Maj

Sukces Natalii Mazurak

 

Uczennica klasy 3b Natalka Mazurak zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Piękna Nasza Polska Cała". W świetlicy Natalka pod okiem pani M. Rymkiewicz wykonała mapę Polski przy wykorzystaniu masy solnej i farb.

Serdecznie gratulujemy Natalce kolejnego sukcesu i życzymy następnych!!!

 

 

Wyróżnienie dla Zuzi Krawczyk

 

24 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Festiwalu „Mały Głos”, w którym uczennica grupy 0A zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy Zuzi sukcesów i życzymy dalszych!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Grupa 0A na cyklicznych zajęciach w Galerii Sztuki

 

24 maja 2018 grupa 0A wybrała się na ostatnie z cyklu spotkań w Galerii Sztuki. Tym razem dzieci oglądały wystawę Martyny ŚcibiorPolish Nails”. Obrazy artystki powstają z resztek lakierów do paznokci. Prace stały się inspiracją do wykonania prac flamastrami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Podziękowania

Zielona szkoła klas gimnazjalnych

Sukces w konkursie "Nie wypalaj traw"

 

18 maja na Dziedzińcu Muzeum Zamku Lubelskiego odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 145 - lecia Lubelskiej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości  nastąpiło uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych  "Nie wypalaj traw" oraz wręczenie nagród laureatom. Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Plakat wykonany przez uczniów klasy 5a w składzie: Julian Kłak, Marta Gruszka, Kinga Paniak wygrał eliminacje I etapu konkursu pokonując 58 prac z całego powiatu. Nagrodą dla laureatów etapu powiatowego było zakwalifikowanie pracy do etapu wojewódzkiego, czujka: czadu, dymu, gazu – zapewniająca bezpieczeństwo w domu oraz zaproszenie na piknik strażacki.

Praca powstała pod kierunkiem wychowawczyni – Małgorzaty Kuś.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zapraszamy do naszej GALERII.

 

Kiermasz charytatywny

 

 

Nasza szkoła od 1989 roku nosi imię wielkiego Polaka, Noblisty – Henryka Sienkiewicza. Pisarz urodził się w Woli Okrzejskiej, gdzie obecnie, w jego rodzinnym domu, znajduje się muzeum.

Wiele pamiątek związanych z pisarzem i jego utworami nadal znajduje się w prywatnych rękach. Muzeum bardzo często podejmuje działania zmierzające do tego, by stały się one własnością narodu, by powiększyły zbiory muzealne i były dostępne dla wszystkich zwiedzających.

Obecnie muzeum czyni starania, by zakupić m.in. 25 sztuk rękopisów listów – reporterskich relacji pisarza z podróży do Afryki, powieść „Quo vadis” wydaną
w 1901 roku oraz wachlarz polskiej śpiewaczki operowej z autografami Henryka Sienkiewicza i Ignacego Jana Paderewskiego. Nasza szkoła, której patronem jest pisarz, włączyła się w ten projekt.

W czwartek i w piątek - 24 i 25 maja, w szkole odbył się kiermasz ciast i sałatek. Zebrane pieniądze - 1167,40 zł - zostaną przekazane na zakup wspomnianych pamiątek o wartości historycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w naszej GALERII.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tak chętnie wzięli udział w kiermaszu oraz rodzicom, którzy na kiermasz przygotowali smaczne ciasta i sałatki.

Warsztaty ceramiczne

 

Dzieci z grupy 0 A szykują się do Święta Rodziny. Jednym z etapów tych przygotowań jest zrobienie prezentów dla Rodziców. Udało się to dzięki warsztatom ceramicznym, które odbyły się w naszej grupie w dniu 22 maja. Wyroby z gliny robiły wrażenie. Teraz czekamy na efekty po wypaleniu przygotowanych rzeczy w piecu. Jesteśmy bardzo ciekawi jak będą wyglądały.

Zapraszamy do naszej GALERII.

Sukces Marty Janiszek

 

 

Nasza uczennica Marta Janiszek z klasy 3 b zdobyła 3 miejsceIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym skierowanym dla wychowanków świetlic szkolnych "Para buch, koła w ruch- magiczny świat wierszy Juliana Tuwima." Marta wykonała rysunek metodą origami z kół do bajki o „Rybaku i złotej rybce” z przekładu A. Puszkina. Opiekunem artystycznym pracy była pani M. Rymkiewicz.  Konkurs został zorganizowany  pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Pyskowice, który ufundował nagrody.

Serdecznie gratulujemy Marcie i życzymy dalszych sukcesów!!

Nie ma to jak pizza!!!

 

Korzystając z pięknej pogody grupa 0 A wybrała się na pizzę do zaprzyjaźnionej pizzerii „Remiza”. Aby uatrakcyjnić wyjście wychowawczynie przygotowały dla dzieci marsz na orientację. Maluchy doskonale odczytały wskazówki z przygotowanych „map” i wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. W pizzerii czekała na dzieci następna niespodzianka. Każdy uczeń mógł zrobić sobie samodzielnie pizzę marzeń, a gdy ta piekła się w ogromnym piecu zaczęła się zabawa w kąciku dla dzieci. Później już wszyscy zaczęli pałaszować zrobione pyszności. Dziękujemy za zaproszenie!!!

Zapraszamy do naszej GALERII.

Spotkanie z Policjantami

 

W dniu 16 maja 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie w sieci uwrażliwiając dzieci na zagrożenia w wirtualnym świecie. Przypomnieli również o podstawowych zasad zakładania konta na facebooku. Drugim ważnym tematem, o którym opowiadała Pani Policjantka były zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym do szkoły i do domu. Funkcjonariusze przypomnieli również o zakładaniu kasków i posiadaniu odblasków w celu bezpiecznej jazdy na rowerze oraz poruszania się pieszo. Uczniowie uważnie słuchali i na zakończenie spotkania zadawali pytania. W spotkaniu brały udział następujące klasy: 1a, 1b, 1d, 2a, 3a, 3c, 3e oraz 3f.

Wizytę zorganizowały M.Rymkiewicz, M.Przychodzeń, E.Ogonowska i K. Szczypa -Kowalik.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Grupa 0A w Wojciechowie

 

16 maja 2018 r. grupa 0A wybrała się na wycieczkę do Wojciechowa. W programie wycieczki było wiele atrakcji. Najpierw dzieci upiekły bułeczki drożdżowe u gościnnej Pani kowalowej. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kowalstwa, gdzie nie tylko zrobiliśmy podkowy z masy solnej, ale zwiedziliśmy izbę poświęconą kowalstwu i Izbę Regionalną, gdzie wysłuchaliśmy piękną legendę o powstaniu Wojciechowa. Po bardzo smacznym obiedzie i spałaszowaniu naszych bułeczek nadeszła pora na spotkanie z kowalem. Pan Roman Czerniec przybliżył dzieciom swoją pracę i pokazał ciekawe rzeczy zrobione przez niego w kuźni. Wracaliśmy pełni wrażeń. Zachęcamy do odwiedzenia Wojciechowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Konkurs na plakat i lalkę teatralną

 

09.05.2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu na plakat i lalkę teatralną 50 –tych Jubileuszowych „Puławskich Spotkań Lalkarzy”. Na konkurs napłynęło bardzo dużo prac z wielu placówek. Tym bardziej cieszy, że w gronie Laureatów znalazło się wielu uczniów naszej szkoły.  W konkursie na plakat  dzieci zdobyły w swoich kategoriach wiekowych następujące nagrody:

  • Janiak Magdalena - kl. 0 a – II miejsce, 
  • Stachnio Mateusz - kl. 0 a  - III miejsce
  • Stolarek Michalina - kl. 0 a – III miejsce
  • Paniak Kinga - kl. V a – III miejsce
  • Skomra Maja - kl. 0 a – wyróżnienie
  • Żukowska Karolina - kl. III b – wyróżnienie,

a w konkursie na lalkę teatralną:

  • Zielonka Wiktor - kl. 0 c – wyróżnienie
  • Michalik Fabian - kl. 0 c – wyróżnienie
  • Cywka Piotr - kl. 0 c – wyróżnienie

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do naszej GALERII.

Wyniki konkursów organizowanych z okazji święta Konstytucji 3 Maja

W konkursie wiedzy o Konstytucji 3 Maja, za poprawne rozwiązanie testu i uzyskanie maksymalnej liczby punktów nagrody otrzymują następujące osoby:

  • Natalia Klimek – klasa V a
  • Aleksandra Szarga- klasa V c
  • Karolina Baran – klasa 3BG

 

W konkursie na plakat związany z Konstytucją 3 Maja, za poprawność merytoryczną, estetykę oraz wkład pracy nagrodę otrzymuje klasa V a

 

W konkursie „Interpretacja obrazu Jana Matejki:  Konstytucja 3 Maja” wyróżnienie otrzymują klasy 2AG oraz 2BG.

 

Fundatorem nagród jest Bank Spółdzielczy w Końskowoli oraz Rada Rodziców

Turniej Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie

 

 

15 maja uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już wzięli udział w Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 9.00 w świetlicy szkolnej. Dyrektor Janusz Grochowski powitał zgromadzonych przedstawicieli szkół m. in. z Wojcieszkowa, Woli Okrzejskiej, Siedlec, Gozdu, Okrzei. Następnie zgromadzeni obejrzeli przedstawienie fragmentu „Krzyżaków” – ślubowanie pannie przez rycerza oraz wysłuchali pieśni chóru szkolnego.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania uczestników w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Uczniowie SP 11 dzielnie walczyli i jako szkoła zajęli II miejsce w turnieju.

Poniżej przedstawiamy sukcesy indywidualne:

Konkurs ortograficzny kl. III

I miejsce – Marta Janiszek

Konkurs ortograficzny kl. IV-V

I miejsce – Julia Ochal

Konkurs z j. angielskiego kl. IV

I miejsce – Oliwia Woźniak

Konkurs z j. angielskiego kl. V

I miejsce – Paweł Pepliński

Konkurs z j. angielskiego kl. VI 

I miejsce – Szymon Paciejewski

Konkurs z j. angielskiego kl. VII

I miejsce – Jakub Zagulski

Konkurs matematyczny kl. VII

III miejsce – Klaudia Strawa

Gra Terenowa

II miejsce – Wiktoria Król kl. VIId i Antoni Daniszewski kl. Vc

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz pamiątkowe gadżety. Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Iwona Chmielewska

Wycieczka 0b i 0c do lecznicy zwierząt w Baranowie

 

Dnia 10 maja dzięki uprzejmości mamy Alicji z grupy 0 „C” dzieci z grup 0„B” i 0„C” pod okiem swoich pań wychowawczyń udały się na wycieczkę do Lecznicy dla zwierząt w Baranowie. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Uczniowie obejrzeli gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza.

Dzieci poznały również narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt oraz dowiedziały jak należy dbać i troszczyć się o swoich pupili.  Z wielkim zaciekawieniem oglądały pomieszczenia lecznicy. Następnie wszyscy udaliśmy się do pobliskiego Drążgowa do gospodarstwa wiejskiego państwa Frelów. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika.
Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska traktory, oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia do obory i zobaczenia na żywo krów i cielaczków, które w tym gospodarstwie są hodowane. Dzieci z bliska mogły się przyglądać zwierzętom , pogłaskać i wysłuchać na czym ich hodowla polega. Dowiedzieliśmy się jak dojone są krowy, co jedzą, co robią i jak należy o nie dbać, by były zdrowe. Na koniec Pani Aldona z panią Olą przygotowały dla nas słodką niespodziankę. Każdy mógł skosztować mleka i zjeść pyszny placek drożdżowy. Na pożegnanie zostaliśmy obdarowani cukierkami „krówkami”. Wróciliśmy do szkoły w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie  w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy mamie Alicji za pomoc w organizacji wycieczki, a Pani Aldonie za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu pomimo wielu obowiązków.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

 

Witaj Majowa Jutrzenko

 

Od najmłodszych lat dzieci w szkole są uczone miłości do Ojczyzny. Jedną z okazji są majowe święta. W grupie 0A również poświęcono wiele czasu tej tematyce. Nasi najmłodsi przygotowali się do występu na Przeglądzie „Witaj Majowa Jutrzenko” i godnie reprezentowali naszą szkołę. Również prace plastyczne były powiązane z Polską. Powstały piękne godła, a uczniowie udowodnili, że literki znają doskonale i samodzielnie je podpisali.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )