Maj - rok szkolny 2019/2020

DOMOWY TEATR - cz. 8.

„Towarzystwo Pana Brzechwy” 

 

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych uczniów na krótkie przedstawienie teatralne.

 

Spektakl zrealizowany jest przy współpracy Teatru Groteska w Krakowie. Adaptacja i reżyseria – Jan Polewka. Przygotowując scenariusz widowiska, Jan Polewka wybrał – jego zdaniem – najlepsze utwory dla dzieci niezrównanego mistrza, Jana Brzechwy. Trzonem spektaklu są przygody Pana Dropsa i jego trupy. Do scenariusza włączono także inne wiersze Brzechwy, które są inscenizowane jako teatrzyk w teatrze.

 

Obsada: Jacek Wójcicki (Tomek Drops) oraz Barbara Cieślak, Aldona Jankowska, Danuta Okopska, Jerzy Trela, Leszek Piskorz, Przemysław Branny, Rafał Jędrzejczyk, Artur Dziurman, Krzysztof Grygier, Piotr W. Sitko, Paweł Winsczyk, Stanisław Urbaniak, Aleksander Fabisiak, Jan Polewka i dzieci.

Z A P R A S Z A M Y 

 

Dziecięce pomysły na świat

Pamiętamy króla Maciusia Pierwszego i jego dziecięce rządy. Królowe i królowie z klasy IIId też mają swoje pomysły na świat, który może być lepszy dla dzieci na całym świecie.

Zapraszamy do GALERII.

Dzień Księżniczki w zerówce A

Tak naprawdę wiele z nas, na co dzień chciałoby być Księżniczką, lecz nie zawsze jest na to czas… 25 maja to świetna okazja, aby taką księżniczką zostać! Chociaż na jeden dzień! Kilka z nich się ujawniło w zerówce „A”. To Juleczka, Amelka, Madzia, Pani Monika i Pani Karolina.

Zobaczcie sami.

 

Tort dla Jana Pawła II

18 maja przypadała 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły. Emerytowany papież Benedykt XVI w specjalnym liście, przygotowanym na tą okazje napisał, że Jan Paweł II „stoi przed nami jako ojciec ukazujący nam miłosierdzie i dobroć Boga”. Pragnąc wyrazić wielkiemu rodakowi nasze „dziękuję” za ukazywanie prawdy o Bogu i człowieku oraz za nieustanne wskazywanie na Chrystusa, społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolskie uroczystości. Niestety z powodu zagrożenia epidemicznego nie mogliśmy się spotkać, aby wspólnie uczcić urodziny Papieża Polaka. Przenieśliśmy więc świętowanie do rodzinnych domów. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali „torty urodzinowe” dla Jana Pawła II. Tort mógł być wykonany dowolną techniką – prawdziwe ciasto, kartka laurka albo muzyczny. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i powstały prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej, muzycznej i plastycznej.

 

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!!

 

Zapraszamy do wysłuchania piosenki w wykonaniu Marty Podsiadłej z klasy 5e oraz do obejrzenia prezentacji i kolażu

z naszej wspólnej akcji dla świętego Jana Pawła II.

 

 

MÓJ MAŁY ŚWIAT – CZYLI RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA!!!

Myślę, że każdy zgodzi się z nami, że NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA! A dla wielu z nas jest całym światem. Dzieci z grupy 0A prezentują portrety swoich wspaniałych rodzin i w związku ze zbliżającym się Dniem Mamy

 

WSZYSTKIM MAMOM PRZESYŁAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA!!!

Święty Jan Paweł II - kalendarium

18. maja minęła 100. rocznica narodzin wielkiego Polaka Karola Wojtyły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji ukazującej najważniejsze wydarzenia i daty na kapłańskiej drodze Świętego Jana Pawła II.

 

Świetlica szkolna

Zapraszamy chętne dzieci do udziału w zabawie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Zrób niespodziankę Rodzicom i wykonaj dowolną techniką pracę plastyczną związaną z Ich świętem (serce, laurka, kwiaty, portrety, itd).

 

 

 

Poproś Rodzica o zrobienie zdjęcia i przesłanie na adres kszczypa@edu.sp11.pulawy.pl do końca maja. Najpiękniejsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. Będziesz mógł je obejrzeć z całą Rodziną!


Serdecznie zapraszamy

Światowy Dzień Kosmosu
21 maja każdego roku przypada wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników Wszechświata oraz badań nad nim. Świętujemy wtedy Międzynarodowy Dzień Kosmosu i w związku z tym dniem dzieci z grupy 0 „B” wykonały interesujące prace związane z kosmosem. Dzieci wykazały się przy tym niezwykłą pomysłowością i twórczością. Okazało się że dzieci mają dużą wiedzę o kosmosie.

 

Zapraszamy do Galerii.
Skarpetkowe urwisy

Czy zdarzyło Wam się zgubić skarpetkę? U nas to się zdarza. O! Na przykład wczoraj, w domu było wielkie pranie. Podczas wieszania na suszarce okazało się, że brakuje jednej skarpetki. Później również wśród skarpetek taty były braki. Ta większa, czarna, znalazła się w bębnie pralki, natomiast mniejszej jak nie było, tak nie ma. No cóż, może się odnajdzie...
Taka sytuacja z pewnością ma miejsce w wielu domach.
Pewnie zastanawiacie się, o co chodzi z tymi skarpetkami?
My, uczniowie klasy 1c już wiemy co dzieje się z tymi zaginionymi skarpetkami.
A wszystkiego dowiedzieliśmy się z bardzo ciekawej książki pani Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych”). Jak jesteście ciekawi… zachęcamy do przeczytania tej książki. Zainspirowani przygodami niesamowitych skarpetek wykonaliśmy swoje, żeby było nam trochę raźniej w tym trudnym czasie. Oto nasze Skarpetkowe Urwisy. Jak macie ochotę, wykonajcie taką skarpetkową postać w domu. Pozdrawiamy – uczniowie klasy 1c.

Kangur Matematyczny 2020

Z uwagi na zawieszenie zajęć w szkołach,  formuła Konkursu Kangur 2020 została zmieniona i konkurs zostanie przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

 

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: konkurs próbny i właściwy.

 

Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużeniu do 90 minut.

 

Każdy z uczniów otrzyma  wiadomość (poprzez e - dziennik) z informacją zawierającą login i hasło, za pomocą którego należy  zalogować się na Platformie, nazwą kategorii, terminem poszczególnych etapów, linkiem do instrukcji logowania (koniecznie należy się z nią zapoznać!).

 

Po otrzymaniu loginu i hasła, proszę o jak najszybsze zalogowanie na Platformie (najpóźniej do czwartku, 21  maja br). Po zalogowaniu się, w profilu konta należy uzupełnić IMIĘ I NAZWISKO uczestnika.

 

 

 

Terminarz Konkursu w zależności od kategorii:

 

Kategoria

Konkurs próbny

Konkurs Kangur 2020

Student

22.05.2020, godz. 14:30

28.05.2020 (czwartek), godz. 16:30

Junior

22.05.2020, godz. 16:30

29.05.2020 (piątek), godz. 16:30

Kadet

25.05.2020, godz. 14:15

02.06.2020 (wtorek), godz. 16:45

Beniamin

25.05.2020, godz. 16:45

03.06.2020 (środa), godz. 16:45

Maluch

26.05.2020, godz. 14:15

04.06.2020 (czwartek), godz. 16:45

Żaczek

26.05.2020, godz. 16:45

05.06.2020 (piątek), godz. 16:45

 

koordynator konkursu

Joanna Tarka

Dzień Dobrych Uczynków

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; 

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Jan Paweł II

 

Od 2005 roku 19. maja jest w Polsce Dniem Dobrych Uczynków. Obchody zainicjowała Fundacja Arka. Celebracja niecodziennego i pożytecznego święta ma w założeniu jego twórców polegać na podejmowaniu różnych pozytywnych, bezinteresownych działań na rzecz ludzi, zwierząt i ogólnie przyrody.

 

Nikt z nas nie jest samotną wyspą, a zatem uruchommy naszą dobrą energię!!!

Haftujemy krzyżykiem

Na lekcjach techniki, a w niektórych klasach już w czasie pandemii, uczniowie klas szóstych realizowali dział związany z materiałami włókienniczymi.

Dosyć często zdarza się naprawiać ubranie – a to przyszyć guzik, zszyć rozpruty rękaw, naszyć łatę na nogawkę. Zabiegi takie pozwalają dłużej utrzymać odzież w dobrym stanie. Aby je wykonać, poznaliśmy różne rodzaje ściegów.

Zaczęliśmy od tych najprostszych, a więc: fastryga, ścieg przed i za igłą. Później przyszedł czas na te trudniejsze: ścieg krzyżykowy, łańcuszkowy czy dziergany.

Później skupiliśmy się na hafcie krzyżykowym. Po obejrzeniu przykładowych prac, uczniowie narysowali w bloku milimetrowym rysunek, który następnie miał być wyszyty tą metodą. I chociaż nie są to prace w pełni profesjonalne to mają w sobie dużo uroku.

Zapraszam do ich obejrzenia.

Mega Misja w 2e

Moja miejscowość - oczami dzieci z 0a

 

Okazało się, że jest wiele miejsc w Puławach, które dzieci z zerówki A, uważają za ciekawe i godne polecania, aby je odwiedzić… Propozycji jest wiele… Oczywiście Park i Muzeum Czartoryskich, Planetarium czy przechadzając się Bulwarem Wiślanym podziwiać wspaniały Most im. Jana Pawła II w Puławach. A dla niektórych po prostu plac zabaw. Zobaczcie sami.

 

Hodujemy rzeżuchę

Nasi uczniowie są na czasie - starają się żyć ekologicznie i prawidłowo się odżywiać. W tym celu wielu z nich sprawdziło się w roli ogrodników i wyhodowało własną rzeżuchę oraz inne kiełki i to nie wychodząc z domu! Po rzeżuchę i kiełki warto sięgać przez cały rok, ponieważ są one cennym źródłem witamin, soli mineralnych i pierwiastków. Pikantne i ostre w smaku oraz zapachu, stanowią doskonały dodatek do dań.

Zdalny 3- Maja w naszej szkole

Po raz pierwszy (i oby ostatni) w historii istnienia naszej szkoły nie spotkaliśmy się na wspólnej uroczystości obchodów Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- Maja. Nie oznacza to jednak, że nic się nie zadziało. Nasi uczniowie wraz z nauczycielkami, choć zdalnie, jednak wykazali się dużą kreatywnością i na stronie internetowej szkoły ze swoich domów przypomnieli o tym ważnym dla Polaków święcie. Zobaczcie galerię szkoły i anonsy majowe.

 

a Tu o Nas piszą

 

Tort dla Jana Pawła II

 

18 maja 2020 r. przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

 

Zapraszam Cię do "upieczenia" TORTU dla Jana Pawła II - z okazji setnej rocznicy urodzin. TORT - wykonany dowolną techniką - może być najprawdziwszy (w sensie z ciasta) może być zrobiony... z czegokolwiek chcecie! - może być do zjedzenia lub do postawienia (także na kartce – laurce), albo tort muzyczny (piosenka dla papieża).  Najważniejsze by zawierał wiele...dobra i MIŁOŚCI...to co do dzieła?

 

Prześlijcie Wasze prace do katechetek na adres: jstrus@edu.sp11.pulawy.pl lub dleonienko@edu.sp11.pulawy.pl – umieścimy je na szkolnej – wirtualnej wystawie.

 

Niech dzień 18 maja będzie w rodzinie okazją do świętowania i wspólnej modlitwy za przyczyną Jana Pawła II o potrzebne łaski dla rodzin.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK cd. - Domowe biblioteki

„Sztuka Czytania – Pokaż Swoje Książki”

 

W ramach tego projektu wybitne osoby ze świata kultury zaprezentowały swoje domowe biblioteki. W bardzo ciekawy sposób gospodarze opowiedzieli o swoich zbiorach, przedstawili książki, które mają dla nich szczególne znaczenie. Polecili dzieła, które ich zdaniem warto przeczytać.

 

Zapraszamy do poznania prywatnych bibliotek niżej wymienionych osobistości.

 

   

 Joanna Olech

autorka książek

dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Kalicińska

powieściopisarka

 

Joanna Bator

pisarka, publicystka,

felietonistka 

 Filip Bajon

reżyser, scenarzysta,

prozaik

 Muniek Staszczyk 

muzyk, wokalista,

autor tekstów

       

Michał Nogaś 

dziennikarz radiowy

Robert Makłowicz 

dziennikarz, podróżnik,

krytyk kulinarny

Mariusz Szczygieł

dziennikarz, reporter, 

wykładowca akademicki

Ewa Lipska

poetka, felietonistka

Jacek Hugo Bader 

dziennikarz, reportażysta

Solidarna Szkoła


Nie takie były plany, ale...

W naszej szkole realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjno - historyczny Solidarna Szkoła. Wprawdzie przenieśliśmy go w wirtualną rzeczywistość, ale działania nadal się toczą. Szukamy śladów przeszłości a dokładanie śladów Solidarności i przemian, które zapoczątkowała. Chcemy dotrzeć do relacji świadków - zwykłych ludzi żyjących w latach 80-tych, pamiętających z własnego doświadczenia realia życia i nadzieje 1989 roku. Jaki bagaż doświadczeń i wspomnień noszą w sobie? Chcemy ich o to zapytać, aby z ich osobistych  przeżyć uczynić dla naszych uczniów wyjątkowy depozyt - bagaż wolności. Działania te podejmą uczniowie klas 5-tych.  Uczniowie klas 6 pracują nad przepisami z lat 80-tych i tworzą e-książkę z przepisami z tamtych lat. Nasi siódmoklasiści zdecydowali pracować się nad scenariuszem Fotografie na segmencie. Kolejni uczniowie (praca w oparciu o nasze autorskie zajęcia), inspirując się oryginalną, ręcznie ozdobioną symbolem patriotycznym, koszulką z czasów nas interesujących, projektować będą T-shirt ze znakiem graficznym, który wyrażać będzie ich przywiązanie do przeszłości i wspólnych doświadczeń - znak graficzny Solidarności XXI wieku. Kiedyś kartonowy szablon i farba drukarska, dziś projekt w aplikacji komputerowej i nowoczesny wydruk. Czasy się zmieniły i dobrze, niech niezmiennymi pozostaną szacunek dla przeszłości i solidarna troska o przyszłość.

Program „Solidarna Szkoła” organizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej https://solidarna.ceo.org.pl/Zrealizowane działania edukacyjne uprawniają do otrzymania przez placówkę certyfikatu ,,Solidarnej Szkoły’’.

Cele i plany życiowe

Ciekawe prezentacje przygotowane przez uczniów klasy 7d, na temat: cele i plany życiowe. Warto obejrzeć. Zachęcamy!

Mój przyjaciel robot

W dobie lekcji zdalnych rozwija się kreatywność naszych uczniów z klas młodszych.

Temat „Mój przyjaciel robot” szalenie rozbudził wyobraźnię klasy Ie. Zaangażowanie dzieci przerosło najśmielsze oczekiwania.

Zapraszam do galerii zdjęć.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

     

 

 

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.

Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,

przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata ludzi,

a także umiejętność panowania nad sobą,

osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju

dobra wspólnego".

 

Jan Paweł II

 

 

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. W Polsce Najstarsza publiczna książnica pochodzi z 1829 roku i istnieje do dziś, to Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. 

10 najpiękniejszych bibliotek na świecie.

 

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania!

 

Biblioteka Trinity College

(Dublin, Irlandia)

Real Gabinete Português

de Leitura

(Rio de Janeiro, Brazylia)

Biblioteka Publiczna

w Seattle

(Seattle, USA) 

 Biblioteka George'a

Peabody'ego

(Baltimore, USA)

Biblioteka w Birmingham

(Wielka Brytania)

 

 

Biblioteka miejska

w Stuttgarcie

(Stuttgart, Niemcy)

Biblioteka Królewska

(Kopenhaga, Dania)

Biblioteka Geisel

(San Diego, USA)

 

 Biblioteka Beitou

(Tajpej, Tajwan)

 Biblioteka Narodowa

Republiki Czeskiej

(Praga, Czechy)

Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie

Podczas lekcji w domu, uczniowie klasy 3c nie tylko dbają o rozwój sfery umysłowej, wykonując różne ciekawe prace, zadania czy doświadczenia, ale też pamiętają o sferze fizycznej. Doskonale wiedzą, że „ruch to zdrowie”. Dlatego z chęcią podjęli wyzwanie i zorganizowali w domu i na podwórku tor przeszkód. Wykonując ćwiczenia świetnie się bawili.

Zapraszamy do GALERII.

 

Święta majowe w Grupie 0B

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości pamiętających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

Za nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Z tej okazji dzieci i nauczycielki z grupy 0B wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: mapę Polski, flagę, godło lub kokardę narodową.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Zapraszamy do GALERII.

174 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza

 

 

 

5 maja 2020 roku

 

minęła 174 rocznica

 

urodzin Patrona naszej szkoły

 

– Henryka Sienkiewicza 

 

 

 

 

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz herbu Oszyk, pseudonim „Litwos” – polski nowelista, powieściopisarz i publicysta; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905) za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

 

 Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza

 

 

"Henryk Sienkiewicz

i Muzeum

w Woli Okrzejskiej"

- opowiada

p. Antoni Cybulski

 

Henryk Sienkiewicz (Litwos)

życie i twórczość

 

Henryk Sienkiewicz

– powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

 

 

Muzeum

Henryka Sienkiewicza

Woli Okrzejskiej 

 

Wirtualny spacer

po Muzeum

 Sienkiewicza

w Woli Okrzejskiej  

 

Wirtualny spacer

po parku

przy Muzeum 

w Woli Okrzejskiej

 

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

 

 

 

Muzeum

Henryka Sienkiewicza

w Oblęgorku 

 

 

 

Wirtualny spacer

po ogrodzie i Muzeum

w Oblęgorku

 

 

 

Muzeum

w Oblęgorku 

widziane

      z lotu ptaka         

Wirtualny spacer po najczęściej odwiedzanych muzeach świata – LUWR

Luwr (Musée du Louvre) w Paryżu to jedno z największych muzeów na świecie, a zarazem najczęściej odwiedzany tego typu obiekt. Cały kompleks ma powierzchnię ponad 60 tys. m2 i obejmuje zbiory liczące około 300 000 dzieł sztuki - od czasów najdawniejszych po połowę wieku XIX. Wśród najwybitniejszych dzieł znajdziemy m.in. Nike z Samotraki, Wenus z Milo czy Mona Lis Leonarda da Vinci. Muzeum zostało otwarte 10 sierpnia 1793 roku.

 

Zapraszamy do Francji na wirtualny spacer po tym wyjątkowym miejscu!  

 

 Nadejście Artysty  Sztuka władzy  Ciało w ruchu

 Pierwotne mity:

od Herkulesa do Darta Vadera

 

 Starożytności egipskie  Pozostałości fosy w Luwrze  Galeria Apolla
Polskie Symbole Narodowe

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą o polskich symbolach narodowych. Wyobraźcie sobie że jesteście na szkolnych holu koło sekretariatu, jest przerwa, a Wy zapoznajecie się z historią i symboliką naszych symboli narodowych.

 

Wirtualny apel o Konstytucji 3 Maja

Uczniowie klasy 6a pod opieką Pani Elżbiety Dudek i Pani Ilony Rzepkowskiej przygotowali plakaty i krótki apel w celu upamiętnienia 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Konstytucja była jedną z reform Sejmu Wielkiego obradującego w latach 1788 – 1792, która miała być próbą zreformowania Rzeczypospolitej przed kolejnymi rozbiorami.

Głównymi inicjatorami uchwalenia Konstytucji 3 Maja byli: Stanisław Małachowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław August Poniatowski. Konstytucja zniosła wolną elekcję, liberum veto, a także wprowadziła dziedziczność tronu, trójpodział władzy i powołała Straż Praw. Mimo iż Rzeczpospolita utraciła niepodległość na 123 lata to Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie uchwałą w państwie.

 

Zapraszamy do GALERII.

Święta majowe

Przed nami długi weekend i majowe święta. Już w piątek 1 maja - Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Państwowej i 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 1c przygotowali się już do świętowania wykonując wiele ciekawych prac. Trzeba przyznać, że pomysłów im nie brakowało.

Zapraszamy do galerii.  

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

 

Przed nami dni świąteczne: 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Warto przypomnieć sobie skąd się wzięły, dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

 

Zapraszamy na spotkanie z historią!

 

 

 

 

  

 

"Polskie Symbole Narodowe

– Polak Mały"

„Dlaczego Polska flaga

jest biało-czerwona”

„Konstytucja 3 Maja

w pigułce dla dzieci”

„Piosenka małego patrioty”

  

 

„O tym, jak 3 maja

          powstał naród wolny"                                

"Konstytucja 3 Maja

         – historia prosto z Zamku"                                    

     „Flaga” - polska piosenka        patriotyczna     

 „Uwierz Polsko” - piosenka patriotyczna

 

 

„Ojczyzna” - piosenka patriotyczna

(Marek Grechuta)

MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE


 

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to muzeum w Warszawie utworzone w 1995 w wyniku wydzielenia z Muzeum Narodowego w Warszawie. Siedzibą muzeum jest barokowy pałac w Wilanowie, rezydencja Jana III Sobieskiego.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie eksponuje zbiory sztuki, których podstawową, najcenniejszą część stanowi historyczna kolekcja wilanowska stworzona przez Stanisława Kostkę Potockiego i udostępniona przez niego społeczeństwu polskiemu w 1805.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie sprawuje opiekę nad 89-hektarowym historycznym zespołem pałacowo-parkowym w Wilanowie, którego centrum jest pałac w Wilanowie.

 

Aby dowiedzieć się więcej o pałacu i parku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

kliknij poniższe zdjęcia:

 

  Co można zobaczyć w pałacu Co można zobaczyć w parku Kolekcja wilanowska 

DOMOWY TEATR – cz. 7.

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na majówkę w przestrzeni online. Widzowie w całości mogą zobaczyć musical „Ania z Zielonego Wzgórza"!

 

 

Zarówno zagrożenie epidemiologiczne, jak i pogoda nie zachęcają w tym roku do tradycyjnego świętowania pierwszych dni majowych w plenerze. Lubelski Teatr Muzyczny wyszedł w związku z tym z nietuzinkową propozycją:

 

Zapraszamy na majówkę z Teatrem Muzycznym - Już w piątek na prośbę widzów o godz. 15.00 na "facebookowej scenie" zaprezentujemy w całości musical „Ania z Zielonego Wzgórza" w reżyserii Mirosława Siedlera! To bardzo atrakcyjna familijna propozycja, dlatego przed monitory zapraszamy całe rodziny! Spektakl można zobaczyć na facebookowym profilu teatru - https://www.facebook.com/tmlublin/

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )