Wybieramy MISTERA klas 3, klas 4, klas 5 i klas 6

30 września, to Dzień Chłopaka, ale my już dzisiaj, w przeddzień tej niezwykłej uroczystości, przystąpiliśmy do wyboru MISTERA, czyli chłopca kulturalnego, miłego, oczytanego i sprawnego. Wybory nie były łatwe, a kandydaci musieli przejść szereg konkurencji, które były nie tylko ciekawe, ale wywoływały też ogromne salwy śmiechu.

Czego się dowiedzieliśmy???

Otóż okazało się, że nasi mali mężczyźni to:

- zdolni chłopcy, którzy w zabawny i dojrzały sposób potrafili się zaprezentować

- znawcy motoryzacji - nie mieli kłopotów z rozpoznaniem marek samochodów, a widzieli tylko ich symbole

- znawcy sceny politycznej w Polsce - wszyscy wiedzieli, kto jest prezydentem Polski (ale kto jest prezydentem Puław - już nie)

- kulinarni mistrzowie - wykonane przez nich samodzielnie kanapki przyciągały wzrok kolorami i estetyką - były niezwykłe, a ich twórcy w przyszłości bez problemu trafią przez żołądek do serca każdej kobiety

- nie najlepsi znawcy kobiecych kosmetyków - zdaniem niektórych tusz do rzęs służy do malowania twarzy, by kobieta wyglądała młodziej, tipsy nakłada się na oczy, a makijaż.... No właśnie - co to jest makijaż, niektórzy w ogóle nie wiedzieli.

Trzeba przyznać - zabawa była udana, chłopaki świetni, a MISTERÓW mamy czterech.

Klasy 3

ppsx27-09-2015[ Pobierz ]
1 225 kB
Spotkanie z twórcą ludowym

21 września klasa III „a”, korzystając z zaproszenia pracowni literackiej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, wzięła udział w spotkaniu z artystą naszego regionu - panem Zbigniewem Kozakiem. Pan Zbyszek jest rzeźbiarzem, ale także autorem tomiku wierszy pt."Powroty”. Poeta za opowiadanie pisane gwarą pt."Ło topielcach, co siedzu w wodzie" otrzymał III nagrodę literacką w Ogólnopolskim Konkursie im. Jana Pocka.

Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie przeczytali wiersz autorstwa pana Zbyszka pt.: "Imieniny świerszcza" ze zbioru poezji dla dzieci "Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki". Gość spotkania zaprezentował również swoje rzeźby oraz zademonstrował jak powstaje łódeczka z kory. Opowiadał czym bawiono się w czasach bez telewizji, komputerów i Internetu. Na koniec każdy uczestnik spotkania wykonał "bączka" z guzika i sznurka.

Wyprawa 3a do "Koniczynki"

24 września klasa III „a” odwiedziła  Gospodarstwo Agroturystyczne „Koniczynka” w Chodlu. Gospodarstwo jest członkiem ogólnopolskiej sieci Zagród Edukacyjnych oraz Ekomuzeum Lubelszczyzny – „Szlakiem ginących zawodów”. Właściciele prowadzą  zajęcia grupowe oraz indywidualne z zakresu rzemiosła oraz tradycyjnej lubelskiej kuchni. W stolarni odnawiane są stare meble oraz tworzone nowe  a w pracowni rzeźbiarskiej zwykły kawałek drewna nabiera dowolnego kształtu. W gospodarstwie funkcjonuje również stadnina koni. Uczniowie wzięli udział w zabiegach pielęgnacyjnych koni obejmujących czyszczenie sierści, grzywy i ogona oraz mieli okazję pojeździć na kucach.  Kolejnym punktem pobytu w gospodarstwie były warsztaty edukacyjne obejmujące naukę rzeźbienia w drewnie, zdobnictwa oraz procesów obróbki drewna. Wiele radości sprawiło również ognisko i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Klasa 5e z wizytą w IUNG

25 września klasa 5e wzięła udział w "Festiwalu Nauk" w IUNG. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać od "podszewki" prace badawcze pracowników Instytutu, pracę stacji meteorologicznej oraz zapoznać się bliżej z pracownią toksykologiczną. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób, a dzieci wykazywały bardzo duże zainteresowanie i zaangażowanie.

76. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września 1939 r. wojska niemieckie i słowackie napadły o świcie bez wypowiedzenia wojny na Polskę rozpoczynając kampanię wrześniową II wojny światowej. Prezydent Ignacy Mościcki wprowadził stan wojenny na terytorium całego kraju. Aby uhonorować ten dzień, 1 września 2015 w 76. rocznicę reprezentacja naszej szkoły wraz z przedstawicielami władz miasta, samorządu, puławskich szkół i mieszkańców Puław, złożyła kwiaty na cmentarzu wojennym.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami

1 września w każdej polskiej szkole rozpoczął się dla jednych kolejny, dla innych pierwszy rok nauki w szkole. Szkoda, że czas lenistwa i czas zabawy na świeżym powietrzu - nad morzem, jeziorem czy w górach, już poza nami, ale miłe jest to, że ponownie możemy cieszyć się swoim towarzystwem, zdobywać wyżyny wiedzy i stawać się coraz mądrzejszymi ludźmi.

Czas wakacyjnego przejścia do codziennej i wytężonej pracy umiliła nam klasa 6a, która wraz z koleżankami i kolegami z 5e przygotowała ciekawą i piękną część artystyczną. Mogliśmy ją obejrzeć po odśpiewaniu hymnu Polski oraz naszej szkoły i przemówieniu Pana Dyrektora Mirosława Kamoli.

Zobaczmy, jak wyglądał nasz pierwszy dzień szkole w roku szkolnym 2015/2016.

Przemówienia i powitanie zebranych przez pana dyrektora.

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Występ wspomnianych wcześniej klas - przygotowała je pani Anna Bieleń.

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Najmłodsi uczniowie niecierpliwie oczekujący na nowy rok szkolny...

lightbox lightbox lightbox lightbox

Nasza szkoła wzbogaciła się o sześć nowych klas. Oto pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Klasa 1a - wychowawczyni: pani Dorota Wdowiak

Klasa 1b - wychowawczyni: panie Anna Daniszewska i Agata Kantorska