Projekt ERASMUS+ AKCJA KA 1

W latach 2017 – 2018 jest realizowany w naszej szkole projekt „Sztuka łączy Europejczyków”. Ma on na celu poprawę jakości pracy szkoły przez udział nauczycieli w mobilnościach zagranicznych oraz przybliżenie uczniom wiedzy o krajach unijnych: historii, kulturze, sztuce i zwyczajach. Więcej informacji na blogu:

Sztuka łączy Europejczyków

W ramach projektu „Sztuka łączy Europejczyków” chętnie podejmujemy działania, które mają na celu popularyzację działań artystycznych oraz promowanie i rozwijanie talentów naszych wychowanków. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody XVII Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją”. Zespół wokalny „Jedenastka” reprezentujący klasę 5 b (opiekun Anna Bieleń) oraz duet „Rozśpiewana Rodzinka” w składzie Marta i Michał Podsiadli (opiekun Małgorzata Kuś) wzięli udział w konkursie pieśni religijnej „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”. Marta i Michał wyśpiewali I miejsce w kategorii zespołów rodzinnych.

Dużym sukcesem zakończył się również konkurs plastyczny. Praca Kingi Paniak zajęła II miejsce, natomiast Natalka Klimek uzyskała wyróżnienie. Obie uczennice uczęszczają do klasy 5a”.

lightbox lightbox

Odwiedziny w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym

26 września klasa V „a” udała się do Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych  pt. „Sowy – ptaki bez tajemnic”. Po niezwykle ciekawym wykładzie i prezentacji na temat sów zamieszkujących Polskę, rozpoczęły się warsztaty artystyczne. Każdy uczeń własnoręcznie ozdobił za pomocą farb do tkanin płócienną torbę. Tematem przewodnim warsztatów były oczywiście sowy. Powstały przepiękne i oryginalne torby. Kolejnym punktem zajęć było zwiedzanie stałych wystaw muzeum i podziwianie zgromadzonych w nich zbiorów. Na koniec pobytu w Kazimierzu były czas na lody i coś słodkiego w cukierni. Po krótkim spacerze po mieście wszyscy zadowoleni wrócili do Puław.

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

W oczekiwaniu na logo projektu

Uczniowie naszej szkoły z zapałem włączyli się w realizację konkursu na logo projektu „Sztuka łączy Europejczyków”. Klasa V „a”, na dodatkowych zajęciach plastycznych, prowadzonych przez wychowawcę - panią Małgorzatę Kuś, rozpoczęła prace nad wykonaniem swoich pomysłów. Również klasa IV „e” pod bacznym okiem wychowawczyni, pani Anny Bieleń, stworzyła wiele ciekawych projektów. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Przypominamy, iż prace konkursowe można dostarczać do 15 października do nauczycieli realizujących projekt.

lightbox lightbox lightbox lightbox

Konkurs na logo projektu „Sztuka łączy Europejczyków”

W ramach realizacji projektu "Sztuka łączy Europejczyków" propagujemy pracę na lekcjach z użyciem metody CLIL.

Proponujemy nauczycielom zapoznanie się z prezentacją multimedialną przybliżającą tę metodę, sposoby wprowadzania jej na lekcjach i korzyści płynące ze stosowania jej na wszystkich przedmiotach.

Link do strony zawierającej prezentację multimedialną - https://youtu.be/3xVtEPKR_7I

Regulamin konkursu na logo projektu "Sztuka łączy Europejczyków" - kliknij tutaj.

Prezentacja multimedialna metodą CLIL

W ramach realizacji projektu "Sztuka łączy Europejczyków" propagujemy pracę na lekcjach z użyciem metody CLIL.

Zwierzaki - cudaki

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Podczas lekcji z przyrody uczniowie klasy V „a” wykorzystali warzywa i stworzyli niezwykle oryginalne „Zwierzaki cudaki”. Głównym celem zajęć było utrwalenie nazw roślin uprawianych w Polsce oraz poznanie ich zastosowania. Uczniowie rozpoznawali jadalne części roślin oraz podawali ich angielskie odpowiedniki (lekcja z wykorzystaniem CLIL).

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox