Listopad

Wróżby andrzejkowe w grupie "0"B

30 Listopada 2016 r. wychowawczynie: Pani Monika Szaruga i Pani Sylwia Rodak przeniosły dzieci z kl. „O” B w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieciaczki mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Wszyscy mieli okazję posłuchać wróżb odczytywanych za pomocą butelki oraz rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia.

Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. W zabawach brały udział wszystkie dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją.  

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 

     

     

  

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

30 listopada 2016 r. uczniowie klasy III c wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Celem było zapoznanie się z pracą Policjantów. Na początku było spotkanie z rzecznikiem Policji w sali konferencyjnej, który opowiadał o pracy policjantów i odpowiadał na zadawane pytania przez uczniów. Dużą ciekawostką było pobranie odcisków linii papilarnych palca każdego ucznia. Następnie uczniowie zapoznali się z pracą policjantów w Komendzie Policji, obejrzały krótką tresurę psa o imieniu Max oraz inne psy pracujące razem z policjantami. Na koniec wizyty każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja dydaktyczna.

 

     

     

   

Andrzejki w świetlicy szkolnej

29 listopada dzieci z 2. grupy świetlicowej wzięły dział w zabawie andrzejkowej. Zapoznały się ze zwyczajami tego święta i uczestniczyły we wróżbach, a potem bawiły się na dyskotece. Dzieci otrzymały również poczęstunek w postaci solu i popcornu. Wszyscy świetnie się bawili.

 

    

 

Bufet andrzejkowy

W dniach 24-25 listopada uczniowie klas VIc oraz VIe przygotowali słodki bufet andrzejkowy, w którym można było zakupić przepyszne babeczki, ciasteczka i rogaliki. Do każdego zakupu uczniowie naszej szkoły losowali karteczki, dzięki którym mogli uzyskać "immunitet" na pracę domową lub odpowiedź ustną z jednego, wybranego przedmiotu. Całkowity dochód ze słodkiego bufetu przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego mleka dla kociąt z puławskiego schroniska dla zwierząt. 

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców oraz uczniów, którzy tak wspaniale zaangażowali się w to wydarzenie. 
    
Dyskoteka andrzejkowa

Andrzejki kojarzą się nam przede wszystkim z wróżbami. Mówi się nawet, że to wieczór wróżb i czarów. W naszej szkole był to jednak wieczór zabawy i tańca. Uczniowie klas 4-6 znakomicie bawili się przy dźwiękach różnorodnej muzyki i w blasku dyskotekowych świateł.

 

     

     

   

 

Punktem kulminacyjnym andrzejkowej dyskoteki był konkurs klasowych zespołów, które przygotowały niesamowicie ciekawe układy taneczne. Każda grupa mogła zaprezentować własne możliwości i wyniki tygodniowej pracy.

Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Przy dopingu podziwiających występy uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli, tańczący wykazali się świetną kondycją i umiejętnościami na miarę programu "Taniec z gwiazdami". Były kolorowe stroje, prawdziwe akrobacje - gwiazdy, szpagaty, hip-hopowe układy. Nie zabrakło radości zwycięzców i, niestety, łez pokonanych... Widzowie stwierdzili, że wszyscy zaprezentowali się znakomicie.

 Konkurs przygotowała i prowadziła Rada Samorządu Uczniowskiego.

Konkurs taneczny w klasach 4

     

     

 

Zwyciężyła klasa 4d         

 

Konkurs taneczny w klasach 5

     

 

Zwyciężyła klasa 5a        

 

Konkurs taneczny w klasach 6

     

      

   

 

Zwyciężyła klasa 6e        

 

Grupa taneczna pani Karoliny

    

Z wizytą W Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym

23 listopada klasy: 4c, 5c i 6b wybrały się do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego na zajęcia

pt.: "Czy znaki drogowe mogą być językowe?"

Spotkanie było wyjątkowe i bardzo ciekawe. Pani doktor z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie zapoznała wszystkich z początkami języka pisanego. Dowiedzieliśmy się, że wszystko zaczęło się od rysunków na skałach, języka obrazkowego, czyli piktogramów i hieroglifów. W końcu powstał alfabet, potem druk...

A teraz? Okazało się, że ponownie wracamy do języka obrazkowego: piktogramy, czyli emotikony( ), ideogramy, czyli znaki, np.:  :-) są na porządku dziennym. Używają ich zarówno dzieci, jak i dorośli.

Wszystkich zainteresowały przede wszystkim POLSKIE AKRONIMY, czyli skróty używane przez młodych ludzi, np.:

NBN - Nie Bo Nie

DCW - Dla Ciebie Wszystko

Na usta ciśnie się pytanie: Co będzie z naszym językiem pisanym?

 

lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox

Ślubowanie klas I

18 listopada 2016 roku odbyło się Ślubowanie klasy I a. Najpierw „pierwszaki” przedstawiły krótką część artystyczną, którą przygotowały wraz ze swoją wychowawczynią – panią Bożeną Krygier. Pięknie śpiewały i recytowały. Potem odebrały ślubowanie od pani dyrektor Anny Daniszewskiej, a następnie zostały pasowane przez pana dyrektora Mirosława Kamolę i otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

 

     

   

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły to święto zarówno dla wszystkich pracowników, jak i dzieci. W piątek klasa VI d, która pracowała pod kierunkiem swojej wychowawczyni - pani Iwony Tureczek-Zakrzewskiej, przypomniała nam postać znakomitego polskiego pisarza, Henryka Sienkiewicza. Wszyscy byliśmy świadkami tego, jak noblistę odwiedzili jego najwięksi bohaterowie wspaniałych książek. Jako pierwszy przybył Janko Muzykant, który zachwycił oglądających grą na skrzypcach, potem zakochani w sobie Skrzetuski i piękna Helena zatańczyli "Dumkę na dwa serca". Nie zabrakło też zawsze wesołego Zagłoby, Stasia i Nel broniącej słonia Kinga, król Jagiełły przyjmującego miecze od wrogów zza zachodniej granicy oraz bohaterów "Quo vadis". Bohaterom sienkiewiczowskim towarzyszyły piosenki pochodzące z różnych ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza.

Całą uroczystość prowadzili członkowie RSU.

 

lightbox

 

lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Dzień Patrona Szkoły

Bohaterowie dzieł Henryka Sienkiewicza wciąż wzbudzają zachwyt w czytelnikach książek wielkiego pisarza. Uczniów naszej szkoły motywują do pisania wierszy i opowiadań, a niektórzy nawet chcieliby wyglądać tak jak oni. Z okazji święta szkoły, czyli Dnia Patrona, wielu z uczniów postanowiło wcielić się w postaci powieści: "W pustyni i w puszczy", "Krzyżacy" i "Quo vadis". Trzeba przyznać, że ta metamorfoza była znakomita i niektórzy wyglądali tak, jakby przenieśli się w czasie.

 

lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox 

lightbox  lightbox  lightbox  lightbox  

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły to okazja do tego, by przypomnieć wszystkim uczniom postać znakomitego polskiego pisarza, Henryka Sienkiewicza i wręczyć nagrody tym, którzy na zakończenie minionego roku szkolnego uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce i w dziedzinie sportu.

Oto nasi laureaci.

 

klasa VI e lightbox Klasa VI d lightbox
Klasa VI c lightbox Klasa VI b lightbox
Klasa VI a
lightbox Klasa V c lightbox
Klasa V b
Klasa V a
lightbox
Absolwenci klasy VI d lightbox Absolwenci klasy VI c lightbox
Absolwenci klasy VI b lightbox Absolwenci klasy VIa lightbox
     lightbox Najlepsi sportowcy  
Z wizytą w Leroy Merlin - klasa III c

Dnia 16 listopada 2016 r. uczniowie kl. III c wybrali się do sklepu Leroy Merlin na warsztaty ,,Dzieciaki - Sadzeniaki". Na początku panie oprowadziły dzieci po sklepie, by wprowadzić w tematykę dnia. Z zaciekawieniem badacza uczniowie oglądali rośliny, poznali nowe gatunki i wymieniali nazwy tych, które już znają. Dowiedzieli się w jakich warunkach one rosną i jak trzeba o nie dbać, aby stały się pięknymi okazami. Następnie każdy samodzielnie zasadził sadzonkę rośliny doniczkowej, którą wziął do domu, aby obserwować jak rośnie. Oprócz warsztatów było też wiele innych atrakcji, między innymi oglądanie pracy wózków widłowych, skanowanie produktów na kasie oraz słodki poczęstunek. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ,,Dzieciaki - Sadzeniaki" i upominki. Bogatsi o nowe doświadczenia uczniowie radośnie wrócili do szkoły.

     

                    

 

Wycinanki - warsztaty plastyczne

W dniu 14 listopada uczniowie klasy 4 b wzięli udział w  lekcji artystycznej w ramach realizacji działań projektu Erasmus+ pt. "Uczymy się robić wycinanki”. Uczestnicy zajęć poznali historię wycinanki ludowej będącej charakterystyczną ozdobą wiejskich chat z przełomu XIX i XX wieku. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli pokaz wycinanek z regionu Kurpi, Łowicza i Lublina, zapoznali się z podstawowymi technikami tworzenia wycinanek oraz wykonali własne prace tą techniką. 

    

     

     

Z cyklu zajęć ceramicznych...

W związku z realizacją projektu Erasmus+ Made by two hands od roku szkolnego 2014/2015  grupy uczniów i nauczycieli z SP nr 11 uczestniczą w zajęciach ceramicznych. Uczymy się pracy w glinie, która pobudza wyobraźnię, rozwija uzdolnienia plastyczne, prowadzi do rozbudzenia konkretnych, pozytywnych zainteresowań. Ponadto inspiruje do twórczych rozwiązań, ze względu na możliwość łączenia jej z różnorodnymi materiałami, takimi jak: styropian, wiklina, drewno, szkło, sznurek itp. Dodatkowo do prac ceramicznych można wykorzystać wiele innych technik plastycznych – rytowanie, rzeźbienie, malowanie, stemplowanie, inkrustowanie, rysowanie.

W obecnym roku szkolnym 2015/2016 w dniu 9.11.2016 grupa dziewczynek z klasy IV b wzięła udział w kolejnych zajęciach ceramicznych podczas których uczennice wykonywały:

  • Aniołki – wykorzystanie gotowych form; lepienie według pomysłów dzieci
  • Ozdoby choinkowe nawiązujące do tradycyjnych wzorów – gwiazdki, choinki itp.

Prace następnie są szkliwione i odbędzie się ich wystawa na terenie szkoły.

Kolejne warsztaty odbędą się 1 grudnia- tym razem dla nauczycieli szkoły.

     

     

  

Tak świętowaliśmy niepodległość

"ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ!"

 

W naszej szkole, aby uczcić ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, odbył się apel, a właściwie niezwykła lekcja historii w wykonaniu uczniów z klasy VIb. Byliśmy świadkami tego, jak młodzi ludzie - Majka, Karolina i Martyna, dzięki niezastąpionej babci - Dominice, przechodzą przemianę. Z dziewczyn, które nie rozumieją tego, czym jest patriotyzm, w jakim celu świętujemy niepodległość, stają się osobami dumnymi z tego, że są Polakami.

Przedstawienie obfitowało w wiele wzruszających momentów: matka żegnająca syna idącego na wojnę i opłakująca jego stratę, lekcja religii we Wrześni - dzieci buntujące się przeciwko nauce religii w języku zaborców oraz ksiądz, nauczyciel obiecujący walkę o POLSKOŚĆ... Przepiękna oprawa muzyczna - rewelacyjnie zaśpiewane utwory patriotyczne... To wszystko spowodowało, że przybyli uczniowie, nauczyciele i rodzice nie kryli łez i wzruszeń.

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightboxlightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox   

Dzień Świętości

28 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętości. Uczniowie przebrani byli za wybranych przez siebie świętych. Klasy młodsze obejrzały przedstawienie "Święci Pańscy",starsi uczniowie rozwiązywali rebusy oraz quiz o świętych. Wszystkie dzieci nagrodzone zostały słodyczami i drobnymi upominkami.

W czasie przerw lekcyjnych radośnie uwielbialiśmy Pana Boga tańcem i piosenką. Na stołówce  uczniowie grali w dużą planszową " Droga do nieba."

Został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą dekorację sali lekcyjnej. W kategorii dzieci młodszych wygrała dekoracja sali 208 – klasy 2d i 3e. Wśród starszych uczniów  najładniejszy wystrój sali 201, przygotowały klasy 4a i 5a.

Dzień Świętości, przygotowujący naszą społeczność szkolną do Uroczystości Wszystkich Świętych, zorganizowały klasy 5c i 4c wraz z katechetami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy za zaangażowanie.

   

    

Pomysł na jesienne wieczory

Jesienna pogoda jest bardzo kapryśna. Bywają dni piękne i słoneczne ale czasem musimy jakoś poradzić sobie z jesienną słotą i pluchą. Proponujemy zebrać piękną kolekcję liści, których wielki dostatek mamy teraz pod drzewami i wykorzystać  je nie tylko jako pomoc na lekcję przyrody. Spróbujcie wyzwolić w sobie artystów i wykorzystajcie liście do stworzenia prac plastycznych techniką frotażu, tak jak to zrobili uczniowie klasy 4c pracując pod opieką p. Anny Bieleń. Gorąco polecamy! To świetna zabawa na długie jesienne wieczory! 

 

  

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )