Listopad

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

W piątek 30 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień przygotowany przez uczniów działających w wolontariacie Szkolnego Koła PCK. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. W tym dniu w szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Wychowawcy wspólnie z uczniami opracowali i umieścili na korytarzach Kodeks Ucznia Życzliwego. W konkursie literackim została wyróżniona Karolina Nocek z kl. 8e, w konkursie plastycznym wyróżnieni zostali uczniowie klasy 1e (wychowawczyni pani Monika Mocarska), którzy również zwyciężyli w konkursie międzyklasowym  dla najliczniej ubranej na żółto klasy w szkole.

 

II miejsce zajęła klasa 2c (wychowawczyni Małgorzata Krulikowska) i klasa 2 b (wychowawczyni Sylwia Rodak), a na trzecim miejscu była grupa 0c (wychowawczynie Kinga Kapusta, Natalia Górzyńska) i grupa 0a (wychowawczynie Anetta Grzęda, Dorota Wdowiak) oraz klasa 4b (wychowawczyni Agata Kantorska).

 

Tego dnia „Poczta życzliwości” dostarczyła ponad 400 listów, w którym uczniowie i nauczyciele przekazywali życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób sprawiając tym samy wiele radości adresatom. Podczas kiermaszu można było kupić ciastka z wróżbą, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspólnie ze swoimi dziećmi uśmiechniętych i życzliwych buziek, którymi dzieci przyozdobiły swoje ubrania i plecaki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Opiekun wolontariatu pedagog p. Ilona Wrótniak-Terlecka

Sukces w Igrzyskach Powiatowych w pływaniu

 

W dniu 23.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się Igrzyska Powiatowe w pływaniu. Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i o to wyniki:
  • I miejsce sztafeta 8x25 stylem dowolnym dziewcząt Gawełko Zuzia, Wielena Malwina, Sączek Marika, Klamann Maja, Woszczek Ola, Jarosińska Magdalena
  • II miejsce sztafeta 8x25 stylem dowolnym chłopców po zaciętej walce o 1 miejsce Bielawski Tymoteusz, Daniszewski Antoni, Podsiadły Michał, Lassak Szymon, Mirosławski Sebastian, Ciurkowski Igor.
  • I miejsce Bielawski Tymoteusz 50 motylkowym
  • III miejsce Mirosławski Sebastian 50 motylkowym
  • II miejsce Ciurkowski Igor 50 stylem grzbietowym
  • II miejsce Podsiadły Michał 50 stylem dowolnym
  • III miejsce Lassak Szymon 50 stylem dowolnym
  • I miejsce Gawełko Zuzanna 50 stylem klasycznym
  • III miejsce Klamann Maja 50 stylem klasycznym
  • II miejsce Jarosińska Magdalena 50 stylem grzbietowym

 

 

 

Wszyscy wymienieni uczniowie awansowali do zawodów rejonowych które odbędą się 30 listopada na hali MOSIR w Puławach.

 

Nauczyciel Wojciech Białek

Zdrowo jem, więcej wiem

 

Zdrowo jem, więcej wiem!” jest ogólnopolskim projektem edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. To już IX edycja tego projektu, którego głównym celem jest troska o zdrowie młodego pokolenia. W tym roku szkolnym po raz pierwszy dołączyli do realizacji wielu zadań będących szansą na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności uczniowie klasy I a.

Jednym z zadań do wykonania była inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Przedstawienie teatralne odbyło się w trzech „odsłonach”: dla rodziców uczniów, dla uczniów z oddziałów zerowych oraz dla pozostałych pierwszoklasistów. Wszyscy widzowie docenili sztukę aktorską młodych artystów, ich piękne stroje i rekwizyty oraz bogatą dekorację salki teatralnej, gdzie krótki seans miał miejsce.

Zapraszam do GALERII.

 

Zabawa Andrzejkowa

 

W dniach 21 i 22 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie świetnie bawili się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki a w przerwach czekał na nich pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Wróżby andrzejkowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski pozwalały uczniom przenieść się w świat marzeń i fantazji.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia GALERII.
Samorząd Uczniowski
Andrzejki w klasie IE

 

 

W czwartek 29 listopada w klasie IE odbyły się tradycyjne andrzejki. Były zabawy, tańce i wspaniały poczęstunek. Ale było fajnie…..

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Kampania edukacyjna - EKOLOGIA

Dwie drużyny z naszej szkoły uczestniczyły w podsumowaniu Kampanii Edukacyjnej z zakresu edukacji ekologicznej. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” we współpracy z Urzędem Miasta Puławy.  

Celem Kampanii była promocja ekologicznego stylu życia, pogłębienie świadomości ekologicznej, zdobycie wiedzy nt. gospodarowania odpadami oraz wskazanie przykładów działań, jakie uczniowie mogą podejmować w tym zakresie.

Kampania była  realizowana w dwóch etapach:

 

  1. Etap szkolny – działania na terenie szkoły, o których uczniowie przygotowali film.
  2. Etap międzyszkolny (finał) - konkurs wiedzy ekologicznej oraz przedstawienie przygotowanego filmu, który odbył się 5 listopada 2018 r. w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich

Udział uczniów naszej szkoły zakończył się ogromnym sukcesem:

Karolina Nocek, Karolina Kostrzewa i Janek Welo z klasy 8e - to zwycięska drużyna w kategorii klas 7-8.

Róża Wojtaś, Alicja Szaruga i Aleksandra Szarga z klasy 6c - to zdobywczynie II miejsca w kategorii klas 4-6.

 

lightbox

  lightbox

lightboxlightboxlightbox

 

Zwycięzcy zostali obdarowani talonami do realizacji w empiku, a pracownia wzbogaciła się o wspaniały mikroskop z kamerą.

Opiekunem uczniów była p. Anna Bieleń

Gratulujemy!

lightbox

Na wernisażu p. Joanny Casselius

 

Klasy Ib i Ie wybrały się pod opieką swoich wychowawczyń na prawdziwy wernisaż. Swoje prace wystawiała pani Joanna Casselius, która zaszczyciła uroczystość. Dzieci mogły zadawać autorce pytania, obejrzały jej przybory, którymi powstają piękne dzieła i zobaczyły wiele ilustracji do bajek.

Zapraszamy do naszej GALERII.

Archipelag Skarbów

 

W dniach 20 - 21 listopada uczniowie klas ósmych uczestniczyli w programie Archipelag Skarbów, opartym na modelu profilaktyki zintegrowanej. Celem programu jest:
  • ograniczenie wczesnych kontaktów seksualnych młodzieży;
  • ograniczenie picia alkoholu, używania narkotyków i dopalaczy;
  • ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej( fizycznej, słownej oraz o podtekście seksualnym).
Metody zastosowane w programie to mini-wykład ilustrowany prezentacjami multimedialnymi, ćwiczenia aktywizujące młodzież takie jak: dialog, burza mózgów, scenki odgrywane na forum, a ponadto świadectwa zdrowego stylu życia przekazywane przez realizatorów programu oraz nagrane świadectwa znanych ludzi.
Podczas realizacji programu poruszane były tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią. Program zakończył się Festiwalem Archipelagu Skarbów, podczas którego uczniowie zaprezentowali własne prace (prezentacje, wiersze, rysunki)dotyczące podanych tematów profilaktycznych.
Program wzbudził u młodzieży refleksję nad ważnymi wartościami oraz nad stylem życia. Nawiązanie dobrego kontaktu trenerów z młodzieżą, zachęciło uczestników programu do aktywnego udziału w zajęciach. Uczestnicy ćwiczeń i scenek byli chwaleni przez realizatorów, nagradzani brawami przez młodzież oraz otrzymali drobne nagrody.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Zajęcia w Puławskiej Galerii Sztuki

 

W Puławskiej Galerii Sztuki jest zawsze bardzo ciekawie. Tym razem klasa I „e” trafiła na Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawione prace a następnie z zaangażowaniem wykonały swoje – inspirowane pracami dorosłych.

Zapraszamy do naszej GALERII.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach ratują dzieci na świecie!

 

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

 

Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

 

W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.

 

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

 

Koordynatorką projektu jest p. Anna Bieleń, która akcję zaplanowała wraz z uczniami klasy 5e oraz ich rodzicami.

 

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

 

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Zdobyliśmy II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Antytytoniowym Nikotynie Nie!
   


W Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach 15 listopada odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Antytytoniowy.
W kategorii form teatralnych dramę zaprezentowały: Julia Olszak i Aleksandra Myka z kl. 8d oraz Anna Kulig i Klaudia Salasa z kl. 8a. Do udziału w konkursie zgłosiło się 22 szkoły z całego województwa. Dziewczyny zdobyły II miejsce prezentując dramę „Nie pal! Szkoda życia!”. W kategorii wiedzy naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Król z klasy 8d, która wygrała eliminacje wewnątrzszkolne, w których udział brali wszyscy uczniowie klas 8 i gimnazjum. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem uczniów była pedagog p. Ilona Wrótniak-Terlecka. Więcej zdjęć w GALERII

 


BohaterON - włącz historię!

 

Uczniowie naszej szkoły przez 63 dni uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. 
Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek. W jej ramach każdy uczeń mógł złożyć życzenia i podziękowania Powstańcom. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.
Szkolnym koordynatorem akcji była p. Anna Kulig.
Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza

18 listopada 1989 roku młoda wówczas Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach przybrała imię Henryka Sienkiewicza - wielkiego PATRIOTY, PISARZA i NOBLISTY.

Od tego dnia wśród uczniów pielęgnowana jest nie tylko pamięć o Patronie, ale dbałość o znajomość jego twórczości i działalności zarówno literackiej, jak i patriotycznej.

16 listopada - w piątek, w kolejną rocznicę śmierci pisarza, nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Był to nie tylko Dzień Patrona, ale również dzień PIERWSZAKÓW, którzy tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie. Tradycyjnie, tego dnia, wręczono też nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre zachowanie i bardzo wysokie wyniki w nauce oraz nagrody za udział w konkursach związanych z obchodami w naszej szkole Tygodnia Niepodległości.

 

 lightbox

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Jeszcze tak niedawno uczniowie klas pierwszych beztrosko bawili się w przedszkolu, nie myśleli o nauce, czas biegł inaczej. Spokojniej. Pytani jednak o to, co sądzą o szkole, mówią z zachwytem, że jest wspaniała, że uczą się wielu nowych rzeczy... Twierdzą nawet, że nie wróciliby już do przedszkola.

Kiedy nasi najmłodsi koledzy rozpoczynali naukę w klasie pierwszej, z ogromną niecierpliwością oczekiwali na dzień, kiedy zostaną pasowani na pełnoprawnych uczniów. Moment ten w końcu nadszedł, ale został poprzedzony wieloma przygotowaniami - uczniowie poznali szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki. Wspólnie z wychowawcami przygotowali niezwykłą uroczystość, która odbyła się 15 listopada, w Dzień Patrona Szkoły. Jesteśmy przekonani o tym, że nasze kochane PIERWSZAKI podczas tej uroczystości celująco zdały swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami oraz zaproszonymi Gośćmi. Uroczystość była wspaniała - dostojna i radosna.

 

lightbox

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

NASI NAJLEPSI UCZNIOWIE

Szkoła to miejsce poznawania wielu ludzi, zdobywania przyjaciół, zabawy, pielęgnowania tradycji narodowej, ale przede wszystkim miejsce zdobywania wiedzy. Niektórzy uczniowie wkładają w to wiele wysiłku, starają się być uczniami wzorowymi i udaje im się to. Tradycyjnie, w Dzień Patrona Szkoły, uczniowie ci, nazywani NAJLEPSZYMI Z NAJLEPSZYCH, otrzymują dyplomy, gratulacje i stypendia naukowe. Bardzo gratulujemy wszystkimi wyróżnionym zarówno wysokich osiągnięć w nauce, jak i w sporcie, ponieważ wielu uczniów oprócz stypendium naukowego otrzymało również stypendium sportowe.

Klasy PIĄTE

 

lightbox lightbox

 

lightbox lightbox

lightbox

 

Klasy SZÓSTE

 

lightbox lightbox

 

lightbox lightbox

 

Klasy SIÓDME

 

 lightbox lightbox

lightbox

 

Klasy ÓSME

 

lightbox lightbox

 

lightbox lightbox

lightbox

 

5e na lekcji historii w Domku Aleksandryjskim

 

13 listopada 2018 roku uczniowie klasy 5e uczestniczyli w lekcji historii prowadzonej w Domku Aleksandryjskim przez p. Zbigniewa Kiełba pod tytułem „Władysław Szczypa i Jego bój o Niepodległą”. Zajęcia dotyczyły postaci kapitana rezerwy Władysława Szczypy, który stojąc na czele podkomendnych z Polskiej Organizacji Wojskowej rozbroił 2 listopada 1918r. okupanta austriackiego i przywrócił wolność Puławom. Za pośrednictwem archiwalnych fotografii zobaczyliśmy również jak wyglądały Puławy z początku XX. wieku

Wracając do szkoły zatrzymaliśmy się przy pomniku kapitana oddając się chwili zadumy nad Jego trudnym życiorysem i patriotyzmem.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Jest taki listopadowy dzień ...
"A choć ich życia płomień zgasł,
  To myśli o nich
  Są przecież w nas"
                    Maria Czerkawska
Jest taki listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i … odchodzimy. Niestety życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać... Święto zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli. Uczniowie pracujący w Samorządzie Szkolnym zapalili znicze na grobach i oddali hołd  żołnierzom i  nauczycielom, którzy odeszli. Jest to dowód pamięci, miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
Więcej zdjęć znajduje się w GALERII.
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )