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w stacjonarnej wystawie pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs. Czas i miejsce wystawy zostaną podane w oddzielnym komunikacie.

Zapraszam do GALERII.

 

 

Koordynatorzy konkursu

Barbara Grontkowska

Jolanta Żmudzka

Wojciech Kostecki

Niedziela Biblijna

Trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka. Zapraszamy do udziału w Szkolnym czytaniu Pisma Świętego.

 

Szczegóły na plakatach

 

          

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego

Dnia 23 marca 2021 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wielkanocny. W ramach konkursu wpłynęło w sumie 60 prac z każdej grupy wiekowej. Prace wykonane były z dużą starannością i dokładnością, wzbudzały podziw i uznanie oceniających. Jury w składzie: Monika Mocarska - nauczyciel plastyki, Iwona Tureczek-Zakrzewska - nauczyciel j. polskiego, Elżbieta Adamowicz-Matraszek - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, stanęło przed trudnym zadaniem i zdecydowało wyłonić laureatów. Wśród nich znaleźli się uczniowie:

 

Grupy zerowe:

   

Klasy  I

   
Aleksandra Dysput 0 „C”   Amelia Falińska 1d – I miejsce
Hanna Topolska 0 „C”                                   Sylwia Bartuzi 1c  – II miejsce
Gabriela Kwit 0 „C”   Anna  Wójcik 1c  – III miejsce
Emilia Kacperczyk 0 „C”  

Wyróżnienia:

   
Błażej Piesio 0 „A”   Natalia Paluch 1d  
Karolina Suszek 0 „C”   Krzysztof Migdal 1c   
                                        

Kaja Rodak

 

1c   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasy II    

 

Klasy III    
Tymon Janisz 2b - I miejsce   Kalina Wieleba 3e - I miejsce
Hanna Kwit 2c - II miejsce   Matylda Piekoś 3d - II miejsce
Zofia Stefaniak  2c - III miejsce     Alicja Piłat 3c - III miejsce

Wyróżnienia:

   

 

Wyróżnienia:    
Wiktor Taracha 2b     Julia Kowalik 3c  
Nadia Tryńska 2c     Martyna Smęt 3d  
        Emilia Sułek  3a  

 

 

 

 Palmy    
         Alicja Nowakowska  4a  - I miejsce
   Oliwia Kudan  4d  - II miejsce
   Wiktoria Olszak  7c  - III miejsce
   Wyróżnienia:    
   Tymoteusz Wieczorek  6c  
   Gabriela Glegoła  4a  
   Gabriela Kowalik  4d  

 

Laureaci otrzymają dyplomy uznania, które zostaną im wręczone w późniejszym terminie, kiedy sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Podziękowania kierujemy również w stronę Rady Rodziców SP nr 11 w Puławach, która ufundowała nagrody rzeczowe.

 

   

 

   

 

Puławscy żołnierze podziemia antykomunistycznego - wewnątrz szkolny konkurs historyczny rozstrzygnięty!
Za nami pierwsza edycja szkolnego konkursu poświęconego historii najnowszej. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z biogramami żołnierzy podziemia niepodległościowego AK - WiN Ziemi Puławskiej. Biogramy Mariana Bernaciaka "Orlika", Zygmunta Wilczyńskiego "Żuka", Jerzego Jaskulskiego "Zagończyka", Mieczysława Chabrosa "Polonusa" i Mariana Sikory "Przepiórki" znajdują się na stronie szkoły w zakładce Pamięć i tożsamość.
Kolejnym etapem zmagań czytelniczo - historycznych był test wiedzy. Do szranek stanęło 39 uczniów naszej szkoły. Pięcioro uczniów rozwiązało test uzyskując największą liczbę punktów w najkrótszym czasie.
Oto oni:
  • Maria Pietras
  • Weronika Szmigiel
  • Hanna Mroczek
  • Krzysztof Gnieciak
  • Jan Szarga

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie. Waszą nagrodą jest zdobyta wiedza i ćwiczenie umiejętności czytania. Laureatom gratulujemy!

Dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej za przekazanie publikacji i gier edukacyjnych - nagród dla laureatów. Nagrody czekają na Was w bibliotece.

Szkolni koordynatorzy konkursu
Teresa Swinarska
Renata Lis
Wojciech Kostecki
Prace wiosenno - wielkanocne wykonane przez uczniów klasy 3c

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej wiosenno-wielkanocne prace, które dzieci w ramach zajęć wykonały w domu podczas nauki zdalnej. Ostatniego dnia nauki stacjonarnej udało nam się jeszcze zasiać owies wielkanocny, który dzieci zabrały do domu i miały go pielęgnować. Jesteście ciekawi efektów? Zapraszamy.

 

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )