Styczeń - rok szkolny 2019/2020

Projekt murali

Przygotowanie projektu tak wielkiej pracy jaką jest mural, to niełatwe zadanie. Dodatkowo trzeba było uzgadniać realizację pomysłu, bo praca była wykonywana w grupie. Pracowały zespoły z klasy 6e.

Temat: „Bezpieczna podróż pociągiem – kolejowe ABC”.

Kto wie? Może po naszych szkolnych korytarzach przechadza się kolejny Banksy?

Zapraszamy do GALERII.

Występy Grupy Tanecznej z klasy 5f na 28 Finale WOŚP w Puławach

12 stycznia cała Polska wspierała 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też na puławskim finale nie mogło zabraknąć również naszej szkoły.

W "WOŚP-ową" niedzielę na sali gimnastycznej I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego odbyły się występy chętnych, młodych artystów z puławskich szkół, a wśród nich zaprezentowała się nasza szkolna grupa taneczna z klasy 5f. Choć skład grupy był mocno okrojony ze względu na rozpoczęte ferie, dziewczęta poradziły sobie świetnie, a dzięki nim ten finał stał się jeszcze bardziej radosny, energiczny oraz kolorowy.
Wyniki konkursu na Kalendarz adwentowy z zadaniami

Rozstrzygnięto konkurs na Kalendarz adwentowy z zadaniami, celem którego było rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci, promowanie talentów plastycznych, poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych naszego zachodniego sąsiada – Niemiec oraz poszerzenie słownictwa z tematu świąt Bożego Narodzenia.

Do konkursu przystąpiło wielu uczniów, którzy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu zadań. Jury oceniało prace pod kątem estetyki, twórczej pomysłowości, ilości poświęconej pracy oraz zgodności z tematem.  Za udział w konkursie uczniów nagrodzono słodyczami pochodzącymi z krajów niemieckojęzycznych oraz pendrive’ami.

Oto laureaci tegorocznego konkursu:

• Igor Ziembowicz 7b
  • Patrycja Borys 7d
  • Kacper Pykacz 8a
  • Anna Wiszowata 7c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Nasz udział w ogólnopolskiej kampanii – Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj

Okres przedświąteczny upłynął nam w szkole bardzo pracowicie – końcówka pierwszego okresu, przygotowania do klasowych wigilii, wykonanie ozdób świątecznych i kartek z życzeniami. Kartki, które stały się pretekstem do spotkania z drugim człowiekiem.

W ramach kampanii uczniowie klasy 6d, pracujący pod kierunkiem p. Ewy Jurkowskiej,  zainspirowani lekcją wychowawczą wykonali kartki i wraz z prezentami  przekazali osobiście podopiecznym schroniska św. Brata Alberta w Puławach. Dzieci pracujące pod kierunkiem p. Jolanty Żmudzkiej wykonały kartki, które trafiły do podopiecznym Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Celejowie.

Uczniowie klasy 6c rozmawiały z wychowawczynią p. Barbarą Grontkowską o potrzebie spotkania drugiego człowieka, wykonały kartki które wraz z życzeniami wręczyli swoim najbliższym. Dzieci z młodszych klas naszej szkoły wykonały kartki świąteczne dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z okolicznych przedszkoli. Kartki wykonane przez dzieci stały się wsparciem dla ciężko chorej Amelii. Można było je nabyć podczas szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego i miejskiej wigilii a dochód z ich sprzedaży przeznaczony został  na rehabilitację Amelii. W galerii kartki wykonane pod kierunkiem p. E. Gonet i M. Żaby.

Święta minęły, poprzez kampanię mieliśmy szansę spotkać się osobiście z drugim człowiekiem, bez pośrednictwa nowoczesnej technologii. A kolejnym okres naszej pracy zapowiada się równie pracowicie – będziemy szukać odpowiedzi jak bez szkody dla siebie i relacji z drugim człowiekiem używać smartfona i internetu.

*

Organizatorzy kampanii Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG przebadali 50 tysięcy uczniów. Wnioski z badań są zatrważające. Można z nimi zapoznać się wchodząc w poniższy link: https://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/

Zapraszamy do GALERII.

Szkolni koordynatorzy kampanii

Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia chętni uczniowie z klasy 5f wzięli udział w Orszaku Trzech Króli organizowanym w naszym mieście. Przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury stworzyli przepiękny ruchomy obraz Narodzenia Pańskiego, gdzie wcielili się w chór anielski.

Dziękujemy Młodzieżowemu Domowi Kultury, a w szczególności Panu Hubertowi Domańskiemu za wspaniałą atmosferę towarzyszącą temu projektowi oraz Panu Danielowi Mrozowi za piękne zdjęcia.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji