Luty

Przedszkolaki z wizytą w szkole

Dla sześciolatków ten rok szkolny jest ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość, 27 lutego dzieci z grupy Rumianki z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Puławach odwiedziły kolegów i koleżanki z klasy III „d” naszej szkoły. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna oraz wzięły udział w prawdziwej lekcji prowadzonej przez p. Jolantę Zgodzińską. Dzieci zasiadły do szkolnych ławek i razem z trzecioklasistami uczestniczyły w zajęciach. Rozwiązywały zagadki, nauczyły się piosenki oraz wykonały wizytówkę ze swoim imieniem. Brały też udział w różnych zabawach integracyjnych. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a pomocą służyli im trzecioklasiści. Ważnym punktem wizyty było też zwiedzanie szkoły. Przedszkolaki po zajęciach pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzach, obdarowane prezentami od starszych kolegów wróciły do przedszkola.

Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu. Dzięki tej wizycie przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie.

     

                       

Bal karnawałowy w klasach 4 - 6

Karnawał, po staropolsku zwany zapustami, to czas liczony od Nowego Roku lub od Trzech Króli i trwający aż do Środy Popielcowej.

Nazwa pochodzi od łacińsko-włoskiego "carnavale", czyli rozstania z mięsem, co w Polsce przetłumaczono "mięsopust", określając w ten sposób ostatnie dni karnawału.

W naszej szkole karnawał trwający od początku 2017 roku zakończyła dyskoteka, która wszystkim uczniom dała okazję do szalonej zabawy, zapomnienia o codziennych obowiązkach i pokazania własnej kreatywności. Tzw. "starsi uczniowie" podstawówki nie przepadają za tym, by się przebierać, jednak w tym roku wielu uczniów, szczególnie klas piątych, zaskoczyło nas swoją pomysłowością. Bardzo podobały nam się ich białe, różowe i błękitne stroje jednorożców.

 

     

     

    

 

 

Dyskoteka karnawałowa zawsze jest okazją do przeprowadzenia różnych konkursów. Uczniowie bardzo chętnie biorą w nich udział i włączają się do przygotowanych konkurencji. W tym roku o to, by nie zabrakło radości i prawdziwej rywalizacji dbała pani pedagog Elżbieta Gonet.

 

     

Bal karnawałowy w klasach 0 - III

23 lutego, czyli w Tłusty Czwartek w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0 - 3. W tym dniu szkolna stołówka zamieniła się w salę balową. Jej zjawiskowy wygląd wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje przy dźwiękach muzyki bawiły się wyśmienicie, a animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami z nagrodami. Bal karnawałowy w tym roku szkolnym był bardzo udany.

 

     

     

     

    

Warsztaty "Bezpieczni w sieci"

Internet (inter- + ang. net - sieć) to według Wielkiej Internetowej Encyklopedii Multimedialnej globalna sieć komputerowa łącząca ze sobą miliony komputerów na całym świecie, umożliwiając ich użytkownikom wzajemne przesyłanie informacji. Z internetu korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. Wszyscy narażeni są na zagrożenia internetowe, ale wśród internautów przeważa młodzież, dla której komputer stał się podstawowym narzędziem pracy, nauki i rozrywki. Aby wskazać uczniom na to, jakie w internecie czekają na nich zagrożenia, w naszej szkole odbyły się warsztaty "Bezpieczni w sieci".

Podczas ich trwania wszyscy mogli poczuć się jak hakerzy przeszukujący komputery kolegów i koleżanek, ale i jak osoby, które podczas swojej pracy są śledzone przez osoby trzecie. Zabawa, w ciekawy sposób przekazane wiadomości - to cechy warsztatów, w których uczniowie brali udział.

 

     

    

    

Walentynkowy dzień Babci i Dziadka

Czy mogą mieć coś wspólnego Walentynki z Dniem Babci i Dziadka? Otóż, jak okazało się, mogą. O tym przekonali się dziadkowie i babcie dzieci z grupy „0” B, uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 11 w Puławach. Otóż właśnie 14 lutego dzieci wspólnie z Paniami Moniką Szarugą i Sylwią Rodak zorganizowały tam Dzień Babci i Dziadka z sympatycznymi akcentami walentynkowymi.

 

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka. Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie, obchodzą swoje święto.

 

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach wszystkie dzieci z grupy „0” B również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienia.

 

Zaproszeni goście licznie przybyli, by dzieci mogły zaprezentować przed nimi przygotowane niespodzianki.

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!

      

    

Dzień zakochanych już za nami...


Od wielu lat 14 lutego kojarzy się wszystkim z walentynkami, czyli DNIEM ZAKOCHANYCH. Rada Samorządu Uczniowskiego zadbała o to, by nikt o tym wydarzeniu nie zapomniał. Już w piątek, tj. 10 lutego, rozpoczął się kiermasz walentynkowy, na którym można było nabyć niezwykłe walentynkowe drobiazgi. Były to gliniane serca, kartki, ozdobione sercami pudełka i pudełeczka, a także różne słodkości. Większość sprzedawanych na kiermaszu przedmiotów wykonali uczniowie wraz z nauczycielami i rodzice...

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

lightbox lightbox lightbox

 

W walentynki nie mogło zabraknąć poczty walentynkowej. Członkowie należący do Rady Samorządu Uczniowskiego zaopatrzeni w prawdziwą czapkę i torbę listonosza roznosili kartki uczniom i nauczycielom, o których pamiętały ich sympatie.

 

     

     

     

    

Lekcja inna niż zwykle

"KULTURA OSOBISTA JEST WIZYTÓWKĄ KAŻDEGO UCZNIA"

 

Na lekcji języka polskiego poznajemy fragmenty książki napisanej przez Grzegorza Kasdepke pt.: "Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci". Opowiada ona o przygodach rodzeństwa - Kuby i Buby, które nie zawsze odpowiednio się zachowuje... Babcia ma z nimi często urwanie głowy.

Uczniowie kilku klas szóstych, zmobilizowani przez swoją panią, w kilku grupach przygotowali scenki przedstawiające to, jak należy zachować się w teatrze, pociągu, na przystanku autobusowym, w sklepie czy na lekcji. Dzięki temu oglądający mogli dowiedzieć się, jakie zachowania są nieodpowiednie, a jakie budzą nie tylko szacunek, ale są też powszechnie uznane. Okazało się, że wystarczy odrobina dobrej woli, by nie tylko innym żyło się z nami przyjemnie, ale byśmy i my mogli czuć zadowolenie ze swojego życia.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )