Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

27 października przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego wybrali się na puławskie cmentarze. Krótką modlitwą uczcili pamięć bohaterów wojennych, dzięki którym możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce. Zapalili znicze przed pomnikiem Poległych i Pomordowanych w II Wojnie Światowej, przy krzyżu upamiętniającym zamordowanych w Katyniu, przy drzewku katyńskim posadzonym ku czci porucznika Bohdana Korzeniowskiego – zamordowanego w Charkowie. 1 listopada Wiktoria zapaliła też znicz przy pomniku Matki Henryka Sienkiewicza w Okrzei. Uczniowie pamiętali również o grobach zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Zajęcia klasay 6a w PPNT

W dniu 20 października klasa VIa wraz z wychowawczynią uczestniczyła w zajęciach z kodowania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kodowania w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Uczniowie mogli zobaczyć i wykorzystać w praktyce najprostsze metody programowania. Z wielkim zainteresowaniem oraz  entuzjazmem zabrali się do pracy i wykonywali wszelkie zadania wyznaczone przez wykładowców.

Nowy komplaks sportowy OTWARTY!!!

13 października br. w naszej szkole miało miejsce długo oczekiwane otwarcie nowego kompleksu sportowego. Uroczystość przygotowano z rozmachem, a wzięło w niej udział wielu gości, m.in. Pan Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel, Wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski, Pan Poseł z naszego regionu Krzysztof Szulowski, dyrektorzy puławskich szkół i przedszkoli oraz ci, dzięki hojności których wspaniały projekt przebudowy boiska można było zrealizować, czyli sponsorzy.

Uroczystość rozpoczęła się na dworze - tu dokonano przecięcia wstęgi i poświęcenia boiska. Niespodziewanym i bardzo miłym akcentem tej części spotkania był mecz rozegrany przez naszych puławskich mistrzów piłki ręcznej - GRUPĘ AZOTY.

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Po tych niezwykłych wrażeniach wszyscy - zaproszeni goście i uczniowie szkoły z nauczycielami, udali się do sali gimnastycznej. Tam był czas na przemówienia i występy zespołu wokalnego "JEDENSATKI" prowadzonego przez Panią Bożenę Krygier oraz klas VIc oraz VId pracujących pod opieką Pani Karoliny Tyburcy-Szlendak i Pana Wiktora Leonienko.

Część oficjalna - przemówienia

lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Przybyli goście wyrazili swą radość z wybudowania tak wspaniałego kompleksu boisk, zaznaczyli, że Puławy są miastem znanym w świecie sportu i że teraz nasza szkoła na pewno przyczyni się do zwiększenia tej popularności.

Bardzo miłym akcentem tego spotkania było obdarowanie naszych najmłodszych uczniów, czyli klasy pierwszej, drobiazgami, które sprawią, że nauka stanie się jeszcze większą przyjemnością.

WYSTĘPY

Prezentacja naszych wspaniałych przedszkolaków

Występ kabaretu

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Niezwykłe popisy szkolnych czirliderek.

lightbox lightbox

Klasa VIe dla swoich nauczycieli ułożyła piosenkę - oto jej wykonawcy.

lightbox lightbox lightbox

Finał wspaniałej uroczystości - występ dziewcząt z klasy IVc

lightbox lightbox lightbox

Z wizytą w piekarni

Wycieczka klasy 4c i 4d do Woli Okrzejskiej

4 października w ramach Dnia Chłopaka klasy 4d i 4c wybrały się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej. Na początku zwiedzili Kościół w Okrzei wybudowany przez prababcię Henryka Sienkiewicza, w którym nasz pisarz przyjął chrzest.

Następnie, pomimo bardzo dużego wiatru, wszyscy weszli na kopiec usypany w 1938 r. przez ludność z całej Polski, a nawet zagranicy na cześć wielkiego Noblisty. Na cmentarzu w Okrzei uczniowie zobaczyli Pomnik Matki i Syna wzniesiony „Bogu i Ojczyźnie”, który podkreśla rolę rodziny w kształtowaniu młodego pokolenia. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Przewodnik w ciekawy sposób przybliżył postać wielkiego pisarza przedstawiając fakty i ciekawostki z jego życia. Pogoda pozwoliła też na chwile zabawy na świeżym powietrzu. Na placu dzieci biegały za piłką, przy ognisku upiekły sobie smaczne kiełbaski. Ponieważ był to wyjazd z okazji Dnia Chłopaka, na zakończenie dziewczynki poczęstowały chłopców słodyczami i odśpiewały im tradycyjne „100 lat”. Pierwsza klasowa wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i radości, z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejne.

Klasowy Dzień Chłopaka w 3c

Dnia 30 września ucz. kl. III c wybrali się do pizzerii Da Grasso z okazji Dnia Chłopaka. Uczestniczyli w warsztatach wyrobu pizzy. Uczniowie własnoręcznie wyrabiali ciasto, a następnie układali na nim wybrane przez siebie składniki. Po upieczeniu każdy smakował swój wyrób. Pizze były kolorowe i pyszne. Wszyscy otrzymali dyplom MAŁEGO KUCHARZA - NASZ MAŁY PRZYJACIEL. Ponadto chłopcy od koleżanek dostali kolorowe duże lizaki z najlepszymi życzeniami. Dzień minął bardzo wesoło, dostarczył wiele wrażeń i emocji.

Wybieramy SUPER AKTYWNEGO CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka, jak co roku, stał się okazją do wyboru Super Chłopaka, tym razem Super Aktywnego Chłopaka klas IV, V i VI. Zabawa była znakomita. Chłopcy, wybrani wcześniej przez swoje koleżanki w każdej klasie, musieli wykazać się różnymi umiejętnościami. Ich zadaniem było m.in. zaprezentowanie swojego talentu, zdolności tanecznych, sprawności. Okazało się, że kręcenie hula hop, bieg po torze przeszkód z piłeczką na łyżeczce to pestka. Wiele radości sprawiła wszystkim, zarówno uczestnikom jak i oglądającym, ostatnia konkurencja. Polegała ona na zjedzeniu kilku plasterków cytryny z szerokim uśmiechem na twarzy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkurencji i zwycięzcom!!!

Zwycięzca w klasach IV - Michał Podsiadły (4a)

Zwycięzca w klasach V - Mateusz Chrzanowski (5b)

Zwycięzca w klasach VI - Szymon Sekuła (6c)