Luty - rok szkolny 2019/2020

Lekcje w klasach 0-3 w ramach Dni Matematyki

 

W ramach Dni Matematyki w naszej szkole odbyły się zajęcia - zabawy matematyczne dla klas 0 - 3. I tak:

 

27, 28 lutego w klasach 3a, 3b, 3c, 3d. odbyły się zajęcia na temat: „Podział trójkątów ze względu na boki”.

Lekcja podzielona była na 5 rund. W pierwszej uczniowie próbowali podać nazwy oraz własności trójkątów umieszczonych w zbiorach na tablicy. Drugim zadaniem było ułożenie z kolorowych patyczków podanych trójkątów. Runda trzecia to tangramy: wykorzystując wszystkie 7 otrzymanych figur uczniowie mieli ułożyć rysunki. Runda czwarta to odgadywanie jakie trójkąty miały do ułożenia z patyczków poszczególne grupy w rundzie 2. Ostatnim zadaniem było ułożenia swoim ciałem na korytarzu szkolnym trójkąta różnobocznego.

W przygotowaniu sali oraz organizacji lekcji pomagały trzy uczennice klasy 7d: Klara, Karolina oraz Weronika. Przyznawały one punkty uczniom za każde poprawnie wykonane zadanie, sprawdzały rozwiązania zadań i w razie potrzeby służyły pomocą.

W każdej klasie zwycięzcy otrzymali drobne upominki, a pozostali częstowali się słodyczami i otrzymali motywce.

 

Zapraszamy do GALERII.

Organizator

Ilona Sumorek

 

klasach pierwszych motywem przewodnim lekcji były figury wokół nas. Uczniowie wyszukiwali w sali figury geometryczne, wskazywali je i nazywali. Dowiedzieli się, że w zasadzie wszystkie otaczające nas przedmioty zbudowane są z podstawowych kształtów, a więc kwadratów, prostokątów itd. Nieobce dla pierwszaków okazały się również romby, trójkąty, a nawet owale.
Po tym wstępie uczniowie oglądali w jaki sposób z figur podstawowych powstawały bryły obrotowe, a więc walce, stożki, kule.
Następnym etapem lekcji była współpraca w grupie. Dzieciaki utworzyły "zgrane ekipy", których zadaniem było wycięcie narysowanych na kartce kształtów i ułożenie z nich obrazka. Pierwszaki wykazały się pomysłowością. Zostały ułożone krasnale, domki, ludziki, a nawet rakieta. Teraz zostało już tylko pomalować otrzymane kształty, skleić je i ... w tym czasie zazwyczaj dzwonił dzwonek.

Zapraszamy do GALERII.

Marcin Słomka

Mali inżynierowie. Czym możemy podróżować?

18 lutego 2020 r. w ramach zajęć świetlicowych chętni uczniowie klas drugich przystąpili do projektu Uniwersytetu Dzieci „Mali inżynierowie. Czym możemy podróżować?”. Pierwsze dwie lekcje na rozgrzewkę dotyczyły emocji, teraz przed nami wyzwania z edukacji technicznej.

Zapraszam na zajęcia i do galerii.

 

 Katarzyna Szczypa - Kowalik

 

Klasy 2a i 2c w MDK

We wtorek 18.02.2020 r. uczniowie klasy 2a i 2c udali się wraz z nauczycielami do MDKu na warsztaty, które zaczęły się zdobyciem od pani Magdaleny informacji dotyczących budowy ciała, wyglądu i nazw ptaków.

Później odbył się turniej wiedzy o ptakach m.in. trzeba było rysować ptaki i przenosić fasolki na czas, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć jakie ptaki są na ilustracjach. Cały turniej wiedzy i umiejętności  odbył się w 4 zespołach w przyjaznej atmosferze. Po tych zajęciach uczniowie klasy 2c wykonali przepiękne prace plastyczne o wymyślonym ptaku, a klasa 2a kolorowała przepiękne mandale.

Zapraszamy do GALERII...

Antoni Czapla , Henryk Szymajda - kolejna rocznica

Realizując nasze zobowiązanie otoczenia opieką pochówku "Kruka" i "Groźnego", w kolejną rocznicę śmierci odwiedziliśmy grób, odmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze. Uczymy się pamiętać. Szkołę reprezentowała delegacja w składzie Martyna, Amelia, Piotrek, Dominik, Franek, Antoni i Antoni z 5e. Szczegółowe biogramy "Kruka" i "Groźnego" znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Pamięć i tożsamość.

Zachęcamy do lektury. 

Karnawał klas 6-8

W tym roku wyjątkowo późno, ale za to wyjątkowo radośnie kończyliśmy okres karnawału. Dyskoteka zorganizowana dla klas 6-8 była naprawdę udana. Wprawdzie zaczynało się powoli, ale jak machina ruszyła, radości nie było końca. Uczniowie, zarówno ci z klas szóstych jak i starszych bawili się znakomicie. Chłopcy prosili do tańca dziewczyny, klasy bawiły się też wspólnie.

Na pochwałę zasługuje klasa 6b, która wspólną zabawą podbiła serca wielu oglądających.

Podczas dyskoteki wyłoniono KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU. Jak się okazało, nie było to zadanie zbyt proste, ponieważ zarówno do tytułu króla jak i królowej pretendowały po dwie osoby. Konieczna była dogrywka.

W wyniku głosowania KRÓLOWĄ BALU została Aleksandra Szarga z klasy 7c, a KRÓLEM - Adrian Urbanek z 8 klasy.

Koronę otrzymali też ich rywale - Wiktoria Lesik z klasy 7c i Paweł Piotrowski.

Dlaczego oni?

Całą dyskotekę spędzili na parkiecie i do tańca zachęcali też inne osoby.

Gratulujemy!

Podczas zabawy odbył się też konkurs na strój - wygrały go same dziewczęta:

Aleksandra Szarga

Wiktoria Lesik.

Dziękujemy za udaną zabawę i wszystkim, którzy w balu karnawałowym wzięli udział - gratulujemy.

Zapraszamy do GALERII.

Bal karnawałowy
Karnawał to bardzo miła tradycja, której ważnym elementem są bale.
W naszej szkole BAL KARNAWAŁOWY był niezwykły i długo wyczekiwany.
24 i 25 lutego uczniowie wraz z wychowawcami bawili się w pięknie udekorowanej sali. Motywem przewodnim tegorocznego balu były baśnie i bajki, dlatego uczennice zamieniły się w księżniczki, wróżki i biedronki, a uczniowie w piratów, rycerzy i super bohaterów. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło z uśmiechem na twarzy.
Wyjątkową atrakcją naszego balu był występ ZESPOŁU TANECZNEGO pod kierunkiem p. Karoliny Tyburcy - Szlendak. Wszyscy uczestnicy balu mogli  wziąć udział w konkursie na oryginalne przebranie i maskę karnawałową. Po długich i wyczerpujących obradach Jury nagrodziło następujące osoby:

w kategorii MASKA KARNAWAŁOWA

  • Natalia Czerwonka  kl. 5b
  • Karolina Żukowska kl. 5b
  • Adam  Kowalczyk   kl. 5d
  • Kacper Kurek         kl. 5a
  • Filip  Włodarczyk    kl. 5f

w kategorii PRZEBRANIE KARNAWAŁOWE

  • Jakub Mirosławski kl.5c
  • Dominik Piłat        kl.5c
  • Nikola Flejmer      kl.4a
  • Szymon Galek      kl.4a
  • Bartek Leonienko  kl.5a 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali salę balową.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
KOLEJNY BAL KARNAWAŁOWY JUŻ ZA ROK... 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Samorząd Szkolny
Dzień Dinozaura

26 luty to Dzień Dinozaura i w związku z tym dniem, Pani Monika Szaruga przygotowała dla dzieci z grupy 0A zagadkę w formie dyktanda graficznego i dzieci mogły pobawić się w kodowanie. Rozwiązaniem był oczywiście dinozaur i choć nie było łatwo dzieci odgadły jego postać bezbłędnie. Następnie każdy zrobił własnego Diplodoka. Teraz pięknie prezentują się na naszym klasowym parapecie. Okazało się że dzieci mają dużą wiedzę o dinozaurach i dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na ich temat…

Zapraszamy do GALERII.

Matematyczny Kahoot

19 lutego w trakcie trwania tygodnia matematycznego nasi uczniowie rywalizowali w konkursie przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych na portalu Kahoot. Tematem rywalizacji były kąty i trójkąty. Uczestnicy grali w sześcioosobowych grupach zdobywając punkty dla klasy. Podczas rozwiązywania towarzyszyły uczestnikom niezwykłe emocje i reakcje jak na dobrym meczu piłkarskim. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Klasy 4

  • 1 miejsce kl. 4a

 

Klasy 5 

  • 1 miejsce kl. 5b
  • 2 miejsce kl. 5f
  • 3 miejsce kl. 5d i 5a

 

Klasy 6

  • 1 miejsce kl. 6a
  • 2 miejsce kl. 6d
  • 3. miejsce kl. 6e

 

Klasy 7

  • 1 miejsce 7d
  • 2 miejsce 7a

 

Klasy 8

  • 1 miejsce 8c
  • 2 miejsce 8b
  • 3 miejsce 8a

 

Zapraszamy do GALERII.

Organizator:
Wiktor Leonienko
0a karnawałowo

Wtorek dla dzieci z grupy 0A był niezwykły... Tego dnia już od rana w klasie 0A pojawiły się kolorowe postacie. Najpierw dzieci uczestniczyły w Zabawie Karnawałowej zorganizowanej w szkole. Następnie po wspaniałych pląsach i tańcach przy muzyce na dzieci czekał wspaniały, słodki poczęstunek w sali. Gdy już wszyscy się najedli, atrakcją dla dzieci była KARNAWAŁOWA FOTOBUDKA. Wszystkie dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie w masce lub innej zabawnej stylizacji. Reszta dnia upłynęła w radości i wspaniałych zabawach…

Zapraszamy do GALERII.

Gościnna Jedenastka

W miniony czwartek drzwi w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach otworzyły się szeroko dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Starsi koledzy oraz nauczyciele przygotowali dla nich wiele atrakcji, żeby Dzień Otwarty pozostał w pamięci na długo.

Goście dopisali i szkoła wkrótce wypełniła się onieśmielonymi na początku maluchami, dzierżącymi w dłoniach białe balony z logo szkoły. Dzięki wielkiej życzliwości ze strony obecnych uczniów, którzy witali swoich młodszych kolegów i oprowadzali ich po szkole jak po własnym domu, początkową nieśmiałość szybko zastąpiła ciekawość, bo atrakcji było co niemiara.

Malowanie na wodzie, lepienie z gliny, szkolna „produkcja” papieru czerpanego, tworzenie metodą SLIME, mandale i inne zajęcia plastyczne szybko zajęły małe rączki. Ale to nie wszystkie propozycje dla odwiedzających szkołę. Na amatorów kąpieli czekał basen, niewątpliwy atut tej placówki. Były też gry i zabawy językowe, teatralne, a także taneczne,  pokazy Klubu Młodego Naukowca i poznawanie tajemnic przyrody. Maluchy bardzo chętnie brały udział w różnych doświadczeniach przygotowanych przez młodzież i nauczycieli.

Ciekawie zaprezentowała się świetlica, biblioteka i gabinet szkolnego logopedy. Duże zainteresowanie wzbudziło przedstawienie „Kłopoty bohaterów bajek”. Sala pękała w szwach, a młodzi aktorzy z dumy, że w czasach elektronicznej inwazji udało im się przebić swoją grą aktorską i rozbudzaniem wyobraźni  słowem mówionym i emocjami zawartymi  w treści. Po tym udanym popołudniu  goście wyposażeni w foldery, gadżety i własne prace opuścili szkołę, obiecując, że wkrótce tam wrócą, by rozpocząć naukę.

Zapraszamy do GALERII.

Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki.

Dnia 21.02.2020r w klasie Ie została zrealizowana przez wychowawcę lekcja z projektu edukacyjnego „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki” - Uniwersytet Dzieci. Jest to cykliczna forma więc kolejne przedsięwzięcia przed nimi.

Zapraszamy do GALERII.

Dzień Babci i Dziadka w grupie 0b

W piątek 21 lutego 2020 roku w grupie 0"B" zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Zapraszamy do GALERII.

Zajęcia biblioteczne w klasie 1e

Dnia 19.02.2020 r. klasa Ie uczestniczyła w zajęciach edukacyjno – literackich z elementami terapii.

Temat: ”Jak radzić sobie ze złością”.

Zapraszamy do GALERII.

Poszukiwanie zagubionego hasła - wyniki konkursu

17 lutego (poniedziałek) odbył się konkurs  Poszukiwanie zagubionego hasła. Konkurs był przeznaczonych dla uczniów klas V - VIII.
W tym dniu na terenie naszej szkoły w postaci kodów QR zostały ukryte zagadki matematyczne. 

Po rozwiązaniu zagadki uczestnik wiedział, które litery ma zamalować na karcie odpowiedzi. Jeżeli były to prawidłowe odpowiedzi hasło konkursowe zostało odczytane po zeskanowaniu czytnikiem kodów QR, jeżeli natomiast choć w jednym przypadku pojawiła się błędna odpowiedź to w dalszym ciągu hasło było ukryte.

 

Laureatami konkursu zostały:

  • Marta Podsiadła
  • Aleksandra Kula
  • Maja Mizura 

 

G R A T U L U J E M Y !!!

Organizatorzy

Monika Kuś

Marcin Słomka

SPOTKANIA EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNE Z POLICJĄ

 

W celu podniesienia bezpieczeństwa uczniów i realizacją zadań Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Puławach, Panem Marcinem Gorgolem Zespołu ds. Nieletnich i Profilaktyki. Wszystkie klasy VI, VII i VIII wzięły udział w zajęciach informacyjno-edukacyjnych, których tematyka miała na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym wśród nieletnich. Poruszane zagadnienia obejmowały odpowiedzialność prawną nieletnich i konsekwencje łamania prawa, zapobieganie zachowaniom ryzykownym oraz przeciwdziałanie zażywaniu substancji psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy. Młodzież usłyszała również o odpowiedzialności i zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie z uwagą słuchali przekazywanych informacji, dzieląc się również swoimi uwagami i zadając pytania aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Ilona Wrótniak-Terlecka

Pedagog szkolny

 

Wyniki I etapu konkursu historycznego

W dniu 19 lutego 2020 r. odbył się na 1 i 2 godzinie lekcyjnej na stołówce szkolnej konkurs historyczny ,,II Wojna Światowa 1939 - 1945’’, w którym udział wzięli chętni uczniowie klas 5, 6, 7, 8. W I etapie do konkursu przystąpiło 69 uczniów z poszczególnych klas.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom, którzy przeszli do II etapu.

II etap konkursu w formie zabawy ,,1 z 12’’ odbędzie się 28 lutego 2020 r. na 4 godzinie lekcyjnej w małej salce gimnastycznej.

 

Do II  etapu przeszli następujący uczniowie:

  • Sanecki Szymon 8b
  • Firlej Jakub 8c
  • Daniszewski Antoni 7a
  • Kłak Julian 7a
  • Podsiadły Michał 7a
  • Ponikowski Antoni 7b
  • Galdieri Anastazja 6d
  • Skowronek Igor 6d
  • Skowyra Franciszek 6d
  • Wyrwich Natalia 6d
  • Sobich Maksymilian 6e
  • Adach Mariusz 5f

 

Organizatorzy:

Ilona Siwiec

Renata Lis

Kiermasz matematyczny

20 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz matematyczny. Każdy uczeń przy zakupie ciastka mógł wylosować zadania matematyczne. Za ich rozwiązanie nagrodą jest ocena lub plusy z matematyki w zależności od poziomu trudności. Na kiermaszu można było zakupić różnego rodzaju słodkości od ciast po smaczne babeczki. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia i zapraszamy do dalszej zabawy.

Zapraszamy do GALERII.

I Międzyszkolny Turniej Matematyczny

18 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach odbył się I Międzyszkolny Turniej Matematyczny pod hasłem „Magia Kątów i trójkątów”.

Uczniowie biorący udział w turnieju podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy 5 - 6 oraz klasy 7 - 8. Turniej składał się z dwóch części: rozgrywek matematycznych, podczas których drużyny zmagały się z rozmaitymi zadaniami i konkurencją plastyczną oraz zabaw integracyjnych.

Rywalizacja między uczniami biorącymi udział w turnieju była na bardzo wysokim poziomie. Do konkursu przystąpiły puławskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 11, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Klasyk”, Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Europejskich.

 

Zwycięzcami turnieju poziomu klas 5 - 6 zostali:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy

 

Zwycięzcami turnieju poziomu klas 7 - 8 zostali:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza

 

Podczas rozgrywek matematycznych pracę oceniało przeszkolone wcześniej uczniowskie jury. W organizację całego dnia zaangażowanych było wiele osób z klas: 6e, 7a, 7c, 7d, 8c. Ich zadaniem, oprócz pracy w jury, było sprawowanie opieki nad grupami z poszczególnych szkół oraz logistyczne przygotowanie sal, w których odbywał się turniej.

Nasi uczniowie ze swoich zadań wywiązali się na medal! Ich wkład w organizację turnieju był znaczący! Wśród uczniów wszystkich szkół, mimo rywalizacji, panowała miła i przyjazna atmosfera. Zawiązały się nowe znajomości i wszyscy bardzo dobrze się bawili. 

Dziękujemy za udział w naszym turnieju.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do GALERII.

Sukces Marysi Grontkowskiej

Uczennica klasy 5d, Marysia Grontkowska, podczas tegorocznego, 25 Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd wzięła udział w Konkursie na Bożonarodzeniową Szopkę Przestrzenną

Piękna praca Marysi zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy!

 

Zerówkowicze na niecodziennej lekcji przyrody

Filia nr 5 Biblioteki Miejskiej ma dla uczniów naszej szkoły ciągle interesujące propozycje. Tym razem zaprosiła panią Beatę Urbańską  z Nadleśnictwa Puławy i uczniów z grup 0a, 0b i 0c. Spotkanie odbyło się we wtorek 18 lutego 2020 r. Pani leśnik przygotowała prezentację multimedialną, prelekcję i zagadki na temat ochrony zwierząt w zimie.

Uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli slajdy i wysłuchali ciekawych informacji.

Potem z chęcią odpowiadali na pytania i zagadki oraz śmiało zadawali własne pytania.

Zapraszamy do GALERII.

Walentynkowe kodowanie

Dzień 14 luty to dzień miłości i przyjaźni… a dla dzieci z grupy 0A był to dzień pełen wrażeń… Aby podkreślić charakter tego dnia dzieci w tym dniu przyszły ubrane w elementy koloru czerwonego bądź różowego. Najpierw wybraliśmy się na kiermasz, aby kupić sobie słodkości i miło zacząć dzień. Następnie odwiedziła nas Poczta Walentynkowa i miłą niespodzianką okazało się to, że dzieci otrzymały Walentynkę. Następnie z Panią Moniką Szarugą mogliśmy pobawić się Ozobotami, które odczytywały narysowane przez dzieci kody. Rozwiązaliśmy także dyktando graficzne i odgadliśmy ukryte hasło na macie do kodowania. Dzień był pełen różnych zabaw i zagadek. Z Panią Karoliną Korbus wykonaliśmy drzewko przyjaźni i każdy otrzymał  Walentynowy balonik. Dzień upłynął nam radośnie i szybko…Zapraszamy do GALERII.

 

Konkurs - W poszukiwaniu zaginionego hasła

17 lutego (poniedziałek) zapraszamy uczniów klas V - VIII do wzięcia udziału w konkursu W poszukiwaniu zaginionego hasła.
W tym dniu w naszej szkole należy zgłosić się do nauczycieli matematyki po odbiór kart pracy.
Na karcie pracy znajduje się kod QR, w którym zakodowane jest poszukiwane hasło. Problem polega na tym, że kod jest niedokończony. Zadaniem gracza jest zamalowanie odpowiednich kwadracików w ten sposób, aby było możliwe odczytanie hasła.

 

Które kratki zamalować?

Na terenie szkoły w miejscach ogólnodostępnych będą się znajdować nadruki z kodem QR. Po znalezieniu nadruku uczeń skanuje go za pomocą smartfonu. Kod zawiera adres strony z zadaniem matematycznym. 

Uczeń rozwiązuje zadanie. Porównuje z proponowanymi odpowiedziami, następnie zamalowuje odpowiednie kwadraty w karcie pracy.

Po wykonaniu wszystkich zadań gracz skanuje kod QR na karcie pracy. Jeżeli wszystko jest wykonane prawidłowo wyświetli się odkodowany tekst.
Odkodowane karty pracy wrzucamy w dniu konkursu do urny, która znajduje się na korytarzu obok sali 314.

 

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ!!!

Dni Matematyki

Program DNI MATEMATYKI

pod hasłem: „Magia kątów i trójkątów” 

3 – 28 lutego 2020 r.

 

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do aktywnego udziału w tegorocznych Dniach Matematyki pod hasłem: „Magia kątów i trójkątów” odbywających się w naszej szkole w dniach 3 – 28 lutego br.

 

Data

Wydarzenie

Osoby odpowiedzialne

3 lutego

1 etap konkursu matematycznego – eliminacje szkolne do
I Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego.

p. Monika Kuś

10 -14 lutego

Chętne klasy ozdabiają drzwi swojej sali lekcyjnej ciekawym hasłem matematycznym, najlepiej związanym z tegorocznym hasłem: „Magia kątów i trójkątów”. Przyklejanie ozdób na drzwi wyłącznie taśmą malarską.

Wychowawcy klas

17 lutego

Kodowanie: zabawa dla wszystkich uczniów.

p. Marcin Słomka, 

p. Monika Kuś

18 lutego

I Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla uczniów klas 5-8, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych.

W turnieju, oprócz SP 11, wezmą udział uczniowie szkół puławskich: SP 2, SP 3, SP 6, SP 9, SP 10, Zespołu Szkół Europejskich, Niepublicznej SP „Klasyk”.

Tego dnia uczniowie na zmianę poziomami będą uczestniczyli w rozgrywkach matematycznych w małej sali gimnastycznej i zabawach integracyjnych w dużej sali gimnastycznej. Poziomy klas: 5 – 6 oraz 7 – 8.

Prowadzący ten dzień:

p. Joanna Tarka,

p. Ilona Sumorek,

p. Monika Kuś,

p. Wiktor Leonienko,

p. Marcin Słomka,

p. Marzena Piskorska,

p. Marzanna Bednarz,

p. Dorota Leonienko,

p. Agata Kantorska,

w-ce dyr Wojciech Kostecki

19 lutego

”Kahoot” – quiz matematyczny w wersji elektronicznej dla uczniów klas 4 – 8 s. 302.

p. Wiktor Leonienko

20 lutego

Kiermasz matematyczny dla wszystkich uczniów na korytarzu szkolnym przy sali 214. Uczniowie będą mogli zakupić ciastka i otrzymać zadanie matematyczne. Każdy uczeń, który poprawnie samodzielnie rozwiąże wylosowane zadanie otrzyma ocenę bardzo dobrą lub plusa za aktywność z matematyki, w zależności od trudności zadania i decyzji nauczyciela matematyki.

p. Joanna Tarka,

p. Monika Kuś,

p. Ilona Sumorek

 

24 – 28 lutego

Nauczyciele matematyki wraz z uczniami klas starszych, w ramach promocji matematyki, odwiedzą uczniów klas 0 – 3 lub zaproszą do wskazanej sali i przeprowadzą zabawy matematyczne.

p. Joanna Tarka klasy: 0a, 0b, 0c

p. Marcin Słomka klasy: 1a, 1b, 1c

p. Monika Kuś klasy: 1d, 1e, 2a, 2b

p. Wiktor Leonienko klasy: 2c, 2d, 2e

p. Ilona Sumorek klasy: 3a, 3b, 3c, 3d

 

Organizatorzy

Nauczyciele matematyki

 

Nasze drużyny w I Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w I Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym:

Klasy 5 i 6

  • Zofia Buzała 5a - matematyka
  • Michał Drozd 5d- matematyka
  • Nowak Zofia 6a - matematyka
  • Wiktoria Kuna 6d - matematyka
  • Oliwia Woźniak 6c - plastyka



klasy 7 i 8

  • Antoni Ponikowski 7b - matematyka
  • Klara Łaszcz 7d - matematyka
  • Filip Goliszek 8b - matematyka
  • Szymon Paciejewski 8c - matematyka
  • Aleksandra Grzebalska 7b - plastyka
Szkolne walentynki

Walentynki to zwyczaj dla Polaków młody, ale cieszący się wielkim powodzeniem. Tego dnia lubimy obdarowywać nasze sympatie i przyjaciół różnymi drobiazgami, lubimy też drobne upominki otrzymywać.

W naszej szkole świętowanie walentynek - za sprawą Rady Samorządu Uczniowskeigo - już się rozpoczęło! 12 lutego odbyła się inauguracja trzydniowego kiermaszu, na którym serc i serduszek nie zabrakło. Oprócz różnych "sercowych" drobiazgów można było zakupić wykonane przez członków RSU kartki i wrzucić je do urny. Kartki przekazane w ten sposób, do odbiorców będą dostarczone w dzień zakochanych, czyli 14 lutego.

Już teraz dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy na ciag dalszy tego niezwykłego spotkania z miłością.

 

lightbox

 

6. lutego uczniowie klasy 6e uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Puławskiej Galerii Sztuki.

 

Tym razem obejrzeliśmy świetną wystawę artystki, która swoje prace w Puławach prezentowała po raz pierwszy. „Malarstwo Magdaleny Świercz - Wojteczek  to trochę mylący tytuł wystawy. W swoich pracach twórczyni łączy bowiem rozmaite techniki i technologie – malarstwo, rysunek, collage. Sięga także po niewielkie tekturki z „odzysku”, ścinki papieru, sznurki. Prace maja więc wymiar także  ekologiczny. Zachęceni przykładem stworzyliśmy własne kompozycje.

Zapraszamy do GALERII.

 

Lekcja muzyki w Bibliotece Miejskiej

Leopold Tyrmand – polski pisarz i publicysta, popularyzator jazzu w Polsce. To niezwykle barwna postać, ikona polskiego świata artystycznego lat pięćdziesiątych XX wieku. Człowiek o wielu talentach i umiejętnościach, perfekcjonista w realizacji wyznaczanych sobie celów. Jako nieszablonowy artysta został doceniony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który rok 2020 ustanowili Rokiem Leopolda Tyrmanda.

Tyrmanda, jako miłośnika, znawcę i popularyzatora muzyki jazzowej poznali nasi uczniowie na niecodziennej lekcji muzyki, na którą do Biblioteki Miejskiej zaprosiła pani Elżbieta Nawrocka. Niezwykle ciekawa prezentacja, wzbogacona fragmentami jazzowych utworów wszech czasów, wzbudziła wśród słuchaczy duże zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 7a, 7c, 7d, 6d i 5f.

 

  

 

  

 

  

MAGDA W BILANSIE PŁYWACKIM

Grudniowy sparing w Rzeszowie miał być wyzwaniem dla ogólnej sprawności młodych pływaków i grupy masters. Wystąpili licznie zawodnicy triathlonowi, dyscypliny popularyzowanej w tym mieście. Barwy klubu UKS Trójka i naszą szkołę, reprezentowała dwójka zawodników Magdalena Jarosińska, wieloletnia pływaczka i Sebastian Gogacz, pedagog, szkoleniowiec i utalentowany pływak, w fazie przygotowań do startu w olimpiadzie mastersów w Budapeszcie. W Rzeszowie sięgnął po trzy medale, dwa złote i jeden srebrny.

Udział w tych zawodach sprawił potrójne wejście Magdy na podium na co dzień trenującej pod okiem trenera Tomasza Bielawskiego i Wojciecha Białka. Groźna ofensywa zawodniczek Sparty Biłgoraj napotkała na odważny jej opór. W stylu  grzbietowym na 50 metrów obroniła tytułu v-ce mistrzyni, a w kolejnym starciu na 50 metrów stylem motylkowym wywalczyła brązowy medal na ciasnym podium z pozycjami ex aequo z tymi rywalkami.

W ostatnim wyścigu na 100 m zmiennym, połowa dystansu należała do Magdy po przepłynięciu motylkiem i grzbietem, jednak w rezultacie oddała zwycięstwo przechodząc na trzecią pozycję po brązowy medal.

Bilans dziewięciu lat uprawiania pływania, nadal potwierdza jej najwyższą formę w Puławach rocznika 2007 z osiągnięciami we wszystkich stylach, a ze zdobyczami Noworocznego Meetingu przekroczył setkę metalowych krążków.

Tyrmand na jazzowo

  

 

W dniu 5 lutego w Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie zatytułowane Tyrmand na jazzowo przygotowane dla klas ósmych i poprowadzone z ogromną erudycją oraz elokwencją przez p. Elżbietę Nawrocką. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści zawierających interesujące i mniej znane fakty z życia pisarza i dziennikarza.

Leopold Tyrmand był miłośnikiem jazzu i zasłynął jako twórca Festiwalu Jazz Jamboree odbywającego się co roku w Warszawie, na który przybywają najwięksi muzycy z całego świata. W takcie prezentacji młodzież wysłuchała ulubionych i najbardziej rozpoznawalnych fragmentów utworów jazzowych. Spotkanie zakończyło się minikonkursem, w którym uczniowie wygrali nagrody książkowe.

Jolanta Żmudzka

 

  

Klasa IIId gości przedszkolaków

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia klasa IIId gościła w swojej sali dzieci z grupy zerowej przy Przedszkolu nr 7 w Puławach. Brały one udział w lekcji na temat niedźwiedzi polarnych, przygotowanej przez swoich starszych kolegów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się z nimi na przerwach w naszej szkole.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )