Niepodległa

Wielki finał Tygodnia Niepodległości w naszej szkole.

 

 

 

11 listopada, czyli Święto Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole zawsze jest obchodzone bardzo uroczyście. Tegoroczne obchody miały jednak wyjątkowy charakter, ponieważ i rocznica - 100. rocznica, była wyjątkowa.

O tym, że jesteśmy wolnym krajem, przypominaliśmy sobie codziennie, przez cały tydzień.

W poniedziałek przez szkołę przeszło mnóstwo uczniów, którzy rozwiązywali krzyżówkę, wykorzystując wiadomości znajdujące się na drzwiach sal lekcyjnych.

Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w konkursie recytatorskim "Moja Ojczyzna" i... odbyła się sztafeta pływacka z udziałem stu uczestników - dzieci i nauczycieli.

We wtorek wszyscy uczestniczyli w niezwykłych lekcjach historii.

W środę i w czwartek oglądaliśmy niesamowicie ciekawe i piękne montaże słowno-muzyczne przygotowane przez klasy z rożnych poziomów nauczania... Wszystko po to, by wydarzenia "dnia przeszłego", na zawsze pozostały w naszej pamięci.

Nadszedł piątek - wielki finał. Finał godny SETNEJ ROCZNICY odzyskania przez Polskę wolności...

 

Pierwszym etapem tego niesamowitego świętowania podczas uroczystego apelu poprowadzonego przez uczniów klas VIII - Lenę i Janka, był wspaniale wykonany polonez - taniec wolności i dumy narodowej.

 

Uczniowie wszystkich klas ósmych, przygotowani przez Panie Marzenę Piskorską i Ilonę Sumorek, zaprezentowali się jak zawodowi tancerze. Niezwykłą, pełną wielu ciekawych figur, choreografię przygotował Pan Krzysztof Hawryluk. Patrzyliśmy na występ ósmoklasistów i serce nam rosło. Mamy wspaniałą i zaangażowaną młodzież.

 

Drugi etap to przedstawienie pt.: "Niepodległa" przygotowane przez SZEŚĆDZIESIĘCIORO uczniów klas: 2d, 6d, 8a i 8b. Uczniowie, jak prawdziwi aktorzy, przekazali nam bardzo ważne treści, przypomnieli istotne wydarzenia nie tylko z czasów walki o niepodległość podczas zaborów, ale i z okresu stu lat wolności. Był czas na refleksję, dumę narodową i wiele wzruszeń... Nie zabrakło nawet łez zarówno dzieci jak i nauczycieli, wspaniałych piosenek opowiadających naszą historię. Przedstawienie zostało przygotowane przez Panie Annę Ląd i Iwonę Niedopytalską.

 

Trzeci etap to wspólne odśpiewanie hymnu Polski o godzinie 11.11. To wydarzenie zostało poprzedzone wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w sali gimnastycznej pod kierunkiem uczniów klasy 5e. Szkolne śpiewanie podobało się wszystkim i mamy nadzieję, że na stałe wejdzie do uroczystości związanej z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole.

Wielkie podsumowanie - to wielki test wiedzy o niepodległości, który 13 listopada - we wtorek, pisali wszyscy uczniowie klas 4-8 i gimnazjum...

Poloneza czas zacząć!

Finałem obchodów 100 lat Niepodległości Polski w SP 11 była uroczysta akademia  przygotowana dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Przedstawienie poprzedził

polonez w wykonaniu przedstawicieli wszystkich klas 8.

przygotowanych przez panie Ilonę Sumorek i Marzenę Piskorską pod kierunkiem pana Krzysztofa Hawryluka, który jest autorem choreografii. Uczniowie, ubrani w piękne stroje, zaprezentowali profesjonalny układ taneczny pełen ciekawych figur. Rodzice młodych tancerzy, jak i sami artyści byli bardzo dumni z efektu kilkutygodniowych prac nad przygotowaniem tańca.

 

lightbox

 

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć.

Przedstawienie "NIEPODLEGŁA"

Jak przekazać młodym ludziom wiedzę na temat odzyskiwania przez Polskę niepodległości?

Jak opowiedzieć im o tym, że i po 1918 roku wcale nie było tak łatwo?

Jak przekonać ich o tym, że wciąż trzeba być Polakiem, patriotą, walczyć o Polskę, chociaż jesteśmy wolnym krajem?

Długo się nad tym zastanawialiśmy, w konsekwencji powstało niesamowite przedstawienie teatralne, w którym wzięły udział aż 63 osoby z różnych klas.

W piątkowe przedpołudnie uczniowie naszej szkoły byli świadkami tego, jak do Polski, kraju swoich rodziców, przyjeżdżają dzieci, prawnuki babci Helenki, która zachorowała. Spotykają się z sąsiadką i....ona opowiada im o tym, co przeżyła nasza Ojczyzna w ciągu nie tylko 123 lat niewoli, ale i po odzyskaniu niepodległości.

Przedstawienie, zagrane profesjonalnie przez uczniów klas ósmych, wszystkim się podobało. Scenografia, utwory muzyczne wykonane przez uczniów klasy 6d i 2d, teksty - to wszystko trafiło do serc uczniów, rodziców i nauczycieli... Pojawiły się nawet łzy.

OJCZYZNA WOLNA, ZNOWU WOLNA!!! Możemy te słowa powtarzać z dumą. Mamy piękną - musimy o niej pamiętać!

 

 lightbox  

 

lightbox

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej GALERII.

"Jeszcze Polska nie zginęła"

"DO HYMNU!"

9 listopada, godzina 11.11 - to moment, do którego przygotowywaliśmy się bardzo długo. O tej godzinie uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły odśpiewali hymn Polski - wszystkie cztery zwrotki. Klasy 5-8 i gimnazjum moment ten przeżywały w sali gimnastycznej, a poprzedził go niezwykły koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu - uwaga - wszystkich zebranych. Było to niezwykłe przeżycie, pełne radości, spontaniczności i dumy narodowej.

Uczniowie klas młodszych i zeróweczki śpiewali na szkolnym korytarzu.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Konkursy związane z NIEPODLEGŁĄ

Niepodległość to ważne wydarzenie dla każdego Polaka. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji malowali, pisali wiersze, rozwiązywali krzyżówki, recytowali, w końcu - wzięli udział w konkursie historycznym. Wszystko po to, by poznać naszą piękną historię, by być świadomym  przeszłości Polakiem.

Wszyscy uczestnicy konkursów - plastycznego, recytatorskiego, literackiego, historycznego i ci, którzy poprawnie rozwiązali krzyżówkę, w Dzień Patrona Szkoły otrzymali zasłużone nagrody.

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Konkurs literacki - organizatorzy: panie Anna Ląd i Ilona Sumorek
Nagrodzeni uczniowie:

I-go miejsca nie przyznano
II miejsce – Magdalena Czechowska (3AG)
III miejsce - Róża Wojtaś (6c)

 

lightbox

lightbox

 

 

Krzyżówka - organizatorzy: Panie Ilona Sumorek i Anna Ląd

 

lightbox lightbox

 

Konkurs Wiedzy o Niepodległości - organizator: Pani Eliza Przygoda-Łuka

 Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: 

- klas 4
- klas 5 i 6
- klas 7, 8 oraz gimnazjum

 

Uczniowie, którzy otrzymali nagrody w swoich kategoriach wiekowych:

I miejsce:
Kacper Nowak (4e), Antoni Daniszewski (6a) i Klaudia Kozak (8a)

II miejsce:
Szymon Lassak (4c), Róża Wojtaś (6c) i Kacper Madyński (8a)
III miejsce:
Zosia Buzała (4a), Natalia Szymczyk (5a) I Grzegorz Niespodziany (8d)

 

Klasy, które zdobyły największą liczbę punktów w swoich kategoriach wiekowych:

I miejsce - klasa 4b, klasa 6a i klasa 8a
II miejsce - klasa 4e, klasa 6c i klasa 8d
III miejsce - klasa 4a, klasa 5e i klasa 8e

 

lightbox lightbox lightbox

Konkurs plastyczny w klasach I-III "Polska - moja Ojczyzna"

Obchody Stulecia Niepodległości miały swoje odzwierciedlenie w konkursie plastycznym "Polska - moja Ojczyzna", zorganizowanym dla uczniów klas I-III. Młodsi adepci naszej szkoły pokazali swoje wielkie zaangażowanie w tematykę patriotyczną, bo na konkurs wpłynęło aż 113 prac. Były one bardzo pomysłowe, a w wielu przypadkach również niezwykle pracochłonne. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, żeby wyłonić zwycięską gromadkę. Po wnikliwej analizie postanowiono przyznać kolejne miejsca następującym osobom:

 

I miejsce:

Oliwia Kudan - kl. IId

Gabriela Glegoła - kl.IIa

Krzysztof Kacperczyk - kl. IIc

II miejsce:

Mikołaj Mizak - kl. Ib

Karolina Szymczyk - kl. IIc

Piotr Wąsik - kl. Ie

III miejsce:

Damian Zwarycz - kl. IId

Nadia Bochenkiewicz - kl. IIc

Julia Kowalik – kl. Id

Wyróżnienia:

Jakub Rutkowski – kl. IId

Michalina Stolarek – kl. Ie

Wiktoria Kwit – kl. Id

Antoni Wójcik – kl. IId

Martyna Pękala – kl. IId

Aleksandra Wenerska – kl. IIc

 

Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Krulikowska i Iwona Niedopytalska.

 

       

Patriotyczny montaż słowno-muzyczny

 

Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto dla każdego, nawet małego Polaka. Kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie klasy IIc pod kierunkiem p. Małgorzaty Krulikowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Co to jest niepodległość?”. Został on zaprezentowany 7 i 8 listopada 2018 r. uczniom z klas 0-III. Podczas występu mali artyści śpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze. Na zakończenie dziewczynki przedstawiły, wzbudzający wiele emocji,  taniec z biało-czerwonymi szarfami.

GALERIA 3

 

 

 

7 i 8 listopada uczniowie klasy 5e przedstawili swoim koleżankom i kolegom z klas czwartych i piątych montaż słowno-muzyczny pt. „Drogi do niepodległości”. Zawierał on najważniejsze fakty i daty historyczne o dziejach polskiej walki o wolność. Najważniejszą rolę w występie odegrały jednak pieśni patriotyczne, które klasowy chór przepięknie wyśpiewał przy akompaniamencie p. Ewy Jurkowskiej. Bardzo radośnie i świątecznie wybrzmiała piosenka „Płynie Wisła, płynie” wykonana z udziałem publiczności na zakończenie występu. Nie zabrało prezentacji multimedialnej, która utrwalała najistotniejsze informacje.

Autorką scenariusza i odpowiedzialną za wybór pieśni była wychowawczyni klasy 5e p. Anna Bieleń

GALERIA 2  

 

 

W środę i czwartek uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno-muzyczny o patriotycznej treści. Przypomniane wydarzenia z historii Polski przeplatane były poezją, piosenkami oraz prezentacją zdjęć z okresu walk o niepodległość Ojczyzny. Młodzi artyści wzbudzili w słuchaczach poczucie dumy narodowej i patriotyzmu. Wprowadzili wszystkich w nastrój zadumy oraz refleksji. Dla klas 6-8 i gimnazjum, akademię pod kierunkiem p. Ilony Sumorek, p. Marzeny Piskorskiej i p. Ewy Jurkowskiej przygotowali uczniowie z klas: 6a, 6b, 6c, 6d, 7c, 8a, 8d i 8e.

GALERIA 1 

Lekcja historii

 

Dnia 6.11.2018 r. klasa IV B wraz z wychowawczynią p. Agatą Kantorską i p. Agatą Skowyrą przeprowadziła LEKCJĘ HISTORII dla klas 0-III. Miała ona formę występu artystycznego przeplatanego wykładem na temat barw narodowych, rozbiorów Polski i odzyskania Niepodległości. Dzieciom została przedstawiona również osoba Józefa Piłsudskiego oraz wszystkie najważniejsze dla Polski daty. Jak to na lekcji bywa, słuchacze zostali „odpytani” z podanych w czasie spektaklu informacji, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkościami. Jako praca domowa została zadana karta pracy, którą uczniowie mieli za zadanie uzupełnić i wkleić do zeszytu. 

GALERIA

 

 

 

6 listopada 2018 r. uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły uczestniczyli w lekcji historii. Uczennice klasy 5a i uczniowie klasy 8e pod kierunkiem p. Elżbiety Dudek, p. Elizy Przygody-Łuki oraz p. Teresy Swinarskiej zapoznali swoich kolegów i koleżanki z najważniejszymi osobami i wydarzeniami z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

GALERIA

 

Chcąc uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność, klasa 8c wraz z wychowawczynią p. Anną Kulig i p. Iloną Siwiec, przygotowała dla uczniów klas VI-VIII i klas gimnazjalnych krótkie zajęcia historyczne. Celem przeprowadzonej lekcji było zainteresowanie uczniów historią wydarzeń oraz osób, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę. Scenariusz zajęć obejmował treści historyczne ,pieśni i wiersze patriotyczne. W trakcie lekcji uczniowie wspominali Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego - wielkie postacie, które wiele dzieliło, ale które łączyła niepodległość.
Młodzież w skupieniu i z zainteresowaniem oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji. Powaga i zaangażowanie uczniów świadczą o szacunku dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.
Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach 0-3

 

W poniedziałek (5 listopada) w bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu recytatorskiego POLSKA – MOJA OJCZYZNA. Przystąpiło do niego 26 uczniów z klas 0-3. Dzieci pięknie zaprezentowały wiersze patriotyczne wybrane przez rodziców i wychowawców. Panie wchodzące w skład jury (p. dyrektor Grażyna Lewtak, p. dyrektor Anna Daniszewska, p. Anita Osiak i p. Paulina Wolszczak) miały bardzo trudne zadanie, aby spośród małych recytatorów wyłonić mistrzów. Ostatecznie przyznały następujące nagrody:
- W kategorii dzieci z oddziałów zerowych
I miejsce – Karolina Leonienko (0b)
II miejsce – Jan Walczak (0a)
III miejsce – Magdalena Sokołowska (0c)
Wyróżnienie – Amelia Zasada (0a), Filip Wołoszyn (0b), Bartłomiej Pajóra (0c).
- W kategorii uczniów z klas 1
I miejsce – Natalia Szmigiel 1d), Kacper Zakrzewski (1b)
II miejsce – Maja Koper (1c), Zorian Pękala (1d)
III miejsce – Leonard Junko (1a), Wiktoria Gil-Khachunts (1b)
Wyróżnienie – Julia Kasperek (1a), Piotr Cywka (1c), Katarzyna Kępa (1e), Zuzanna Maruszak (1e).
- W kategorii uczniów z klas 2 i 3
I miejsce – Michał Piaseczny (2c), Alan Niemczuk (3a)

II miejsce – Helena Nowak (2b)
III miejsce – Oliwia Wójcik (2a)
Wyróżnienie – Julia Kozak (2a), Iren Kabakulakian (2b), Jakub Plewka (2c), Maja Badeńska (2d), Damian Zwarycz (2d), Maja Dike (3a).

 

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe oraz słodycze.
Organizatorem konkursu była p. Marzena Piskorska.

 

 

GRATULUJEMY !!!

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )