Tu znajdziesz najważniejsze informacje na temat naszego projektu.

lightbox

Zobacz też:

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O PROJEKCIE
opis dokumentutypdata

Zadania i osoby odpowiedzialne za ich realizację

46 kB

1st TRANSNATIONAL MEETING – Puławy, Poland

Date: October 22 – October 26 2012

PROGRAMME

doc20-10-2012[ Pobierz ]
314 kB

Opis wizyty grupy Comenius w Polsce

docx21-03-2013[ Pobierz ]
22 kB

Konkurs na logo projektu

23 kB

LOGO projektu!!!

544 kB

Informacje o wynikach konkursów organizowanych przez grupę Comenius

doc28-02-2013[ Pobierz ]
86 kB
Nowy projekt w naszej szkole

Przez kolejne dwa lata (rok szkolny 2012/2013 i 2013/2014) nasza szkoła – Szkoła Podstawowa numer 11 im. Henryka Sienkiewicza - będzie zaangażowana w dwuletni projekt międzynarodowy COMENIUS - What's up Mr. NOBEL? - discovering countries through their scientific traditions, czyli odkrywanie krajów poprzez ich naukowe tradycje.

Nasza szkoła już po raz 4  uczestniczy w międzynarodowym Partnerskim Projekcie Szkół.

Zaproponowany przez naszą szkołę projekt uzyskał wysoką notę (90/100).

W Polsce podążać będziemy śladami Mikołaja Kopernika i Marii Curie-Skłodowskiej, a partnerskie szkoły z Rumunii, Hiszpanii, Szwecji, Bułgarii, Finlandii i Turcji umożliwią nam poznanie wybitnych postaci nauki pochodzących z tych krajów. Projekt ma także za zadanie przybliżyć nam zwyczaje i tradycje świąteczne obchodzone w różnych krajach europejskich oraz sprawić iż nasza znajomość kultur i różnych języków europejskich będzie większa.

Nasza szkoła została koordynatorem projektu i przez cały okres jego realizacji będziemy odpowiedzialni za prawidłowy przebieg wszystkich realizowanych działań.

Szkoły uczestniczące w projekcie:

Szkoła Podstawowa numer 11 imienia Henryka Sienkiewicza - www.sp11.pulawy.pl

koordynator: Beata Kryczka-Tarka

Hermodsdalsskolan - Szwecja - www.2.pedc.se/hermodsdal

Koordynator: Ursula Dobrowolska -Iwanow

ESCOLA ESTEL - Hiszpania - www.xtec.cat/ceip-estel-stguim

Koordynator: Colom Ribera

Kirkkojärven koulu - Finlandia - www.espoo.fi/kirkkojarvenkoulu

Koordynator: Seija Uuspelto

AKBEZ INONU ILKOGRETIM OKULU - Turcja - www.akbezinonu.meb.k12.tr

Koordynator: Yasemin Culha

Kindergarten "Slantse" - Bułgaria

Koordynator: Todorka Gabrova

CLUBUL COPIILOR ZIMNICEA - Rumunia- www.clubzimnicea.piczo.com

lightbox

Przewidywane prace, które powstaną w pierwszym roku projektu- rok szkolny 2012/2013:

• Informacje na stronie internetowej szkoły
  • Apel Mikołaj Kopernik-polski naukowiec
  • Prezentacje w języku polskim i angielskim „Polska- nasza ojczyzna” oraz „Polski system edukacyjny”
  • Logo projektu - konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów szkoły
  • Apel „ Boże Narodzenie” - w języku angielskim
  • Przewodnik metodologiczny dla nauczycieli - wydany w 7 językach
  • Kiermasz wielkanocny
  • Wielkanoc w Polsce - konkurs dla wszystkich uczniów szkoły
  • Wycieczka dla uczniów zaangażowanych w prace nad projektem - śladami Mikołaja Kopernika
  • Projekt zakładki - z logo, tytułem projektu, pracami dzieci
  • Finałowy projekt pierwszego roku pracy – książka - papierowa i elektroniczna „ Odkrywanie krajów poprzez ich naukowe odkrycia” - zamieszczone prace dzieci: literackie, plastyczne, zdjęcia

Kwalifikacje uczniów do reprezentowania szkoły w wycieczkach w ramach programu Comenius:

- opracowanie regulaminu nastąpiło podczas  spotkania grupy nauczycieli Comenius po konsultacjach z uczniami, dyrekcją szkoły.

Założenia:

1. Ocena z j. ang., komunikatywność i brak bariery językowej.
  2. Średnia ocen ze wszystkich przedmiotów oraz zachowanie.
  3. punkty zdobyte za aktywny udział w projekcie:

- przygotowanie prezentacji,

- prowadzenie korespondencji z ucz. z kraju partnerskiego,

- scenka, inscenizacja, udział w przedstawieniach

- prace projektowe, plastyczne, językowe, literackie.

4. Rekomendacja ucznia przez wychowawcę klasy i zespół nauczycieli uczących ucznia.

5. Przyjęcie gościa z kraju partnerskiego podczas wizyty w Polsce.

COMENIUS

Co to jest COMENIUS?

To jeden z czterech programów sektorowych programu UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE wspierający finansowo i merytorycznie partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych, polegającą na realizacji wspólnego projektu

Cele szczegółowe Programu Comenius:

• rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości;
  • pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Projekty partnerskie to współpraca dwóch lub więcej szkół z różnych krajów UE, która skutkuje przede wszystkim wymienianą doświadczeń i uczeniem się od siebie nawzajem. Akcja ma na celu wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich.