Wycieczka klasy 4c i 4d w Pieniny

12-14 czerwca uczniowie klasy 4d oraz 4c wybrali się na wycieczkę klasową w góry w Pieniny. Program wycieczki był bardzo urozmaicony.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stary Sącz, a tam kościół i klasztor Klarysek. Kolejnym punktem programu była piesza wycieczka do Rezerwatu Biała Woda w Jaworkach oraz Wąwóz Homole. Wszyscy mogli podziwiać przepiękne górskie krajobrazy i zobaczyć ciekawe miejsca. Kilkakrotnie przekraczaliśmy górski potok i dotarliśmy do Kamiennych Ksiąg - skały, na których według miejscowych podań zapisano ludzkie losy aż do końca świata. Wieczorem po obiadokolacji i krótkich zakupach uczniowie mieli okazję bliżej się poznać podczas zabaw integracyjnych.

Drugi dzień był równie ciekawy. Uczniowie weszli ścieżką edukacyjną na Górę Wdżar oraz skorzystali z atrakcyjnych zjazdów torem saneczkowym. Zwiedzili również ruiny zamku w Czorsztynie i zobaczyli drewniany kościół z XV w. w Grywałdzie.

Wieczorem podczas dyskoteki trwającej do godziny 22 uczniowie chętni wzięli udział w konkursie na najciekawszy i najciekawiej zaprezentowany strój „Mój bohater książki lub filmowy”. Zwycięzcami zostali: 1 m-ce – Ola Szarga, 2 m-ce – Weronika Targońska i Małgosia Rybczyńska, 3 m-ce – Aniela Góra. Dyplomy i nagrody otrzymali również uczniowie, którzy najładniej bawili się podczas dyskoteki.

Trzeciego dnia dzieci miały okazję zobaczyć jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Pieninach Trzy Korony. Trasa okazała się bardzo trudna do przejścia, ale na samym szczycie wszyscy byli zadowoleni i dumni, że udało się pokonać własne słabości. Z platformy widokowej uczniowie mogli obserwować doskonały widok na przełom Dunajca, obszar Pienińskiego Parku Narodowego oraz Tary.

Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.

Turniej szachowy

W dniu 12 czerwca w naszej szkole zorganizowany został II Turniej Szachowy Uczniów Klas II i III objętych ogólnopolskim projektem Polskiego Związku Szachowego „Edukacja Przez Szachy w Szkole”. Do rozgrywek szachowych z wielkim zaangażowaniem przystąpiło 24 uczniów z klas II i III pod czujnym okiem instruktora gry w szachy z GOK w Końskowoli p. Zdzisława Machniewskiego. Zawody wyłoniły następujących zwycięzców: w kategorii dziewcząt I miejsce ex aequo uzyskały Natalia Mazurak z klasy II b oraz Wiktoria Gawron z klasy III b, zaś w kategorii chłopców najlepszym zawodnikiem okazał się Damian Hałas z klasy III a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klasy 4a

W dniach 1-2 czerwca klasa IV „a” udała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia uczniowie szlakiem królewskim weszli na Święty Krzyż, gdzie zwiedzili Bazylikę mniejszą pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Kolejnym punktem programu były warsztaty archeologiczne w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi. Na terenie Centrum organizowane są pokazy starożytnego garncarstwa (wyrób naczyń ), a także rzemiosł  ( kowalstwo, tkactwo, ciesielstwo, złotnictwo, rymarstwo, zielarstwo).  W drugim dniu wycieczki klasa odwiedziła Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz Zamek Królewskie w Chęcinach, gdzie odbyła się lekcja tematyczna. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju – Jaskini „Raj”. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Puław.

Dzień Dziecka w klasie II D

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy II d pojechali do Dęblina do centrum fitness Fit&Fan. W sali zabaw na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: labirynty i tunele z przeszkodami, basen wypełniony kulkami, trampoliny  oraz zjeżdżalnia. Uczniowie mieli okazję do grania w piłkę nożną oraz  w gry na konsoli. Uczestniczyli w treningu z profesjonalnym trenerem, a później w zabawie „Piniata”, która polegała na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej cukierkami. Malowanie twarzy dało dzieciom dużo radości.