Marzec

DZIEŃ OTWARTY

 

Dzień Otwarty, który odbył się w naszej szkole, był okazją dla dzieci i rodziców do zapoznania się z ofertą placówki. Nauczyciele przygotowali dla odwiedzających m.in.: warsztaty filcowania i malowania na wodzie, quizy językowe, lekcję biblioteczną, zabawy szachowe i kodowanie ozobotów. Jednym z punktów programu było przedstawienie teatralne wystawione przez szkolny teatrzyk „Niebieski Miś” pt. „Królewna Śnieżka i siedem Krasnoludek”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na basenie pod okiem instruktorów pływania. Dzieci miały możliwość aktywnego uczestniczenia w prowadzonych warsztatach, a rodzice zapoznali się szczegółowo z ofertą naszej szkoły. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia we wrześniu.

Ilona Wrótniak-Terlecka

Pedagog szkolny

 

Zaproszenie na Dni otwarte

UCZNIOWIE NA TARGACH PRACY I EDUKACJI

 

21 marca uczniowie klas ósmych i gimnazjum poświęcili swój czas na zapoznanie się z ofertą edukacyjną, którą zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe na XV Targach Pracy i Edukacji w Hali sportowej ZST w Puławach. Oprócz wspomnianej wizyty na stoiskach szkół z całego powiatu młodzież pod opieką wychowawców miała również okazję na odwiedzenie min. Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego „Budowlanki”, Zespołu Szkół Technicznych „Chemika” i Zespołu Szkół nr 1 popularnych „Garów”. Doroczne wydarzenie stanowiło okazję do zapoznania się z ofertą dydaktyczną szkół, uzyskania dodatkowych informacji od pedagogów i uczniów, a także obejrzenia infrastruktury placówek. Tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum zachęcamy do odwiedzania wybranych szkół, śledzenia stron internetowych placówek oraz korzystania z możliwości kontaktu telefonicznego – w celu uzyskania szczegółowych informacji, rozwiania wątpliwości związanych z wyborem profilu kształcenia, czy dopełnieniem formalności niezbędnych do podjęcia nauki w szkole średniej. 

Na stronie naszej szkoły w zakładce REKRUTACJA są zamieszczone linki do stron elektronicznego naboru, gdzie znajdziecie pełną ofertę szkół z województwa lubelskiego.

                                                                                                         Ilona Wrótniak-Terlecka

Doradca zawodowy

Tydzień Języków Obcych

 

W drugim dniu Tygodnia Języków Obcych  uczniowie kontynuowali opowieści o Anglii i Irlandii Północnej  przy użyciu prezentacji multimedialnych oraz przeprowadzili konkursy wiedzy o tych królestwach. Od samego rana uczennice klasy 8A uwijały się w mini kawiarence, przygotowując gorącą czekoladę z bitą śmietaną i piankami. Sprzedawały również własnoręcznie przygotowane brownie, ciasteczka z orzechami i czekoladą oraz ciasto marchewkowe. Wszystkie słodkości cieszyły się ogromnym powodzeniem, a cudowny zapach czekolady niósł się po całej szkole:)

 

W środę dopiero się działo. Zapachniało potrawami z różnych krajów, było kolorowo i smakowicie. Można było się napić pysznych i zdrowych bo świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców, spróbować niemieckich, amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich przysmaków np.  “brownie”, „ shortbread”,  „ciepłych lodów”, muffinek, syropu klonowego z naleśnikami, gorących tostów, kiełbaski z rusztu i wielu innych. Ci, którzy zapomnieli w tym dniu śniadania, nie byli głodni.

Dzień potraw anglo i niemieckojęzycznych przygotowały klasy 5e, 6b i 8d wraz z p. H. Bilotserkovets i p. Beata Kryczką oraz rodzicami uczniów z tych klas.

Środa to także kolejny dzień, w którym odbywały się zajęcia kulturoznawcze dla uczniów klas od 4 do gimnazjalnych. Tym razem przenieśliśmy się do malowniczej Szkocji i Walii.

 

W czwartek i piątek  przeprowadzone zostały lekcje „Older to younger” czyli starsi uczniowie prowadzili zajęcia z języka angielskiego dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. I tak w czwartek chłopcy z klasy 7c zawitali do kolegów i koleżanek w klasie 2c p. M. Krulikowskiej z lekcją na temat części ciała. Natomiast w piątek uczniowie z klasy 5e odwiedzili młodszych kolegów z 1e p. M. Mocarskiej z zajęciami dotyczącymi egzotycznych zwierzątek. Lekcje te niesamowicie spodobały się młodszym uczniom: były w trakcie nich i przebieranki, nauka słówek i piosenek, wycinanki, konkursy językowe ze słodkimi nagrodami , a nawet malowanie buziek. Nasze dzieciaki z klas młodszych okazali się niezwykle uzdolnieni językowo i w lot chwytali słowa piosenek i nowe słówka. Lekcje przygotowała p. Beata Kryczka.

W piątek w ramach Tygodnia Języków Obcych uczniowie klas 6, 7, 8 i gimnazjalnych obchodzili Dzień Języka Niemieckiego.  Na lekcjach kulturoznawczych uczniowie wykorzystując informacje umieszczone w kodach QR tworzyli plakaty o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, poznali  ciekawostki dotyczące  krajów niemieckojęzycznych. Podsumowaniem zajęć była praca w grupach z wykorzystaniem aplikacji multimedialnej Kahoot.

  

W trakcie Tygodnia Języków Obcych pan Łukasz Koczkodaj przeprowadził w klasach pierwszych cykl lekcji dla dzieci, w trakcie których zapoznały się one z geografią Wielkiej Brytanii. Uczniowie rysowali flagi oraz symbole, opowiadali o Robin Hoodzie oraz potworze z Loch Ness, słuchali legendy o Świętym Patryku. Oprócz tego dzieci miały szanse posłuchać języków szkockiego oraz walijskiego i spróbować przywitać się oraz policzyć w tych celtyckich językach.

W klasach ósmych oraz gimnazjum nastolatkowie poznali tajniki najnowszego slangu, którym posługują się ich brytyjscy rówieśnicy, a także niuanse tak popularnych skrótowców używanych przez młodzież w SMSach oraz przeróżnych komunikatorach.

 

Zakończenie tygodnia Języków Obcych - piątkowy wieczór

Klasa pełna uczniów, którzy z własnej  woli „siedzą w szkoleod 18.00 do 21.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni i to tuż przed weekendem? To tak rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny:  zakończenie Tygodnia Języków Obcych.  W piątek  22 marca 2019 r. został zorganizowany dla uczniów klas 8 naszej szkoły Wieczór Filmowy, którego celem było doskonalenie znajomości języka angielskiego poprzez oglądanie filmu  w oryginalnej wersji anglojęzycznej, wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze, integracja uczniów i nauczycieli oraz promowanie zasad kulturalnego zachowania. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki języka niemieckiego i angielskiego: Hania Bilotserkovets, Beata Kryczka-Tarka i Jolanta Sadurska.  Młodzież zaopatrzona w materace, koce, poduszki i piżamy wygodnie oglądała film. Integracyjna impreza przyciągnęła wielu uczniów, którzy świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się ,,prawie’’ jak w prawdziwym kinie, bo był popcorn i inne smakołyki.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy włączyli sę w działania aby urozmaicić wydarzenia tego tygodnia.

Zapraszamy do naszej GALERII.

 

ZAPRASZAMY NA TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PRZYSZŁYM ROKU !!!

Wiosna przywitana medalami!

 

W pierwszy dzień wiosny jak co roku w Łukowie odbyły się XXIV Wiosenne Mistrzostwa miasta Łukowa pamięci Andrzeja Rogalińskiego
W tych zawodach nie mogło zabraknąć jak zresztą co roku zawodników z Puław, a dokładnie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach a trenujących w Uczniowskim Klubie Trójka PUŁAWY. Nasze miasto reprezentowało 12 zawodników... 
Oto najlepsi:
Niezawodna Zuzanna Gawełko kolejne medale złote do kolekcji w 3 konkurencjach 100 motylkowym, 100 klasycznym, 100 zmiennym, kategoria 13-14 lat pływała że starszymi :-) 
Aleks Iwan 3 medale 50 motylkowym brąz, 50 grzbietowym srebro, 50 dowolnym srebro, kategoria 10 lat i młodsi 
Igor Ciurkowski 2 medale 100 dowolnym brąz, 100 zmiennym brąz, kategoria 11-12 lat pływał że starszymi
Marta Podsiadły medal brązowy 50 klasycznym kategoria 10 lat i młodsi 
Zuzanna Przybylska srebrny medal na 50 motylkowym kategoria 10 lat i młodsi.
Tuż za podium plasowali się w swoich konkurencjach także Adam Gawełko, Magdalena Jarosińska
Na koniec zawodów drużyna męska wystartowała w sztafecie na 6x25 dow zdobywając II miejskie w kategorii szkół podstawowych przegrywając o 0,04 sek. 
W całych zawodach startowało ponad 250 zawodników, jak co roku bardzo dobrze zorganizowane oprócz medali i dyplomów, które są bardzo ładne jak co roku, słodkie upominki dla najlepszych 6 osób w każdej kategorii puchary dla sztafety, prowiant dla wszystkich zawodników i oprawa zawodów jak na taki mały obiekt bardzo dobrze zorganizowana. Niestety u nas w mieście brakuje takich imprez a mamy możliwości i tradycje. 
Na zdjęciu trenerzy UKS TRÓJKA z Najlepszymi:-) 
Wojewódzki Turniej Szachowy

 

 

 

 

 

 

 

21 marca w Tomaszowie Lubelskim odbył się Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Wzięło w nim udział ponad 400 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Mazurak (4b), Szymon Tyński (4b), Ksawery Pochwatka (4c), Filip Włodarczyk (4f), Damian Hałas (5a), Hubert Nakonieczny (5e), Paweł Rodzoś (5e), Piotr Stefanek (5e) i Michał Mazurak (6a).

Drużynowo nasza ekipa wywalczyła 11 miejsce.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Gratulujemy!

Wyniki Maksa Matematycznego

 

7 marca chętni uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania optymalizacyjne w ramach VII edycji ogólnopolskiego konkursu Maks Matematyczny.
Organizatorzy przygotowali zadania o nazwach Karuzela oraz Wybierz. Wymagały one sprawnego liczenia oraz szybkiego podejmowania decyzji.
W konkursie wzięło udział 38 uczniów z klas 4 - 8. Poniżej nasi szkolni zwycięzcy:

  • klasy IV - Filip Włodarczyk, który w swojej kategorii zajął 1 miejsce w województwie oraz 17 w kraju
  • klasy V - Piotr Stefanek (3 miejsce w województwie oraz 97 w kraju)
  • klasy VI - Antek Daniszewski (6 w województwie)
  • klasy VII - Szymon Paciejewski (1 w województwie)
  • klasy VIII - Jan Welo (7 w województwie).

 

Najwięcej punktów uzyskali:
Karuzela

  1. Antek Daniszewski - 372 pkt.
  2. Jan Welo - 372 pkt.
  3. Mateusz Zagulski - 366 pkt.
  4. Filip Włodarczyk - 360 pkt.
  5. Piotr Stefanek - 354 pkt. 

Wybierz

  1. Kuba Bereziński - 216 pkt.
  2. Szymon Paciejewski - 200 pkt.
  3. Jan Welo - 144 pkt.
  4. Piotr Stefanek - 144 pkt.
  5. Alicja Olszak - 120 pkt.
  6. Karolina Kostrzewa - 120 pkt.

Ogółem

  1. Jan Welo - 516 pkt
  2. Szymon Paciejewski - 512 pkt
  3. Piotr Stefanek - 498 pkt
  4. Mateusz Zagulski - 470 pkt
  5. Antoni Daniszewski - 460 pkt

W całym konkursie wzięło udział blisko 7000 uczniów z około 900 szkół. Podsumowanie konkursu znajduje się na stronie organizatora. Spróbuj zmierzyć się z zadaniami konkursowymi - link Karuzela, - link Wybierz.

Lista pełnych wyników znajduje się u nauczycieli matematyki.

Marcin Słomka

SZKOLNY KONKURS Wielkanocny

SZKOLNY KONKURS Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 i 4-6

do wzięcia udziału w konkursie

 

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ:

 

  1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach. Konkurs skierowany jest do uczniów w następujących kategoriach wiekowych:
    1. klasy 1-3 – wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną na kartce A3 pisanki wielkanocnej.
    2. klas 4-6 – wykonanie palmy z bibuły i papieru kolorowego. Wielkość od 30 do  50 cm. Można obie te techniki łączyć, lub użyć tylko jednej.
  2. Celem konkursu jest:
    1. popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą;
    2. pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej;
    3. stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci i młodzież własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz formy jej zdobienia, wykorzystanie stroików jako ozdoby świątecznego stołu;
    4. rozbudowanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży;
    5. przekaz wartości i tradycji w rodzinie.
  3. Uczestnicy konkursu maja za zadanie:
    1. Klasy 1-3 – narysować na kartce A3 pisankę. Technika wykonania dowolna. Może być wyklejanka, kredki, farby, pastele, bibuła, itd. Uczeń może przynieść tylko 1 pracę podpisaną z tyłu na odwrocie kartki. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.
    2. Klasy 4-6 -  mają wykonać palmę wielkanocną. Technika wykonania palmy powinna być oparta na bibule lub papierze kolorowym. Prosimy nie przynosić palm zakupionych. Wysokość palmy do 0,5 metra. Najciekawsze i najładniejsze palmy zostaną nagrodzone.
  4. Prace biorące udział w konkursie powinny być wykonane przez uczniów i podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą do której chodzi dany autor. Składamy  je w szkole w terminie do 5 kwietnia 2019 r.
  5. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły wraz ze zdjęciami. Termin ogłoszenia zwycięzców będzie podany później.
  6. Oceniając prace będzie brane pod uwagę:
    1. zgodność z regulaminem konkursu,
    2. pomysłowość i inwencja twórcza uczestników konkursu,
    3. dobór materiałów i elementów zdobniczych,
    4. wielkość i bogactwo użytych materiałów,- samodzielność i estetyka wykonania pracy,
    5. wysokość palmy.

 

 

Koordynatorzy konkursu: Małgorzata Kuś, Dorota Leonienko.

 

Konkurs wiedzy „WIELKANOC W POLSCE I NA ŚWIECIE”

Konkurs wiedzy

„WIELKANOC

W POLSCE I NA ŚWIECIE”

dla uczniów klas VII, VIII

oraz klas gimnazjalnych

 

Cele konkursu:

  • kultywowanie i poszanowanie tradycji  związanych ze Świętami Wielkiej Nocy w Polsce,
  • upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z okresem Świąt Wielkiej Nocy na świecie.

 

Regulamin  konkursu:

  • organizatorami konkursu są nauczycielki Małgorzata Kuś i Dorota Leonienko oraz uczniowie klasy 6a,
  • adresatami konkursu są uczniowie klas siódmych, ósmych oraz młodzież klas gimnazjalnych,
  • konkurs obejmuje tematykę związaną z tradycjami i obrzędami Świąt Wielkiej Nocy w różnych regionach Polski oraz na świecie,
  • każdą klasę reprezentuje dwóch uczniów,
  • do 4 kwietnia wychowawcy klas zgłaszają do organizatorów konkursu nazwiska uczniów biorących udział w konkursie,
  • konkurs odbędzie się 5 kwietnia na czwartej godzinie lekcyjnej na stołówce szkolne i przeprowadzony zostanie w formie pisemnego testu wyboru,
  • dla laureatów konkursu przewidziane są  nagrody rzeczowe lub wyróżnienia.

 

 

Konkurs na wykonanie dekoracji świątecznej

REGULAMIN  KONKURSU NA  WYKONANIE DEKORACJI  ŚWIĄTECZNEJ

 

 

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów oddziałów zerowych Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach.
  2. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do kultywowania  tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy oraz rozwijanie i promowanie zdolności twórczych dzieci.
  3. Organizatorem konkursu są nauczycielki Małgorzata Kuś i Dorota Leonienko oraz uczniowie klasy 6a.
  4. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest udekorowanie drzwi do sali oddziału ozdobami o tematyce wiosennej i wielkanocnej.
  5. Dekoracje powinny być wykonane samodzielnie przez uczniów oddziału.
  6. Zabrania się przymocowania ozdób za pomocą materiałów mogących uszkodzić lub trwale zabrudzić powierzchnię drzwi.
  7. Termin zakończenia konkursu: 5 kwietnia 2019 roku.
  8. Dekoracje oceni jury składające się z przedstawicieli uczniów klasy 6a oraz nauczycielek Małgorzaty Kuś i Doroty Leonienko.
  9. Przy ocenie dekoracji jury będzie brało pod uwagę pomysłowość, samodzielność oraz estetykę wykonania prac.
  10. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i upominków nastąpi przed Świętami Wielkiej Nocy.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Inauguracja Szkolnego Tygodnia Języków Obcych

 

18 marca odbyła się w naszej szkole inauguracja Szkolnego Tygodnia Języków ObcychW pierwszym dniu cała szkoła została udekorowana w barwy krajów anglo - i niemieckojęzycznych. Na korytarzach pojawiły się gazetki i plakaty pełne ciekawostek dotyczących Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii i Niemiec. Wyeksponowano też prace uczniów klas I-III biorących udział w konkursie plastyczno - językowym "Symbole Zjednoczonego Królestwa". 
W dwóch pracowniach językowych odbyły się pierwsze 
prezentacje przedstawiająca kraje biorące udział w projektach: Anglię i Irlandię. Uczniowie klas od 4 do 3 gimnazjum uczestniczyli w quizach wiedzy z kultury Wielkiej Brytanii.

Dzień Kobiet w klasie 6d


 

5 marca 2019 r. uczniowie klasy 6d z okazji Dnia Kobiet wybrali się na wycieczkę do Dęblina. Zwiedzali Bazę Lotnictwa Polskiego. Przewodnik zaprowadził wszystkich do Hangaru Zespołu Obsługi Centrum Szkolenia Lotniczego. W ciekawy sposób zaprezentował zarówno pracę lotników, jaki i przekazał informacje dotyczące obsługi i pracy samolotów. Następnie każdy uczeń mógł wejść do samolotów znajdujących się w hangarze. Następnym punktem programu było strzelanie do celu w  Sali Symulatora Strzelań „Śnieżnik”.

 

Zapraszamy do naszej GALERII.

Program Tygodnia Języków Obcych

Interesują Cię języki obce? A może kultura lub historia obcych krajów? Słuchasz  piosenek w języku angielskim? A może lubisz oglądać filmy i seriale w językach obcych? Masz ochotę spróbować pysznych potraw z krajów  obszaru niemiecko i angielskojęzykowego?

 

 

Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiesz twierdząco to na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie w czasie  trwania tygodnia języków obcych w SP nr 11 w Puławach.

Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

Nauczyciele języków obcych

 

PROGRAM TYGODNIA JĘZYKÓW OBCYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ  NR 11 W PUŁAWACH

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK

  • LEKCJE Z KULTURĄ KRAJÓW ANGLOJĘZYKOWYCH: Anglia, Walia, SZKOCJA, IRLANDIA - prezentacje multimedialne, quizy, gry i zabawy dla uczniów klas 4-6- sala 310, 312 wg harmonogramu
  • ROZSTRZYGNIĘCIE PLASTYCZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ SYMBOLE ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA” - wystawa pokonkursowa, wręczenie nagród klasy 1-3
  • ROZSTRZYGNIĘCIE PLASTYCZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ THE UK IN STUDENTS’ POSTERS” - wystawa pokonkursowa, wręczenie nagród klasy 4-6
  • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO„  ENGLAND, WALES, SCOTLAND AND IRLEAND” wręczenie nagród klasy 7-GIMNAZJUM
  • LEKCJE OLDER TO YOUNGER - uczniowie klas starszych uczą języków obcych swoich młodszych kolegów i koleżanki- zajęcia w klasach 1-3 wg. harmonogramu
  • „English is lit” – lekcje dotyczące brytyjskiego slangu młodzieżowego dla uczniów klas 8 i gimnazjum.
  • Great Britain for Kids – lekcje kulturoznawcze dla uczniów klas I.

PIĄTEK

  • LEKCJE Z KULTURĄ KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYKOWYCH: NIEMCY, AUSTRIA, SZWAJCARIA, LIECHTENSTEIN- prezentacje multimedialne, quizy, gry i zabawy dla uczniów klas 6-8 - sala 305, 303 wg harmonogramu
  • FILM EVENING/ABEND-WIECZÓR FILMOWY dla uczniów klas 8: projekcja filmów w oryginalnej wersji językowej podczas lekcji języków obcych w szkole podstawowej oraz gimnazjum)

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

WTOREK

  • KIERMASZ ZE SŁODKOŚCIAMI AMERYKAŃSKIMI I ANGIELSKIMI ORAZ PYSZNĄ GORĄCĄ CZEKOLADĄ - KORYTARZ SZKOLNY 1 PIĘTRO

ŚRODA

  • KIERMASZ POTRAW BRYTYJSKICH, AMERYKAŃSKICH I NIEMIECKICH - KORYTARZ SZKOLNY 1 PIĘTRO
Bądźmy Bezpieczni w Sieci

 

 

W ramach podejmowanych w szkole działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych cała społeczność szkolna brała udział w akcji profilaktycznej Bądźmy Bezpieczni w Sieci mającej na celu zwrócenie uwagi uczniów, rodziców i nauczycieli na problematykę bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.  Ideą działań było podkreślanie siły współpracy w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, łącząc zaangażowanie szkoły i instytucji wspierających, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Podejmowane działania wpisały się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypadał na 5 lutego 2019 roku i jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej.

 

Dla wszystkich uczniów odbyły się zajęcia informatyczne poświęcone zagadnieniom bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych prowadzone przez nauczycieli informatyki. Odbyło się również spotkanie skierowane do rodziców związane z „Bezpieczeństwem dzieci w sieci”. Przeprowadzony został konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0 – IV „Jak być bezpiecznym w Internecie”, w którym nagrodzono 48 uczniów. Na konkurs skierowany dla klas starszych wpłynęły dwa filmy ukazujące skutki „mowy nienawiści” w Internecie i sposoby przeciwdziałania takim zachowaniom. Do konkursu dla klas na przygotowanie gazetki „Bądźmy Bezpieczni w Sieci” odpowiedziało pięć zespołów klasowych. W 16 klasach odbyły się zajęcia ze Strażnikiem Miejskim, który prowadził pogadanki poświęcone min. bezpieczeństwu funkcjonowania w mediach społecznościowych.

 

Szczególne podziękowania należą się wychowawcom, którzy zaangażowali swoje klasy i aktywnie uczestniczyli w tej w akcji profilaktycznej: p. Agata Skowyra (1b), p. Monika Mocarska (1e), p. Sylwia Rodak (2b), p. Agata Kantorska (4b), p. Barbara Grontkowska (5c), p. Małgorzata Kuś (6a), p. Ilona Sumorek (6d), p. Anna Ląd (8b), oraz p. Wojciechowi Kosteckiemu nauczycielowi plastyki.

 

Słowa uznania dla uczniów, którzy przygotowali filmy na konkurs: Igor Ziembowicz, Wiktoria Chaber, Alicja Grobel i Aleksander Lasota z klasy 6b oraz Julia Olszak, Oliwia Daszczuk, Wiktoria Ostrowska, Weronika Ciechanowicz z klasy 8d i Dawid Musiał z klasy 7b.

 

Nagrody w konkursach sponsorował Urząd Miasta Puławy oraz Rada Rodziców, która przekazała środki finansowe na zakup upominków.

 

Organizatorzy akcji:

pedagog szkolny – p. Ilona Wrótniak-Terlecka

                     psycholog szkolny – p. Beata Pykacz 

II miejsce w Konkursie Piosenki Niemieckiej

 

 

8 marca uczennice 8 klas godnie zaprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckiej. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach, który co roku w okresie wiosennym organizuje konkurs tematycznie nawiązujący do miłości i przyjaźni.

Karolina Nocek i Maja Rudnik zaśpiewały piosenkę „Liebe ist…” znanej niemieckiej wokalistki Neny pod akompaniament Zuzanny Dąbrowskiej (gitara) i Klaudii Kozak (pianino). W konkursie wzięło udział 14 wykonawców z powiatu puławskiego. Dziewczyny zajęły II miejsce w kategorii szkoły podstawowe.

Gratulacje dla naszych młodych utalentowanych artystów! Życzymy dalszych sukcesów!

 

Hanna Bilotserkovets

 

Konkurs na najoryginalniejszą laleczkę V edycji akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

 

Prosimy  wszystkich bardzo serdecznie o zmobilizowanie jak największej grupy posiadaczy aktywnego konta na Facebooku do oddania głosu na naszą reprezentantkę w głosowaniu internetowym. Wizerunek Aiko już jest zamieszczony w galerii laleczek startujących w konkursie. www.wszystkiekoloryswiata.pl

 

Głosowanie będzie odbywało się od poniedziałku, 11.03.2019 (od godziny 11.00) do piątku, 15.03.2019 do godziny 11.00.

Nagrodą w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

W czasie trwanie konkursu użytkownicy Facebooka, którzy zechcą oddać głos na wybrana przez siebie laleczkę, muszą się zalogować na swoje konto i wejść w aplikację konkursową.

Zdjęcie w galerii jest podpisane nazwą placówki zgłaszającej laleczkę do konkursu oraz nazwą miejscowości placówki (Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza Puławy).

Każdy użytkownik może oddać tylko jeden głos na wybraną laleczkę.

Oddanie głosu odbywa się poprzez kliknięcie oznaczonego miejsca do oddania głosu pod zdjęciem.Głos można oddać tylko po powiększeniu wybranego zdjęcia laleczki.

Liczba głosów pod zdjęciem oznacza sumę dotychczas oddanych głosów na daną laleczkę ( liczba oddanych głosów na każdą laleczkę będzie widoczna pod zdjęciami przez cały czas trwania konkursu). Konkurs wygrywa ta  placówka, na laleczkę której zostanie oddanych najwięcej głosów.

Liczba oddanych głosów jest jedynym kryterium wyboru laureata konkursu!

Głosujmy na Aiko!!!

 

Szkolny koordynator akcji Anna Bieleń

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )