Czerwiec

Warsztaty kulinarne

W dniu 22.06.2016 grupa 12 uczennic, które bardzo aktywnie pracowały w roku szkolnym 2015/2016 w projekcie Erasmus+ wraz z 2 opiekunkami udały się do Drzewiec na warsztaty kulinarne. I tak dziewczynki poznały sekrety pieczenia produktu lokalnego „sernik skryty w słoneczniku”! Nasze uczennice nauczyły się samodzielnego przygotowania przepysznego ciasta oraz napoju Zefirek. Dodatkowo zwiedziły Rustykalny Ogród z różanym zakątkiem, rabatą skalną, kwiecistą łąką oraz skosztowały specjałów grillowych.

    

     

     

  

Wycieczka klasy 6a do Kazimierza Dolnego

Dnia 21.czerwca 2016 uczniowie klasy 6a pod opieką wychowawczyni Anny Bieleń pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Pierwszą atrakcją była wizyta w Kazimierskim Parku Rozrywki na zajęciach pt. „Z fizyką za pan brat”.W bardzo atrakcyjny sposób poznawaliśmy podstawowe prawa fizyki, samodzielnie wykonując wiele doświadczeń. Po tym naukowym wstępie czekała nas wycieczka zielonymi busikami po miasteczku. Podczas podróży wysłuchiwaliśmy z audio-przewodnika ciekawostek dotyczących historii Kazimierza. Bardzo wielkie wrażenie zrobił na nas jeden z piękniejszych kazimierskich wąwozów „Korzeniowy dół”. Po wycieczce i spacerze wąwozem poszliśmy jeszcze na pyszne lody! Wszystkim polecamy taki wypad,  który łączy naukę z  zabawą i rozrywką!  

     

   

Święto Rodziny

Dnia 16 czerwca 2016 w klasie II „e” odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziny. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców część artystyczną i podarunki. Rodzice zapewnili wspaniały poczęstunek. Były pieczone kiełbaski i pyszne ciasteczka. Po poczęstunku rozpoczęły się harce i swawole. Co ciekawe bawiły się nie tylko dzieci. Nie przeszkodził nawet przelotny deszcz. Było bardzo wesoło.

     

     

    

Szkoła przetrwania w Serpelicach

Klasa 5b w dniach od 8 do 10 czerwca spędzała czas w Serpelicach nad Bugiem na wycieczce, a właściwie na szkole przetrwania. Trzeba przyznać, że był to niezwykły czas - czas pełen wrażeń, nabywania nowych umiejętności i wykonywania niecodziennych zadań.

Zaraz po przybyciu na miejsce obozu uczniowie mieli okazję pokonać ściankę wspinaczkową, której wysokość niektórych przyprawiała o zawrót głowy, potem był czas na sprawdzenie swej celności w strzelaniu z wiatrówki oraz z łuku. Nic jednak nie może dorównać zjazdowi na linie nad Bugiem. To naprawdę niezapomniane wrażenia i niesamowite przeżycie.

 

lightbox lightbox lightbox

 lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

Wieczorem był czas na zabawę, ognisko ze śpiewaniem obozowych piosenek oraz konkurs "Kocham Cię, Polsko" - nie zabrakło zadań sportowych, muzycznych, wiedzy, niecodziennych strojów.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox

Drugi dzień również obfitował we wspaniałe wrażenia - spacer po lesie w poszukiwaniu kolegów, poszukiwanie "min" wykrywaczem metalu, rejs łodzią po wzburzonym Bugu.... to niezapomniane wspomnienia. A wieczorem - nocne podchody, ścieżka odwagi w ciemnym lesie....

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

Trzeci dzień, niestety ostatni, to zabawa terenowa, zjazd na linie i miło spędzone chwile w gronie kolegów z klasy.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

Warsztaty ekologiczne

14 czerwca 2016 uczniowie klas II „e”, III „d”, VI „a”, VI „b” uczestniczyli w zajęciach ekologicznych zorganizowanych przez fundację „ARKA”. Wzięli udział w ekologicznej grze planszowej, podczas której zadawane były pytania związane z recyklingiem, oglądali wystawę zachęcającą do dbania o środowisko, układali puzzle z hasłem „Kwiaty zamiast śmieci”, grali w ekologiczne memory łącząc zabawę z nauką. Ciekawym doświadczeniem było zielone kino, gdzie jadąc na rowerach uczniowie produkowali prąd zasilający sprzęt. Wyjście było bardzo udane.

     

          

Wyjazd klasy 2e do Kazimierza Dolnego

Dnia 10.06.16 klasa II „e” wybrała się na zajęcia ornitologiczne przygotowane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym w ramach obchodów Dni Wisły. Po barwnych opowieściach w muzeum dotyczących rzeki Wisły i ptaków nad nią żyjących uczniowie zwiedzili wystawę stałą muzeum, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Następnie czekała na dzieci największa atrakcja wycieczki – rejs statkiem po Wiśle. Podczas rejsu duże emocje wzbudził konkurs z wiedzy zdobytej podczas zajęć. Kilkoro dzieci wykazało się dużą wiedzą i otrzymało piękne nagrody.

 

   

     

                

Turniej Szachowy

W dniu 3 czerwca 2016 r. sześcioosobowa drużyna uczniów z klas I-III z naszej szkoły pod opieką p. Teresy Swinarskiej brała udział w wyjątkowej, ogólnopolskiej  imprezie szachowej - III Turnieju Finałowym zorganizowanym przez Polski Związek Szachowy w Hali TORWAR w Warszawie. W turnieju udział brało 135 drużyn ze szkół z całej Polski i ponad 730 dzieci. Nasza drużyna w składzie: Michał Mazurak z kl. III d, Wiktoria Gawron z kl. II b, Damian Hałas z kl. II a, Natalia Mazurak z Kl. I b, Paweł Rodzoś z kl. II b i Jan Łysiak z kl. II b uplasowali się na zaszczytnym 61 miejscu w klasyfikacji drużynowej i okazali się najlepsi spośród puławskich szkół.

 

     

  

Wyjście klasy 2e na spektakl w ramach 48. Ogólnopolskich Puławskich Spotkaniach Lalkarzy

W piątek 03.06.16 klasa II „E” wzięła udział w 48. Ogólnopolskich Puławskich Spotkaniach Lalkarzy. Oglądała spektakl „Na podwórku” przygotowany przez teatr „Galimatias” – grupę młodszą ze Szkoły Podstawowej z Żabna (woj. małopolskie). Scenariusz, reżyserię i oprawę plastyczną przygotowała Elżbieta Kijowska. Dzieci oglądały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem, a po nim mogły na scenie spotkać się z młodymi aktorami i obejrzeć z bliska lalki teatralne, którymi się posługiwali. 

  

Kosmiczny Dzień Chemika w Parku Naukowo-Technologicznym

W piątek 3.06.2016 r. w Parku Naukowo – Technologicznym w Puławach odbył się „Kosmiczny Dzień Małego Chemika” .Z naszej szkoły w tym wydarzeniu uczestniczyła klasa 5a wraz z nauczycielką p. Dorotą Leonienko. Tego dnia  uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach. Spośród dużej oferty nasi uczniowie wybrali następujące spotkania i zabawy:

-Spotkanie ze strażakami i udział w pokazach strażackich.

-Spotkanie z bohaterami Gwiezdnych Wojen.

-Spotkanie ze znanymi piłkarzami piłki ręcznej i udział wraz z nimi w rozgrzewce i meczu.

-Warsztaty z hologramów 3d.

-Strzelanie z laserowej broni do wirtualnych tarczy.

-Mobilna ścianka wspinaczkowa.

            Za aktywny udział w zajęciach wszyscy uczniowie otrzymali upominki. Zadowoleni i szczęśliwi wszyscy wrócili do szkoły na ostatnie zajęcia. Pełni wrażeń i optymistycznych przemyśleń cieszyliśmy się z możliwości uczestnictwa w tak dobrze przygotowanym i ciekawym „Dniu Chemika”.

    

     

Lekcja muzyki

02.06.2016 w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja muzyki. Wzięły w niej udział klasy I „a”, II „e”, III „b” i IV „a”. Uczniowie naszej szkoły, którzy są jednocześnie słuchaczami Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach wprowadzili swoich kolegów w świat sztuki prezentując swoje umiejętności gry na instrumentach. Podziwialiśmy dzieci grające na pianinie i skrzypcach. 

 

     

Wycieczka klasy 2a do Leroy Merlin

Dnia 1 czerwca 2016r. uczniowie klasy IIa wybrali się na warsztaty  „Dzieciaki – sadzeniaki” do znanego sklepu  Leroy Merlin. Na początku dzieci spotkały się z panią, która oprowadziła je po dziale roślin i opowiadała ciekawostki o kwiatach. Wytłumaczyła w jaki sposób sadzi się roślinki, w jakich warunkach one rosną i jak trzeba o nie dbać, aby stały się pięknymi okazami. Następnie każdy uczeń własnoręcznie sadził swoją  roślinę, którą na zakończenie zabrał do klasy, aby obserwować jak rośnie. Oprócz warsztatów na dzieci czekało jeszcze wiele atrakcji, między innymi malowanie przestrzennych domków, oglądanie pracy wózków widłowych, skanowanie produktów na kasie oraz słodki poczęstunek. 

 

     

     

    

 

Uczniowie klasy 1a w roli kucharzy

1 czerwca klasa 1a wraz z wychowawczynią Dorotą Wdowiak wybrała się do pizzerii Da Grasso, aby własnoręcznie wykonać pizzę. Każde dziecko otrzymało fartuszek oraz kucharską czapkę. Przy pomocy miłego pracownika pizzerii uczniowie wyrabiali ciasto, a następnie układali na nim wybrane przez siebie składniki. Po upieczeniu każdy smakował swój wyrób. Pizze były bardzo kolorowe i smaczne. Wszyscy byli zadowoleni z tego wyjścia, ponieważ miło spędzili czas i nauczyli się czegoś nowego.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox  lightbox lightbox

Wycieczka klasy 6c i 6d do Ogrodzieńca

30 maja uczniowie z klasy 6c i 6d udali się na czterodniową wycieczkę w rejon Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W tej części Polski znajduje się wiele zamków sięgających XIV wieku. Uczniowie poznali historię zamku w Bobolicach, Mirowie i Ogrodzieńcu oraz weszki do Jaskini Głębokiej. Wieczorem w niezwykle malowniczym miejscu u podnóża zamku w Ogrodzieńcu wszyscy bawili się przy ognisku.

     

     

  

Drugi dzień wycieczki obfitował w działania ekstremalne. Zaprawą było przejście po linie nad kilkumetrową przepaścią. Kolejne zadanie to zejście na linie po pionowej skale o wysokości 22 metrów. Ten nie lada wyczyn zmuszał do przezwyciężenia własnych słabości i lęków, chociaż byli i tacy, którzy dokonali tego z uśmiechem na ustach. Następnym punktem do zrealizowania była wspinaczka skałkowa. Dla naszych spryciarzy nie stanowiła ona większego problemu i znaleźli się tacy, którzy ze skałą zmagali się kilkakrotnie. Ostatnią trudnością było przejście bardzo wąskim korytarzem jaskini. Umorusani, ale szczęśliwi po wykonanym zadaniu uczniowie wyłaniali się z wąskiego otworu w skale. Nagrodą za wszystkie zmagania było podziwianie niesamowitego krajobrazu z najwyższego miejsca Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

     

      

  

Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga. Uczniowie bardzo wąskim korytarzem pod powierzchnią ziemi przepłynęli na łodziach odcinek 600 metrów. Po spływie w niskiej, dziesięciostopniowej temperaturze przyszedł czas na Pustynię Błędowską. Na tym największym w Polsce obszarze lotnych piasków (około 33 km²) została zrealizowana ekranizacja Faraona Bolesława Prusa.

 lightbox lightbox   

Czas wycieczki to nie tylko zwiedzanie, ale również wspólne gry i zabawy. Odbywały się one zarówno w pensjonacie, jak i w pobliskim lesie. Nie zabrakło też życzeń i wspólnie odśpiewanego przez opiekę „100 lat” w dniu święta dzieci. Nocne podchody ciekawie wypełniły czas wycieczkowiczów po godzinie 22.00.

lightbox     

        

W drodze powrotnej do Puław uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Mogli tam między innymi poznać tajemnice układu kostnego, zmierzyć potęgę swojego skoku, skontrolować refleks i koncentrację.

    

W czasie kilkudniowego, wspólnego przebywania bardzo dobrze się poznajemy, wspieramy, radośnie bawimy. Na zakończenie wycieczki zarówno uczniowie, jak i panie przyznali dzieciom medale w następujących kategoriach: najkulturalniejszy, najgrzeczniejszy, najsympatyczniejszy, najodważniejszy, najweselszy, najlepszy głos, najlepsze przebranie, największy śpioch, porządniś, mistrz tańca, super sportowiec, superman, miss i mister wycieczki. Każdy z uczestników zdobył medal przynajmniej w jednej kategorii. Tak zakończyła się pełna wrażeń ostatnia wycieczka uczniów z klasy 6c i 6d w naszej szkole.

     

Sukces naszych uczniów w konkursie organizowanym przez KPP Straży Pożarnej

25 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zgaś ryzyko - ogień w lesie, na polu i na łące". Głównym organizatorem konkursu był Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Laureatami konkursu w kategorii dzieci klas I – III zostali Maja Piętak, Tymoteusz Łączny z klasy III „a” – opiekun Małgorzata Kuś oraz Maciej Lisowski z klasy II „e” – opiekun Monika Mocarska. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czujniki dymu.

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

lightbox lightbox lightbox

 

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )