Czerwiec 2020/21

Wakacyjny przebój grupy 0B "Góry do góry"

 

Czerwiec to jeden z najweselszych miesięcy w roku dla wszystkich dzieci. Każde dziecko z niecierpliwością czeka na upragnione wakacje. Zerówkowicze z grupy 0B, chciałyby się podzielić  przebojem wakacyjnym i życzyć wszystkim bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji!!!

Arbuzowo-lodowo! - Zakończenie roku szkolnego na wesoło!

 

Życzymy kolorowych, zdrowych, soczystych i smacznych wakacji!

Odpoczynku, zabawy, słońca, przygód, radości, zwiedzanie pięknych miejsc i poznanie ciekawych ludzi.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom bezpiecznych podróży i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wakacji. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
6B

 

Podwójna uroczystość w grupie 0c

 

23 czerwca w grupie 0c odbyła się podwójna uroczystość. Dzieci świętowały Dzień Rodziny i zakończenie roku szkolnego. Na tę okazję przygotowały dla swoich rodziców wierszyki, piosenki i tańce oraz drobne upominki. Następnie podsumowały miniony czas spędzony w zerówce i z radością powitały wakacje.

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy do GALERII.

Dzień Mamy i Taty w klasie !c

Spotkanie z niezwykłym gościem
W tym tygodniu uczniowie klas 1c i 3b gościli u siebie niewidomego Pana Bartka i jego psa przewodnika Robiego. Podczas spotkania przybyły gość opowiadał o swoim życiu z niepełnosprawnością: codzienności, pracy zawodowej, pasji motoryzacyjnej. Zademonstrował uczniom działanie rozmaitych urządzeń ułatwiających mu funkcjonowanie w codziennym życiu. Pan Bartek opowiedział o szkoleniu psa przewodnika i przedstawił jego umiejętności. Spotkanie było ciekawe i inspirujące.
Dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.
Zapraszam do GALERII.
Nasza ostatnia przedwakacyjna prezentacja - Gazetka Szkolna

 

Kliknij w obrazek

Na basenie

 

W ostatnim tygodniu nauki klasa IV a wybrała się na basen. Na nim uczniowie w praktyce zademonstrowali swoją wiedzę, którą w poprzedni dzień przekazali im ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie – Drużyna WOPR nr 13 Puławy.

 

Czas na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Za szybko... 

 

Zapraszam do GALERII.

 

Wyjście klasy 8d na Paintball

 

Nasza klasa 8d zakończyła swoje wspólne pięć lat wyjściem na Paintball dnia 22 czerwca. Przed rozpoczęciem gry podzieliśmy się na dwie grupy. Przeciwne drużyny strzelały do siebie kulkami wypełnionymi kolorową żelatyną spożywczą. Trafienie powodowało eliminację przeciwnika. Pomimo dużych upałów miło spędziliśmy czas. Po zakończonej zabawie smaczne kiełbaski z grilla szybko zniknęły z talerzy. W drodze powrotnej zrobiliśmy sobie lany poniedziałek dla ochłody. Po 2 kilometrowym spacerze na przystanek każdy zdążył już wyschnąć. Tak zakończył się ostatni wspólnie spędzony czas poza murami szkoły.

Zapraszam do GALERII.

 

 

Zakończenie VII EDYCJI PROGRAMU UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ
W związku z uczestnictwem w Programie Uczymy Dzieci Programować, klasa 1A otrzymała dyplomy. 
Cieszymy się bardzo i nie możemy się doczekać kolejnej edycji :)
Jerusalema w bibliotece

Podsumowanie konkursów kuratoryjnych

 

W dniu 11 czerwca 2021 roku w Lublinie odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2020/2021 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Na terenie województwa lubelskiego zorganizowanych zostało dwanaście konkursów przedmiotowych. W etapie szkolnym wzięło udział 19731 uczniów, do etapu rejonowego awansowało 4851 uczniów, do finału wojewódzkiego awansowało 507 uczniów. W finale wojewódzkim przyznano 318 tytułów laureata, którym zostały wręczone upominki rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wśród nich uczennica naszej szkoły Patrycja Borys, która została laureatem konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego. Patrycja była zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego, co jest  równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku z danego przedmiotu. Ponadto  laureaci są przyjmowani w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych. Przyznane wyróżnienie podkreśla ogromny wkład i zaangażowanie w naukę i szczególny talent Patrycji.

 

Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk złożyła gratulacje wszystkim laureatom poziomu opanowanej wiedzy. Podziękowała nauczycielom i dyrektorom szkół za wysiłek, trud i zaangażowanie włożone w pracę z uczniem zdolnym. Gratulacje i podziękowania zostały przekazane rodzicom uczniów, którzy z troską i zaangażowaniem myślą o edukacji swoich dzieci.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mali inżynierowie
W tym roku szkolnym chętni uczniowie z klasy 3c kontynuowali z wcześniejszego roku projekt: „Technika. Mali inżynierowie. Czym możemy podróżować?  Uniwersytetu Dzieci w Klasie. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się co to jest carshering, jak działają auta samoprowadzące się – autonomiczne. W grupach zaprojektowali wnętrza samochodu przyszłości trenując przy tym kreatywność, zdolności manualne oraz pracę w grupach.
Trzecioklasiści w czasie filmu obejrzeli jak wyglądały pierwsze maszyny latające i poznali siły, które oddziałują na statki powietrzne. Później skonstruowali z papieru samoloty i sprawdzali jaki związek ma wielkość skrzydeł z czasem utrzymywania się samolotu. Poznali jednostki miar, co to są wielościany (graniastosłupy, ostrosłupy), a z siatki wielościanów składali modele. Uczestnicząc w projekcie, rozwinęli również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Na koniec zajęć wręczyłam uczniom zasłużone dyplomy. Jeszcze raz gratuluję ukończenia projektu i zapraszam do GALERII.

Katarzyna Szczypa-Kowalik

 

Mali matematycy
W roku szkolnym 2020/2021r. uczniowie klasy 2d uczestniczyli w projekcie: „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematykaUniwersytetu Dzieci w Klasie.  Podczas zajęć dzieci ćwiczyły odczytywanie godzin, poznały jednostki miar (mierząc ile papieru jest w rolce lub w kilku listkach), dowiedziały się jak można narysować koło, dlaczego jest dzień i noc. 
Poznali również co to są wielościany, z siatki sześcianu składali kostkę do gry i dowiedzieli się co to są graniastosłupy i ostrosłupy. Nasze zajęcia wzbogacały również filmiki przygotowane przez Uniwersytet Dzieci w Klasie oraz przygody Ani i Adasia z miasteczka Ekierkowo.
Młodzi bohaterowie stają w obliczu wielu matematycznych wyzwań, które inspirowały uczniów do samodzielnego poznawania matematyki. Na koniec zajęć wręczyłam uczniom zasłużone dyplomy. Jeszcze raz gratuluję i zapraszam do GALERII.
Katarzyna Szczypa-Kowalik

 

Rewolucje w Rosji

 

Omawiając temat ,,Rewolucje w Rosji’’ z uczniami i uczennicami klasy 7 a i 7 d poznaliśmy przyczyny, przebieg, skutki rewolucji lutowej i październikowej.

Zadaniem dzieci było wyobrażenie sobie, że są dziennikarzami. Uczniowie i uczennice klasy 7 a i 7 d mieli zaprojektować pierwszą stronę gazety dotyczącej przyczyn i skutków rewolucji październikowej.

Prace mieli wykonać na kartce A4 i zrobić sobie zdjęcie z trzymającym w dłoni tytułem artykułu. Efekty pięknych prac wykonanych przez dzieci możemy zobaczyć w GALERII.

Ilona Rzepkowska

 

Idzie rak, nieborak…

 

Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie klasy 1c poznali raka błotnego i raka szlachetnego - gatunki uznane za narażone na wyginięcie, przez co objęte częściową ochroną gatunkową. Dowiedzieli się gdzie raki występują, jak wyglądają, jaki tryb życia prowadzą oraz o głównych zagrożeniach dla przetrwania gatunków.

Pierwszy rozbiór Polski

 

Omawiając temat ,,Pierwszy rozbiór Polski’’ z uczniami i uczennicami klasy 6 a poznaliśmy przyczyny, przebieg i skutki pierwszego rozbioru Polski.

Zadaniem dzieci było wyobrażenie sobie, że są dziennikarzami. Uczniowie i uczennice klasy 6 a mieli zaprojektować pierwszą stronę ,,Gazety Sejmowej’’ z 1773 roku. Jakie wydarzenia – Waszym zdaniem – powinny się w niej znaleźć? Ich zadaniem było wymyślenie tytułu poszczególnych artykułów?

Prace mieli wykonać na kartce A4 i zrobić sobie zdjęcie z trzymającym w dłoni tytułem artykułu. Efekty pięknych prac wykonanych przez dzieci możemy zobaczyć w GALERII.

Ilona Rzepkowska

 

Kościół w Średniowieczu

 

Omawiając temat ,,Kościół w średniowieczu’’ z uczniami i uczennicami klasy 5 a poznaliśmy kim byli duchowni, jak wyglądał średniowieczny klasztor oraz rodzaje zakonów w średniowieczu.

Zadaniem dzieci było wyobrażenie sobie, że należą do średniowiecznego klasztoru i są kopistami. Uczniowie i uczennice klasy 5 a mieli zaprojektować średniowieczny inicjał pierwszej litery swojego imienia.

Prace mieli wykonać na kartce A4 i zrobić sobie zdjęcie z trzymającym w dłoni inicjałem. Efekty pięknych prac wykonanych przez dzieci możemy zobaczyć w galerii.

Ilona Rzepkowska

 

Spotkanie z ratownikami WOPR
22 czerwca na szkolnym boisku dla wszystkich uczniów klas 0-8 odbyło się spotkanie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie – Drużyna WOPR nr 13 Puławy. Tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą.
Ratownicy przekazali uczniom podstawową wiedzę na temat zasad , których przestrzeganie gwarantuje bezpieczeństwo w czasie wakacji. Odbyła się również prezentacja sprzętu ratowniczego – motorówki, skutera, akwalungów, kasków, kamizelek ratunkowych itd. Uczniom bardzo podobało się spotkanie.
Zapraszamy do GALERII.
Znamy zwycięskie logo projektu Scientix

 

Uczniowie klas 7 i 8 oraz jury nauczycielskie wybrali pracę graficzną, która będzie logiem projektu polsko-włoskiego Scientix - Let's move your head!
Wśród ponad 15 nadesłanych prac serca uczniów i nauczycieli zdobyła polska praca Gabrieli Capały - uczennicy z klasy 7e.
Gratulujemy!
Podsumowanie roku katechetycznego

 

Zaledwie kilka miesięcy temu rozpoczynaliśmy nowy rok szkolny, a już przychodzi nam go kończyć. Dziesięć miesięcy upłynęło szybko, ale też bardzo pracowicie. Podejmowane były liczne inicjatywy mające na celu ewangelizację dzieci i młodzieży. Uczniowie chętnie przystępowali do wszelkiego rodzaju konkursów i przedsięwzięć religijnych.

 

Podsumowanie roku katechetycznego oraz prace dzieci i młodzieży znajdują się pod linkiem: https://wke.lt/w/s/bR1L0G

 

Dziękujemy rodzicom oraz uczniom za owocną współpracę! Życzymy wspaniałych wakacji!!!
Wyniki konkursu Panda z historii

 

W dniu 22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z historii ,,PANDA’’. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju konkurs odbył się w formie online.

Uczniowie dostali link do konkursu, w którym sprawdzali swoje umiejętności z zakresu epok od starożytności do współczesności. W konkursie brali udział uczniowie z większości polskich szkół przez co rywalizacja nie była prosta.

Mimo ogromnej konkurencji możemy się pochwalić sukcesami, a WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

W klasach IV najwyższe miejsca otrzymali następujący uczniowie: dyplom laureata i nagrodę książkową Bartosz Kostrzewa Helena NowakDyplomy wyróżnienia otrzymali Dominik Malicki, Alicja Telęda, Oliwia Kudan i Zuzanna Nowakowska.

W klasach VI dyplom laureata oraz nagrodę książkową otrzymała Hanna MroczekZa zdobyte miejsce dyplom wyróżnienia otrzymał Szymon Lassak.

W klasach VIII wyróżnieniem może poszczycić się Olga Zaremba.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy uznania.

Niektórzy uczniowie swoich możliwości spróbowali w innych przedmiotach organizowanych przez PANDĘ, takich jak:

język hiszpański w dniu 22.04. 2021 r., w którym to uczeń klasy V Alan Niemczuk otrzymał Grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową.

Wszystkie nagrody i dyplomy zostaną wręczone uczniom przez wychowawców na zakończenie roku szkolnego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM za udział w konkursie i reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej. DZIĘKUJEMY !!!

 

Opiekunowie:

Ilona Rzepkowska

Renata Lis

Elżbieta Mazurek

 

 

Polsko-włoska podróż kulinarna- część 2

 

16 czerwca uczniowie zaangażowani w projekt polsko - włoski Scientix-Let’s move your head odbyli swoją drugą włoską podróż kulinarną. W gościnnych progach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Puławach nasi uczniowie mieli okazję poznać kolejne słynne włoskie daniem - lasagne. Pod fachowym kierownictwem Pani Eli i jednego z uczniów klasy gastronomicznej MOSu  młodzież klasy 7  nauczyła się przygotowywać lasagne po bolońsku czyli płaty makaronu przekładane mielonym mięsem z sosem pomidorowym i z zapiekanym serem mozzarella.

Ale to nie wszystko. Pani Ela wraz z Petro przygotowała dla naszych projektowiczów wspaniałą niespodziankę - deser panacottę oraz warsztaty baristyczne. Panacotta, wyśmienity deser na upalne dni, okazał się niebywale prosty, a zachwycił wszystkich swoim smakiem.

Jak zrobić panna cottę? Podajemy przepis na Instagramie naszego projektu!

Zapraszamy na Insta Scientix project i do galerii zdjęć pachnących słodkim smakiem i zapachem  Włoch. Czerpmy radość życia z małych rzeczy- dolce vita!

Dziękujemy Dyrektor MOS p. Joannie Gieleckiej za pomoc przy organizacji warsztatów.

I miejsce w konkursie FRSE Selfie+

Kliknij zdjęcie

 

Nasza Szkoła zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Selfie + w ramach realizacji projektu międzynarodowego POWER. Celem konkursu było wyróżnienie i promocja najciekawszych zdjęć prezentujących działania projektowe w ramach programu Erasmus+, programu POWER oraz programów Polsko Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży i Polsko - Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

W tym roku konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: "Twój projekt w jednym ujęciu" oraz "Europejskie wartości w moim projekcie". Puławska Jedenastka zaprezentowało zdjęcie w kategorii "Twój projekt w jednym ujęciu" i zajęła I miejsce spośród ponad 300 zgłoszonych projektów. Zdjęcia oraz opisy projektów dodawane są na platformie selfie +, która służy prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacjihttps://selfieplus.frse.org.pl/

Platforma Selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów europejskich, które SP11 realizuje od lat.  Z powodu sytuacji pandemicznej prezentacja zwycięskich projektów odbyła się podczas wirtualnej gali Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, a nagroda w postaci sprzętu elektronicznego wraz z pamiątkowym dyplomem i statuetką została kilka dni temu przesłana do szkoły.

Gratulujemy uczniom z klas 7 c i 7 e biorącym udział w projekcie.

 

Kodowanie w 0d

 

Uczniowie z grupy 0d uczestniczyli w niezwykłych zajęciach. Wychowawczyni zamieniła matę do kodowania w grę planszową. Zadaniem uczniów było ułożenie w małych grupach kodu (drogi) ze startu do mety. Zerówkowicze poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie! 

Zapraszam do GALERII.

Nasze sukcesy literackie

18. czerwca podczas Uroczystej Biesiady Literackiej ogłoszono wyniki XII Powiatowego Konkursu Literackiego „ Mój świat- w cyberprzestrzeni”.

Wśród laureatów znalazły się:

- Weronika Szymanek, uczennica klasy 6a ( opiekun, p. Anna Ląd)-nagroda w kategorii wiersz

- Natalia Szymczyk, uczennica klasy 7a ( opiekun,p.Iwona Tureczek- Zakrzewska)-nagroda w kategorii opowiadanie

- Zofia Nowak, uczennica klasy 7a( opiekun,p. Iwona Tureczek- Zakrzewska)-

wyróżnienie w kategorii opowiadanie.

 

Opowiadanie Natalii Szymczyk zostało opublikowane:

https://www.facebook.com/Pracownia-literacka-M%C5%82odzie%C5%BCowy-Dom-Kultury-w-Pu%C5%82awach-102816314989001

 

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

      

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

 

17 i 18 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową pod opieką p. Doroty Leonienko. Uczniowie klas czwartych po pozytywnie zdanym teście z wiedzy teoretycznej przystąpili do egzaminu praktycznego.

Przed szkołą przygotowano dla uczniów miasteczko rowerowe. Nauka zasad ruchu drogowego wcale nie musi być nudna i o tym przekonali się wszyscy nasi uczniowie, którzy w tych dniach przystąpili do egzaminu. Były znaki drogowe, przejście dla pieszych, wyznaczone miejsce do “ósemki”, miejsce stopu i parking. Podstawowym założeniem przygotowanych zadań było bezpieczeństwo uczniów i przygotowanie ich do prawdziwej jazdy w codziennym życiu.

Wszystkim poszło świetnie i każdy kto podszedł do zdawania części praktycznej z sukcesem ją zakończył. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi.

Dziękujemy zaprzyjaźnionej szkole nauki jazdy (i wskazówkom p. Wiktora Leonienko – instruktora nauki jazdy OSK Sulej) za wypożyczenie uczniom znaków drogowych i pachołków, by miasteczko mogło spełniać swoją funkcję.

 

Wyróżnienie dla Bartka Leonienko

Miło przekazać informację, że Bartłomiej Leonienko uczeń klasy 6 otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym "Przez nas ilustrowane, to co w wierszach K. K. Baczyńskiego zapisane".

 

Gratulujemy

 

 

 

Wywiad z V-ce Dyrektor Panią Beatą Kryczką - Tarką

 

 

Zachęcamy wszystkich do wysłuchania

wywiadu z V-ce Dyrektor Panią Beatą Kryczką - Tarką,

którego przeprowadziły Magdalena Złotnicka 4b i Paulina Dziak 6d.

Redakcja Gazetki Szkolnej

Nasza Szkoła Podwórkiem Przyjaciół

Wyniki interaktywnej zabawy matematycznej w ramach Dni Matematyki

 

Lista laureatów interaktywnej zabawy matematycznej w ramach Dni Matematyki:

  

  1. Antek Solis kl.4a
  2. Bartosz Kosmala, kl.4b
  3. Oliwia Kudan, kl.4d
  4. Krzysztof Gnieciak, kl.5a
  5. Marta Podsiadła, kl.6e
  6. Michał Drozd, kl.6d
  7. Aniela Adach, kl.6f
  8. Michał Podsiadły, kl.8a
  9. Ola Szarga, kl. 8c
  10. Ania Wiszowata, kl.8c

 

Prawidłowe rozwiązania zadań:

  1. Krzyżówka
  2. Kupon

 

 

 

Nagrody za Plastyczny Konkurs Wielkanocny

      

 

Uczniowie nareszcie mogli osobiście odebrać nagrody, które otrzymali w wyniku

Plastycznego Konkursu Wielkanocnego, sfinansowane przez Radę Rodziców.

 

 

Tusz do Paki

 

Nasza Szkoła bierze udział w zbiórce i zamianie kartridży atramentowych na karmę dla psów. Oddziały zerowe już od marca wspierają tą akcję i przynoszą tonery. Rekordzistą został Błażej z grupy 0a, który przyniósł ok.55 kartridży. Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy i zachęcamy, aby również klasy 1-8 przyłączyły się do naszej akcji.

Więcej informacji w linku https://tuszdopaki.pl/.

Zapraszamy do GALERII.

Projekt polsko - włoski

 

Uczniowie biorący udział w projekcie polsko-włoskim "Scientix - Let's move your head" wyruszyli w podróż kulinarną po Włoszech. A przygodę ze smakami kuchni włoskiej rozpoczęli od własnoręcznego przygotowania  deseru Tiramisu. Było pysznie.

Turniej Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie

Oto nasi szkolni reprezentanci na Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie!

 

     

 

Dziękujemy i gratulujemy!

Kacper wśród finalistów konkursu programistycznego WYZWANIE PROGRAMOWANIE

 

Konkurs Wyzwanie Programowanie skierowany był dla uczniów od 6 do 11 lat. Uczniowie rozwiązywali szereg zadań algorytmicznych wykorzystując aplikację PixBlocks.

 

W zawodach wzięło udział prawie 2000 osób z całej Polski. Autorzy konkursu przygotowali IV tury konkursowe dla wszystkich uczestników. Spotkania te miały wyłonić dwustu najlepszych młodych programistów, czyli Finalistów konkursu. Dla nich został przygotowany Wielki Finał.


Wśród uczestników Wielkiego Finału znalazł się Kacper Korgol, uczeń klasy IVa, który we wszystkich turach rozwiązał 39 z 40 zadań. Kacper w Wielkim Finale rozwiązał 8 z 10 zadań, co pozwoliło mu zająć 136 miejsce w Polsce.

 

Do zakwalifikowania się do Wielkiego Finału niewiele zabrakło Antkowi Solisowi oraz Zuzi Nowakowskiej (uczniowie klasy IVa).


Życzymy dalszych sukcesów!!!

Zielona Szkoła w klasie 6B

Dzień Dziecka w klasie 3c

 

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej klasie 3c to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach sportowych. Wszyscy uczestnicy wyróżnieni zostali medalami i dyplomami, ponieważ najważniejsza była dobra zabawa i zaangażowanie. Na dzieci czekały również bańki, fotobudka i słodka przekąska.

Jednak w naszej klasie Dzień Dziecka trwał aż dwa dni. Następnego dnia odwiedziliśmy Pianka Cafe w której dzieci uczestniczyły w warsztatach z robienia slajmów. W bawialni zabawom nie było końca a dobry humor i uśmiechy nas nie opuszczały. Na zakończenie dzieci skosztowały pyszne gofry i lemoniadę. Zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Czy dzieci dobrze się bawiły tego dnia? Myślę, że tak, a najważniejsze, że udało nam się go spędzić razem.

Dzień Dziecka w grupie 0c

 

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W zeróweczce "c" to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do zabawy. Był piknik, plac zabaw, lody, a na zakończenie degustacja pizzy. Radości nie było końca.

Zapraszam do GALERII!

 

Dzień Dziecka w klasie 5a
Święto celebrowane na całym świecie również w  naszej klasie miało swój wyjątkowy przebieg.  Z tej okazji wybraliśmy się na długi spacer po naszym mieście zakończony słodkim poczęstunkiem. Fajnie było znów spędzić czas razem,  spacerując, rozmawiając i  żartując. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w marszu. Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy bardzo aktywnie.
Zapraszamy do obejrzenia GALERII.
Dzień Dziecka w klasie 0b

 

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Dlatego, Panie w naszej grupie o to zadbały.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego dnia w grupie 0b (kliknij na zdjęcie).

Wycieczka klasy 7d

W Dniu Dziecka klasa VII D brała udział w wycieczce krajoznawczej szlakiem Wąwozów Lessowych oraz szlakiem Nadwiślańskim.

 

Przebieg trasy umożliwił odkrycie na nowo piękna naszej najbliższej okolicy pod względem geomorfologicznym i przyrodniczym. Podczas przerwy na trasie marszu uczniowie mieli możliwość zjeść pieczone kiełbaski i odpocząć.

 

Zapraszam do GALERII.

 

Dzień Dziecka w klasie 1d

   

    

Z okazji Dnia Dziecka klasa I d spędzała czas na grach i zabawach. Dzieci puszczały bańki mydlane, zajadały lody i bawiły się wspólnie. Radości nie było końca. Zmęczone i zadowolone pomaszerowały do domu. 

 

        
Dzień Dziecka w klasie 8d

 

Dzień Dziecka - 1 czerwca klasa 8d spędziła na spacerze w Kazimierzu Dolnym. Pogoda nam dopisała, mogliśmy przespacerować się i zobaczyć jeden z najpiękniejszych cmentarzy Żydowskich. Znajdująca się tam ściana płaczu powstała z macew, którymi wcześniej wybrukowany był teren wokół Klasztoru oo. Reformatów, gdzie znajdowało się więzienie w czasie wojny. Drugim punkt programu to rejs statkiem i podziwianie krajobrazu okolic Kazimierza. Dzięki tej krótkiej wycieczce przypomnieliśmy sobie jak miło jest razem spędzać czas.

Zapraszam do GALERII.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas III – VIII do interaktywnej zabawy

 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas III – VIII do interaktywnej zabawy

 

  • Na każdej stronie znajdziesz interaktywne elementy.
  • Przeczytaj dokładnie wszystkie informacje.
  • Krzyżówkę i kupon skopiuj do Worda, uzupełnij i prześlij na adres: tmsp11pulawy@gmail.com wpisując swoje imię, nazwisko oraz klasę do 11 czerwca 2021 r.
  • Uczniowie klas trzecich i czwartych nie muszą podawać rozwiązań zadań: 2.1, 2.3 umieszczonych w kuponie.
  • Zwycięzcy wyłonieni zostaną spośród uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązania. (10 osób) 
  • Nazwiska laureatów i rozwiązania zadań zostaną opublikowane na stronie szkoły 15 czerwca 2021 r.

 

Kliknij w obrazek

Wyniki 1 etapu konkursu matematycznego dla klas 1-3 Puchacz Piotr
Dnia 13 maja w naszej szkole odbył się 1 etap ogólnopolskiego konkursu matematycznego dla klas 1-3 Puchacz Piotr. Z ogromną przyjemnością informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu:
  • Klasa 1 C - Jan Telęda, Szymon Tuszyński, Patryk Wnuk
  • Klasa 2 E - Oliwier Cegiełko
  • Klasa 2 B - Tymon Janisz, Wiktor Taracha
  • Klasa 3 B - Kornelia Skwarek

Gratulujemy i życzymy powodzenia na drugim etapie. Pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )