Dzień Chłopaka w II grupie świetlicy

Dnia 30 września 2016 roku w świetlicy szkolnej dzieci z grupy II (kl. 1a, kl. 2a, kl.2d, kl. 2f) świętowały Dzień Chłopaka. Były laurki, upominki i słodki poczęstunek. Dostaliśmy dzbanek do filtrowania wody, chustę animacyjną i gry planszowe. Smakował nam bardzo popcorn (były różne smaki), winogrona białe i czarne, pyszny sok malinowy z wodą filtrowaną. Bawiliśmy się przy tanecznej muzyce.

Wycieczka klasy 4a i 4b do Woli Okrzejskiej

28 września klasy IV a i IV b uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Woli Okrzejskiej. Uczniowie zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza, które utworzone zostało w oficynie dworskiej, w której 5 maja 1846 r. przyszedł na świat przyszły Noblista. Młody Henryk spędził tu pierwszych 9 lat swojego życia. Dworek szczęśliwie przetrwał burze dziejowe i po remoncie otwarto w nim muzeum biograficzne poświęcone pisarzowi. Po wizycie w muzeum uczniowie mieli czas na gry i zabawy ruchowe w pobliskim parku. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.
Na koniec uczniowie wyruszyli na znajdujący się w Okrzei Kopiec Sienkiewicza. Został on usypany na cześć pisarza przez ludność z całej Polski, a nawet z zagranicy. Z jego wierzchołka roztacza się piękny widok na okolicę. Wycieczka była udana, pogoda nam dopisała.

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

Wycieczka klasy 3a i 3c do Warszawy

Dnia 27 września 2016r. uczniowie klas IIIa i IIIc wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy była edukacyjna wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie uczestniczyli tam w interaktywnej wystawie, na której znajduje się kilkaset eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Dzieci poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń odkrywały i poznawały prawa nauki. Pobyt w CNK uatrakcyjniło przedstawienie teatralne z robotami w rolach głównych. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Manufaktury Cukierków, w której uczniowie zobaczyli w jaki sposób powstają słodycze. Cukierki tworzone były na oczach widowni od momentu wylania cukru na stół po jego uformowanie i skrojenie. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. Pobyt w Warszawie zakończyliśmy ciepłym posiłkiem w Mc Donalds

Przystanek Biblioteka

W niedzielę 4 września 2016 r. Biblioteka Miejska w Puławach świętowała 50-lecie oddania do użytku budynku Biblioteki przy ul. Głębokiej 7A. Z tej okazji zorganizowano piknik rodzinny pt. „Przystanek Biblioteka”. Podczas  pikniku nagrodzono zwycięzców konkursu literacko-plastycznego „Puławy – moje miasto”, w którym gremialnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Oto lista nagrodzonych w konkursie literackim:

1. Aleksandra Stępień
  2. Dominik Furtak
  3. Juliusz Pytka
  4. Kornelia Filip
  5. Mateusz Lach
  6. Natalia Szymczyk
  7. Olga Więcławska
  8. Paulina Rybińska
  9. Szymon Staszczyk
  10. Wiktoria Kalbarczyk
  11. Zuzanna Dąbrowska

Oto lista nagrodzonych w konkursie plastycznym:

1. Maja Piętak
  31. Maurycy Sońta
  32. Natalia Kalbarczyk
  33. Sara Rojek

Z piknikiem połączono tegoroczne Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z p. Elżbietą Dudek.