Luty

Szkolna Walentynkowa Poczta

Nowa tradycja, ale... miła tradycja. WALENTYNKI. Skąd się wzięła? Walentynki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie modne było wręczanie 14 lutego ozdobnych kart z życzeniami ukochanym osobom. Święto szybko zostało przechwycone przez kulturę zachodnich krajów Europy. 

 

Niektórzy uważają, że historia tego "święta zakochanych" sięga III wieku. Wówczas żył Walenty. Legenda głosi, że święty Walenty, który był lekarzem, wbrew zakazowi cesarza udzielał ślubu młodym rzymskim legionistom. Za tę działalność skazano go na śmierć. W więzieniu poznał miłość swego życia - niewidomą córkę strażnika. Zanim umarł, napisał do swej wybranki list i podpisał go: "Od Twojego Walentego". Egzekucja odbyła się 14 lutego 269 roku. 

Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły postanowili wręczyć swym przyjaciołom i sympatiom walentynkowe kartki. Roznosiła je WALENTYNKOWA POCZTA, czyli przedstawicielki Rady Samorządu Uczniowskiego zaopatrzone w niezwykłe akcesoria: czapkę i torbę listonosza. Wszyscy się świetnie bawili, a obdarowani wielokrotnie byli szczerze zaskoczeni.

 

     

     

Bal karnawałowy w klasach 1 - 3

 

 

     

     

     

     

 

Kiermasz Walentynkowy

Przygotowania do walentynek były długie i pracowite. Rada Samorządu Uczniowskiego postanowiła zorganizować walentynkowy kiermasz, na którym wszyscy mogli zakupić kartki, w większości wykonane samodzielnie, kolorowe "serduszkowe" pierniki i inne słodkości oraz różne drobiazgi: pluszowe serca, długopisy, ołówki, kubeczki... - wszystkie związane były ze zbliżającymi się walentynkami. Wszystkie akcesoria cieszyły się ogromnym powodzeniem.

 

   

    

 

Bal karnawałowy

Karnawał zaczyna się w uroczystość Trzech Króli, a kończy się we wtorek przed środą popielcową. Tradycyjnie w okresie tym organizowane są bale, podczas których ludzie przebierają się za różne postaci, nakładają maski i szaleją do białego rana. Uczniowie naszej szkoły również mogli wziąć udział w takim balu i przebrać się za dowolną baśniową postać.

Rada Samorządu Uczniowskiego postanowiła w tym roku, podczas balu, który odbył się w tłusty czwartek, zorganizować konkurs na Najciekawiej zaprezentowaną baśniową postać. Wybieraliśmy BAŚNIOWEGO MISTERA I BAŚNIOWĄ MISS. W rywalizacji mogli wziąć udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych - z każdej klasy po trzy osoby. Ocenie podlegał strój, jego prezentacja i przedstawienie w formie krótkiej rymowanki. W skład jury weszły dwie przedstawicielki RSU, nauczycielka i jedna z mam.

A oto wyniki zmagań:

Klasa IV: MISS - Wiktoria Drych, MISTER - Krzysztof Cybul

Klasa V: MISS - Maja Jeżak, MISTER - Wojciech Włudarczyk

Klasa VI: MISS - Joanna Głuchowska, MISTER - Marek Włudarczyk

 

lightbox lightbox lightbox lightbox  

     

    

    

     

 

Tłusty czwartek

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła
.

 

Czas karnawału powoli dobiega końca. Zanim większość z nas postanowi zrezygnować z różnych smakołyków na czas WIELKIEGO POSTU, przyszła pora na PĄCZKOWE SZALEŃSTWO, czyli TŁUSTY CZWARTEK, zwany też ZAPUSTAMI (rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału).

Rada Samorządu Uczniowskiego zadbała o kultywowanie polskiej tradycji i w ostatni czwartek przed Wielkim Postem zajęła się sprzedażą pączków, które w większości przyjechały do nas z Janowca. Dlaczego w większości??? Bo zapotrzebowanie na ten smakołyk przeszło najśmielsze oczekiwania. Trzeba było zadbać o dodatkową dostawę!!!

Jeden z przesądów mówi o tym, że jeżeli ktoś w tłusty czwartek nie zje nawet jednego pączka, nie będzie mu się wiodło w dalszym życiu. No cóż, uczniom naszej szkoły to nie grozi. Ilość zjedzonych pączków wskazuje na to, że szczęście mają gwarantowane.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox

Warsztaty kreatywnego filcowania w PG 3

1 lutego 2016 nasi uczniowie z klas VI zostali zaproszeni przez uczniów i nauczycieli PG 3 na warsztaty „Kreatywnego filcowania”. Wspólnie z szóstoklasistami z innych puławskich szkół, pod czujnym okiem gimnazjalistów, opanowali technikę filcowania na mokro, wykonali kilka kulek filcowych oraz obserwowali jak je połączyć w oryginalny breloczek. Gospodarze spotkania często organizują tego typu zajęcia rękodzielnicze, na które serdecznie zapraszają uczniów naszej szkoły.

     

    

 

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )