Krótka relacja z Szkolnego Festynu Rodzinnego

Wycieczka do Serpelic

5-7 czerwca 2019r. klasy 6c i 6d wybrały się na wycieczkę do Serpelic.

Pierwszego dnia rano odbyły się zajęcia z terenoznawstwa.  Dzieci zapoznały się z mapą i zasadami orientacji w terenie. Każda z dwóch grup miała odnaleźć kolejne punkty wyznaczonej trasy i ostatecznie ułożyć hasło. Gra terenowa okazała się trudnym wyzwaniem i nie wszystkim udało się sprostać zadaniu. Po obiedzie i apelu każdy uczestnik wycieczki musiał nauczyć się zakładania uprzęży i uzbrajania lin w sprzęt alpinistyczny oraz technik wspinaczkowych, następnie miał możliwość zjazdu na linie nad Bugiem. Potem wszyscy zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza obyła rejs łodzią wikingów po rzece, natomiast druga zjazd desantowy z 12 metrowej wspinalni strażackiej. Kolacja odbyła się przy ognisku. Wieczorem wszystkie dzieci bawiły się do późna na dyskotece.

Drugiego dnia po śniadaniu i apelu jedna grupa uczniów próbowała swoich sił na ściance wspinaczkowej, strzelaniu z wiatrówki do celu oraz umiejętności samodzielnego rozpalania ogniska, natomiast druga w tym czasie odbyła spływ kajakowy po Bugu. Po obiedzie grupy wymieniły się zadaniami. Wieczorem wszyscy udali się na pieszą wycieczkę do najbliższego sklepu oddalonego o około 2 km. W drodze powrotnej niespodziewanie pojawiły się chmury burzowe i silny wiatr. Na szczęście z pomocą właściciela ośrodka udało się bezpiecznie wrócić  z powrotem.

Trzeciego dnia odbyły się zawody sportowe między innymi: rzuty lotkami, chodzenie w nartach czteroosobowych, omijanie przeszkód, przenoszenie wody.

Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom za szczególne osiągnięcia w różnych dyscyplinach survivalowych. Niektórzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami i otrzymali kilka dyplomów.

Zapraszamy do naszej GALERII.

Wycieczka do Janowa Lubelskiego

Wycieczka rowerowa