Maj

Turniej Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie
Szkoła Podstawowa w Adamowie zorganizowała już po raz dziewiąty Turniej Szkół Sienkiewiczowskich. Udział w turnieju wzięło osiem szkół z Adamowa, Gozda, Grabowa Szlacheckiego, Wojcieszkowa, Woli Okrzejskiej, Starego Kębłowa, Siedlec i Puław. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: matematycznym, ortograficznym, plastycznym, języka angielskiego i grze terenowej "Sienkiewicz na ekranie".
Zaproszeni goście mogli podziwiać występ uczniów Szkoły Podstawowej z Adamowa w przedstawieniu pt. "Patriotyzm w twórczości Sienkiewicza" oraz wysłuchać pieśni w wykonaniu chóru szkolnego "Carmina". Po części oficjalnej uczniowie przystąpili  do rywalizacji w czasie, której organizatorzy zmuszeni byli przeprowadzić cztery dogrywki. Po długiej i ciężkiej walce zajęliśmy drugie miejsce. Dzięki hojności sponsorów laureaci konkursów otrzymali nagrody.
Wyniki naszych uczniów w konkursach Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie

 

  • KONKURS ORTOGRAFICZNY:
    • Wiktoria Knapczyk kl. 3 - II miejsce
    • Maja Bartoś, kl. 8 - I miejsce

 

  • KONKURS MATEMATYCZNY:
    • Szymon Tyński, kl. 4 - II miejsce
    • Krzysztof Wójcik, kl. 6 - I miejsce
    • Wiktoria Stelmaszek, kl. 7 - I miejsce
    • Juliusz Pytka, kl. 8 - I miejsce

 

  • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
    • Michał Podleśny, kl. 4 - II miejsce
    • Oliwia Wożniak, kl. 5 - III miejsce
    • Paweł Pepliński, kl. 6 - II miejsce
    • Zuzanna Dąbrowska, kl. 8 - I miejsce

 

  • KONKURS PLASTYCZNY:
    • Anna Kula, Karolina Nocek, Paweł Słomka - III miejsce

 

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do naszej GALERII.
Sukces Pawła Peplińskiego

Uczeń naszej szkoły wywalczył czołowe miejsce w organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Puławach w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Read for Pleasure"Paweł Pepliński  z klasy 6 b zdobył IV miejsce w XIV edycji tego konkursu.  

Gratulujemy!

Akademia Młodego Przyrodnika

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w realizowanym przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projekcie „Akademia Młodego Przyrodnika”.

Celem projektu jest rozwijanie wśród młodzieży umiejętności matematyczno - przyrodniczych, kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów, uczenia się i pracy zespołowej. Dzięki projektowi nasi uczniowie  mieli możliwość – w ramach zajęć pozalekcyjnych - uczestniczyć w warsztatach, wykładach i laboratoriach UMCS u.

W kwietniu i maju 2019 r. grupa uczniów z klasy Vd i cała klasa VI b uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Zajęcia prowadzone były przez kadrę naukową UMCS i miały charakter warsztatowy i laboratoryjny .

Natomiast  w maju 2019 roku uczniowie nasi wzięli udział w dwudniowym wyjeździe edukacyjnym do ośrodka badawczego UMCS w Guciowie na Roztoczu.  Poznawali tam, w nowoczesny sposób, wybrane zagadnienia z zakresu: przyrody, historii naturalnej, geologii, geografii, archeologii oraz ekologii. Udział w zajęciach umożliwił uczestnikom rozwijanie kompetencji przyrodniczych, geograficznych, kreatywności oraz inspirował do twórczego myślenia. Podczas zajęć terenowych uczniowie nasi mogli poczuć się jak studenci UMCS u, spotykali się z kadrą wykładowcza  tego uniwersytetu, studentami odbywającymi praktyki terenowe z Wydziału Archeologii i Nauk o Ziemi.

Zapraszamy do naszej GALERII.

Koordynator projektu: Beata Kryczka-Tarka

Wyróżnienie naszych recytatorek

23 maja b.r. odbyły się eliminacje powiatowe 38 Małego Konkursu Recytatorskiego organizowane przez Puławski Ośrodek KulturyDom Chemika”. Celem konkursu jest dawanie młodym ludziom szansy na odnalezienie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra.

W eliminacjach udział wzięło 32 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Michalina Stolarek z kl. I e, opiekun – pani Monika Mocarska; Iren Kabakulakian, Helena Nowak, Magdalena Złotnicka z kl. II b, opiekun – pani Sylwia Rodak.

Jury nagrodziło wyróżnieniem Helenę Nowak i Magdalenę Złotnicką.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Nasi chłopcy zajęli 2 miejsce na Mistrzostwach Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym chłopców i awansowali do zawodów rejonowych, na których to również zajęli 2 miejsce i prawo awansu na finał wojewódzki. Niestety w finale wojewódzkim zajęli 11 miejsce. Szkoda, bo gdyby nie choroby czołowych zawodników medal był w zasięgu. Finał Wojewódzki odbył się 30.05 w Lublinie.

 

Nasza szkołę reprezentowali: Kuba Warowny, Filip Kotowski, Staś Figura, Kacper Borowiec, Maciek Ponikowski, Jan Łysiak oraz w finale nieobecni Jan Kleszczyński i Tymek Bielawski.

Opiekunem i trenerem zwycięskiego zespołu jest Zbigniew Dors.

 

Co to jest CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY?

 

W zawodach startują reprezentacje szkół podstawowych, oddzielnie dziewcząt i chłopców.

  1. Reprezentacja składa się z maximum 6 dziewcząt i 6 chłopców
  2. Program zawodów:
  • bieg 60 m,
  • rzut piłką palantową (do 150 g),
  • skok (dla całego zespołu) w dal ze strefy,
  • bieg: dla dziewcząt 600 m, dla chłopców 1000 m
Sukces w Biłgoraju

 

W ubiegły weekend nasi uczniowie  z klas V wzięli udział w Turnieju Piłki Ręcznej w Biłgoraju. Po zaciętych meczach wygrali turniej. Skład drużyny. Adam Miller, Chrystian Rusa, Igor Lutkiewicz, Piotr Romański, Kacper Borowiec, Jan Łysiak, Eryk Góra, Gutek Kowalik, Irek Kubiak, Maciek Ponikowski, Kuba Bochra, Czuba Nikodem.

Opiekunem i  trenerem zwycięskiego zespołu jest Zbigniew Dors

 

Nagrodzeni w konkursach pt. „Ziemia to wyspa zielona”

Nagrodzeni w konkursach pt.  „Ziemia to wyspa zielona”
( zorganizowanych w ramach „Dnia Ziemi”)

 

Nagrodzeni w konkursie na wystrój sali:

  • klasa „0”a
  • klasa „0”b
  • klasa „0”c

 

Konkurs plastyczny klasy 1-3

  1. Gabriela Glegoła – kl. II a
  2. Karolina Szymczyk – kl. II c
  3. Nina Szymanek – kl. II c

 

Konkurs plastyczny klasy 4-6

  1. Mateusz Gembal - kl. IV a
  2. Zofia Nowak – kl. V a
  3. Kacper Borowiec – kl. V a

 

Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali:

  • Aleksandra Szarga kl. VI c
  • Franciszek Saran kl. V e
  • Katarzyna Musiatowicz kl. IV a

 

Konkurs filmowy klasy 7-8 oraz gimnazjalne

  1. Karolina Nocek kl. VIII e
  2. -
  3. Paweł Ciupa kl. VIII e i Grzegorz Niespodziany kl. VIII d

 

Zapraszamy do naszej GALERII.

Obchody „Dnia Ziemi”

Dzień Ziemi w naszej szkole obchodzimy cały rok. Z tej okazji 16.05.19 uczniowie klasy V a wraz z wychowawczynią przygotowali przedstawienie pt. „O tym jak Książę Przystojniak został ekologiem”, które obejrzeli uczniowie klas 0-6 .

W dniu 17.05.19 uczniowie naszej szkoły mogli kupić pyszne soki, sałatki, kanapki, ciastka i roślinki na kiermaszu charytatywnym  zorganizowanym  przez klasę V a.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

XXVII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Olecku

 

XXVII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Olecku na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci. Będziemy wspominać niezwykły rejs po augustowskich jeziorach oraz piękną część artystyczną podczas gali. Mieliśmy okazję dokładnie zwiedzić Olecko w czasie gry terenowej, która zmusiła nas do zajrzenia nawet w najciaśniejsze uliczki miasta. Na pewno wspaniałym wydarzeniem było wieczorne wspólne śpiewanie  przy blasku ogniska. Nie sposób opisać niepowtarzalnej atmosfery, która panuje na zlotach. Poznałyśmy wspaniałych ludzi, z którymi (mamy nadzieję) nadal będziemy utrzymywać kontakt, pomimo dzielących nas setek kilometrów. Jesteśmy dumni, że nasze szkoła uczestniczyła we wszystkich spotkaniach braci sienkiewiczowskiej oraz sama była organizatorem jednego z nich.

Zapraszamy do naszej GALERII.

 

Klaudia Kozak i Maja Rudnik z klasy 8a

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning

Z dumą informujemy, że kolejny projekt naszej grupy eTwinning składającej się z uczniów klas 5 e i 6 b, realizowany od września do grudnia 2018, o nazwie „Poprzez Niepodległą” został wyróżniony Krajowymi Odznakami Jakości. Odznaki te otrzymało również wielu naszych projektowych partnerów, a warto podkreślić, że w projekcie brało udział aż 100 szkół z całej Polski! Tak duża liczba przyznanych wyróżnień świadczy o wysokim poziomie współpracy pomiędzy partnerami.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom projektu i z niecierpliwością czekamy na uroczyste wręczenie Uczniowskich KOJ.

 

Skrócony opis działań projektowych.

Poprzez Niepodległą” to kolejny projekt eTwinning, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Jego głównym celem było świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie świętowaliśmy sami – w projekcie wzięli udział uczniowie i nauczyciele z ponad stu miejscowości z całego kraju.

Zadania były różne. Najpierw wybierane było oficjalne logo projektu. Propozycji z różnych szkół było wiele. W głosowaniu wybrano pracę ze szkoły we Fredropolu.

Kolejnym punktem projektu było stworzenie poradnika „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”. Uczniowie klasy 6b są autorami jednego ze slajdów wspólnej publikacji. 

Następnie uczniowie klasy 5 e i 6 b opracowali przewodnik po Puławach i okolicach, który można obejrzeć na stronie TwinSpace projektu. https://twinspace.etwinning.net/69862/home.

W ramach projektu  100 szkół z całego kraju wzięło także udział w wymianie okolicznościowych, własnoręcznie zrobionych kartek. Uczniowie naszej szkoły to autorzy kartek z życzeniami, które trafiły do szkół w województwie  świętokrzyskim i śląskim. Galerię kartek ze wszystkich szkół biorących udział w projekcie można zobaczyć na Twin Space projektu. Do naszej szkoły dotarły również kartki z szkół partnerskich. Klasy 5 e i 6 b  stworzyły z nich piękną wystawę, która zdobiła szkolny korytarz na I piętrze.

To jeszcze nie wszystkie zadania, które wykonaliśmy w ramach projektu. Na wspólnym padlecie zamieściliśmy fotorelację ze szkolnych obchodów wielkiej rocznicy. Braliśmy też udział w tworzeniu kalendarium „Droga Polski do odzyskania niepodległości” oraz pytań do quizu historycznego. Są to materiały, które mogą wykorzystać np. nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie. Na koniec powstał jeszcze wirtualny przewodnik po Niepodległej. Cały projekt trwał kilka miesięcy – od października do stycznia.

Koordynatorami projektu w naszej szkole byli nauczyciele: Anna Bieleń i Beata Kryczka-Tarka.

 

 

 

Mistrzostwa Puław klas I i II

W środę 29.05.2019 na Hali Mosir w Puławach odbyły się Mistrzostwa Puław klas I i II w pływaniu a tak dokładnie finał tych zawodów.

Najlepszych 30 dziewcząt i 30 chłopców I i II klas rywalizowało o miano najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika tych zawodów na dystansach 25 grzbietowym i 50 grzbietowym oraz o najlepszą szkołę w punktacji drużynowej.
Indywidualnie w pierwszych klasach najlepsi to Matylda Piekoś 25 grzb I klasy Gil Kacper II i III miejsce Parczewski Bazyli 25 grzb chłopców.
Oprócz medalistów punktowali: Koper Maja VI miejsce, Kwit Wiktoria VII miejsce, Radlińska Lena IX, Sieczkowska Mila X miejsce, Krygowska Lena XIV miejsce, chłopcy: Igielski Łukasz XIII miejsce, Zielonka Wiktor XVII miejsce, Krajewski Kornel XXV miejsce. Drużynowo zdobyliśmy I  miejsce i puchar najlepszej szkoły.
W drugich klasach najlepsi to: Wenerska Aleksandra II miejsce na 50 grzbietowym i Aleksandra Kurzawska III miejsce. Punktowali: Glegoła Gabriela VII miejsce, Musiatowicz Weronika X miejsce, Górecka Kamila XX miejsce, chłopcy: Goluch Krzysztof VII miejsce, Kacperczyk Krzysztof IX miejsce, Krasowski Franciszek XI miejsce, Bednarczyk Jakub XII miejsce, Kusyk Franciszek XIII miejsce, Wójcik Antoni XV miejsce, Wróbel Wojciech XVII miejsce, Kostrzewa Bartosz XXII miejsce.
Drużynowo zdobyliśmy I  miejsce i puchar najlepszej szkoły.
Komplet wyników znajduje się poniżej.
Harmonogram egzaminu na kartę rowerową

Harmonogram egzaminu na kartę rowerową

28 maj 2019r. (wtorek)

M. Słomka

H. Bilotserkovets

godz. lekcyjna

klasa

sala

godz. lekcyjna

klasa

sala

1.

5c

316

1.

4a

115

2.

5b

316

2.

4f

115

3.

4b

316

3.

4c

115

4.

5a

316

4.

4d

115

5.

4e

316

 

 

 

Raport końcowy z akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata - V edycja”

Akcja została zrealizowana zgodnie z harmonogramem. Opiekunami przebiegu zadań byli uczniowie i wychowawczyni klasy 5e p. Anna Bieleń.

Informacja o akcji została rozpropagowana poprzez plakaty, spotkania Samorządu Szkolnego, dziennik elektroniczny, a kolejne etapy były dokumentowane na stronie szkoły. Wychowawcy klas otrzymali materiały do przeprowadzenia zajęć z dziećmi. Zajęcia w klasach odbywały się podczas godzin wychowawczych, zajęć za etyki  oraz lekcjach przyrody, biologii. Dzieci przygotowały szablony laleczek i udzielały potrzebnych informacji.

Wielką rolę odegrała pomoc kilku mam uczennic z klasy 5e, które z podarowanego przez zakład krawiecki materiału uszyły kilkadziesiąt korpusów. Dzieci wypchały je w szkole a pozostałą część pracy wykonywały w domu z pomocą rodziny lub samodzielnie. Każda nowa lalka była fotografowana i informacja o niej trafiała na stronę szkoły. Na mapie politycznej świata wklejaliśmy serduszka w miejsca z których lalki pochodziły. W wyniku pracy uczniów powstało 90 małych lalkowych dzieł sztuki.

"Dni Wszystkich Kolorów Świata" były w naszej szkole dwa - 15 i 16 stycznia. W tym terminie odbywały się wywiadówki. Piękna wystawa lal była okazją do zaopiekowania się laleczką. Był to także rodzaj plebiscytu - lalka, która zebrała największą kwotę reprezentowała naszą szkołę w konkursie na najoryginalniejszą lalkę. Wszystkie lalki zostały opatrzone numerem, a wpłacający deklarował, którą lalę wspiera głosując w ten sposób na najoryginalniejszą.

Zwyciężczynią okazała się lalka Aiko z Japonii nr 81, która zebrała darowizny w kwocie 580 zł. W trakcie dwudniowej wystawy (od 8.00 do 19.00) zebraliśmy kwotę 4600 zł. Ponieważ trzydziestu twórców zdecydowało się oddać lale do sprzedania, to kolejne 600 zł przyniosła sprzedaż lal.

Informacja o przebiegu akcji w naszej szkole znalazła sie na łamach lokalnego tygodnika "Wspólnota puławska".

Akcja zaangażowała bardzo dużą grupę uczniów, nauczycieli i rodziców.  Miała ogromną wartość edukacyjną, uczyła otwartości i pokazała, że każdy może pomagać!

Wszystkie nasze laleczki znajdują się w naszej GALERII.

 

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za każdą pomoc w przeprowadzeniu akcji!

Szkolny Koordynator:  Anna Bieleń

Ogłoszenie

W ramach dnia ziemi klasa V a  przygotowała przedstawienie pt. „O tym jak książę Przystojniak został ekologiem”. Spektakl jest skierowany do uczniów klas 0-6, który odbędzie się w dniu 16.05.19r. na szkolnej stołówce.

W dniu 17.05.19r. zapraszamy na kiermasz zdrowych dań warzywnych, owocowych i ziołowych  z domowych ogródków uczniów klasy V a.

Pierwszy Escaperoom w naszej szkole :) Zapraszamy do zabawy!!!

 

Biblioteka szkolna zaprasza do Escaperoomu

 

SPRYTNI DETEKTYWI

 

Maja i Lasse  to bohaterowie cyklu książek, którzy chodzą do szkoły w szwedzkim miasteczku Valleby. Uwielbiają rozwiązywać zagadki. Założyli wspólnie biuro detektywistyczne i pomagają miejscowemu policjantowi w rozwiązywaniu tajemnic miasteczka. Czasami jednak będą potrzebować waszej pomocy.

 

Instrukcja dla uczniów:

  1. Waszym zadaniem będzie rozwiązanie zagadek, rebusów, krzyżówek, odnalezienie kodów które doprowadzą was do rozwiązania tajemnicy.
  2.  3-5-osobowe zespoły przedstawicieli klas rozwiązują zadania w ciągu 45 min.
  3.  Rozwikłanie tajemnicy przed upływem czasu jest równoznaczne ze zwycięstwem. Osoby, którym nie uda się rozwiązać zagadki mogą skorzystać z pomocy Mistrza Gry. W trakcie zabawy można również liczyć na jego pomoc.

 

Grupy chętne do wzięcia udziału w Escaperoomie będziemy zapraszać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z wychowawcą klasy.

Teresa Swinarska, Jolanta Żmudzka

Wyróżnienie dla Malwiny Wieleby

 

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 6a, Malwina Wieleba znalazła się w gronie wyróżnionych 14. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sport w szarości”.

Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Sierakowie oraz Urząd Miejski Gminy Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Muzeum Ziemi Rawickiej.

Na konkurs napłynęło aż 2257 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.

Jury pod kierownictwem dr hab. prof. nadz. Jacka Jarczewskiego, artysty plastyka, Kierownika Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu przyznało główne nagrody w czterech kategoriach oraz wyróżnienia honorowe.

Praca Malwiny jako jedna z wyróżnionych została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową. W czerwcu powstanie internetowy katalog wszystkich nagrodzony i wyróżnionych prac, będzie więc możliwość obejrzenia pracy naszej uczennicy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

WYGRANA NASZYCH UCZNIÓW

 

W Zespole Szkół Technicznych w Puławach odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji międzyszkolnego konkursu profilaktycznego „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Puław i powiatu puławskiego właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych, wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy o HIV i AIDS, pogłębienie wiedzy na temat mechanizmów uzależnienia, prawd i mitów o alkoholu, narkotykach i nikotynie, wpływu używek na organizm człowieka.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – w czterech kategoriach: literackiej (wiersz), plastycznej (plakat), multimedialnej (prezentacja) i wiedzy (test) wzięły udział 24 szkoły.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie nagrodzonych. Wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum I miejsce w kategorii wiedzy zajęła Klaudia Kozak z kl. 8a, natomiast w kategorii prezentacji multimedialnych I miejsce zajął Grzegorz Niespodziany z kl. 8d. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów.

 

Ilona Wrótniak-Terlecka

Pedagog szkolny

Wyniki konkursów wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych w szkole odbyły się konkursy plastyczne oraz test wiedzy na temat zwyczajów i tradycji Wielkanocnych w Polsce i na świecie. Organizatorem konkursów była klasa 6a wraz z wychowawczynią - Małgorzatą Kuś oraz nauczycielka religii - Dorota Leonienko.

Nasi najmłodsi uczniowie, uczęszczający do oddziałów zerowych, wzięli udział w konkursie na wykonanie  świąteczno-wiosennej dekoracji drzwi. I miejsce w konkursie zajęły dzieci z oddziału 0b, II miejsce przypadło oddziałowi 0C, natomiast oddział 0A wywalczył III miejsce. Wszyscy uczniowie za zaangażowanie i pracę włożoną w wykonanie przepięknych dekoracji otrzymali słodycze, upominki i dyplomy.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny „Wielkanocna pisanka” skierowany do uczniów klas I - III.  Na konkurs wpłynęły 72 prace. Jury miało niezwykle duży problem z wyłonieniem najpiękniejszych pisanek. Udało się jednak wybrać 18 prac, których autorzy zostali głównymi laureatami i otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W gronie nagrodzonych znaleźli się:

Maruszak Antoni – 1a

Maraszek Maurycy – 1a

Morawski Marcel – 1a

Sadura Ryszard – 1b

Bartuzi Jan – 1b

Siwiec Weronika – 1b

Radlińska Lena – 1c

Parczewski Bazyli – 1c

Michalik Fabian – 1c

Supryn Wojciech – 1d

Kowalik Julia – 1d

Krawczyk Zuzanna – 1e

Stachnio Mateusz – 1e

Solis Antoni – 2a

Skałecka Barbara – 2a

Olszak Aleksandra – 2b

Bochenkiewicz Nadia – 2c

Kudan Oliwia – 2d

 

Kolejny konkurs, na wykonanie Wielkanocnej Palmy adresowany był dla uczniów z klas IV – VI. Do konkursu zgłoszone zostały 22 palmy. Ostatecznie jury postanowiło przyznać 5 równorzędnych nagród głównych oraz 6 wyróżnień. Wszyscy nagrodzenie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Laureatami głównych nagród zostali:

Buzała Zofia – 4a

Supryn Bartosz – 4e

Skowronek Igor – 5d

Zuzanna Gawełko – 6a

Kibil Kacper – 6d

 

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Gembal Mateusz – 4a

Zasada Anastazja – 4a

Szarga Jan – 4c

Ceglarski Borys – 5d

Ziembowicz Igor – 6b

Szarga Aleksandra – 6c

 

Najstarsi uczniowie naszej szkoły, klasy VII-VII oraz oddziały gimnazjalne, wzięły udział w konkursie wiedzy „Wielkanoc w Polsce i na świecie”. Wśród 20 uczestników konkursu
I miejsce zajęła Aleksandra Myka z klasy 8d, II miejsce zajęły: Klara Pietra z klasy 8c oraz Karolina Nocek z klasy 8e, natomiast miejsce III uzyskały: Maja Sumorek z klasy 8b, Martyna Niedźwiecka z klasy 8c oraz Magdalena Czechowska z klasy 3AG. Laureatki konkursu otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole za ufundowanie słodyczy i nagród rzeczowych dla nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

Zapraszamy do galerii.

WYRÓŻNIENIE W PRZEGLĄDZIE TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH


 

Uczniowie naszego szkolnego teatru „Niebieski Miś” wzięli udział w eliminacjach powiatowych do wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, które odbyły się w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedem Krasnoludek” decyzją jury otrzymało wyróżnienie. Nasi młodzi i utalentowani aktorzy to: Kacper Nowak kl. 4e, Noela Dike, Kinga Kępa, Maja Łozińska, Wiktoria Olszak, Alicja Olszak, Marta Warszawska, Oliwia Giza, Izabella Musiał, Aleksander Kępa, Amelia Górska z kl. 5c, Wiktoria Kowalik i Olga Zaremba z kl. 6 b. Przedstawienie mieli okazję również obejrzeć uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Zostało przyjęte z dużym entuzjazmem i otrzymało gromkie brawa.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne spektakle w wykonaniu naszych artystów :-)

Opiekunem szkolnego teatru jest Ilona Wrótniak-Terlecka, pedagog szkolny.

 

Sukces duetu "Rozśpiewanej Rodzinki"

5 maja 2019 roku przy Szkole Społecznej im. Ch. P. Aignera miała miejsce impreza plenerowa w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Święto ulicy Moniuszki”. Wydarzenie było jedną z wielu inicjatyw promujących twórczość kompozytora, z okazji Roku Moniuszkowskiego.
W trakcie imprezy zaprezentowali się laureaci XV edycji Puławskiego Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko!".
Miło nam poinformować, iż wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.  Duet „Rozśpiewana Rodzinka” w składzie  Marta i Michał Podsiadły, w kategorii zespołów rodzinnych, wyśpiewał I miejsce. Podczas koncertu finałowego uzdolnione rodzeństwo przepięknie wykonało piosenkę do słów Wandy Chotomskiej  „Dzień dobry Biały Ptaku”. Opiekunem artystycznym duetu była Małgorzata Kuś.

 

Naszym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )