0A spędza wolny czas

Dzieci w grupach „zerowych” poznają wraz ze swoimi wychowawczyniami otaczający świat, uczą się literek, czytać, liczyć, rysować, wycinać itd, itd. Zgodnie ze swoimi wymaganiami wiele czasu poświęcają też na zabawę swobodną. Chętnie wtedy rysują, wycinają, kleją, lepią i przeglądają książki. Uwielbiają bawić się w kącikach zainteresowań w zabawy tematyczne.

Dzień Chłopaka w 4e

29 września uczniowie klasy 4e wybrali się do pizzerii, by uczcić Dzień Chłopaka. Pizza wszystkim bardzo smakowała. Pewnie dlatego, że była jedzona w miłym towarzystwie i wesołej atmosferze. Dziewczynki, oprócz drobnych upominków, zadbały o to, by nikt się nie nudził. Przygotowały kilka ciekawych zabaw dla całej klasy. Chłopcom najbardziej spodobał się konkurs wiedzy o Robercie Lewandowskim. Zwycięzcą zmagań został Paweł Rodzoś. Gratulujemy!

lightbox lightbox lightbox

Dlaczego chronimy przyrodę?

W piątek, 29.września, uczniowie klas 4e i 5d pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wykładzie pt. „Dlaczego chronimy przyrodę?” Został on zorganizowany w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w ramach tegorocznej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Podczas wykładu dzieci dowiedziały się nie tylko dlaczego we współczesnym świecie ochrona środowiska naturalnego jest koniecznością. Poznały także  formy, jakie  przybiera ochrona przyrody w Polsce.

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Grupa "0"B w bibliotece

We wtorek 26 września 2017 r. grupa „0”B, wraz z Paniami Moniką Szarugą i Agatą Skowyrą, odwiedziła pobliską filię biblioteki miejskiej. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie zasady zachowania w bibliotece. Poznały także ciekawe pozycje czytelnicze przeznaczone dla dzieci w ich wieku. Uczestniczyły  w różnych zabawach tematycznych. Dzieci opuściły bibliotekę z zamiarem systematycznego wypożyczania książek w przyszłości.

lightbox lightbox lightbox

0A uczy się o ruchu drogowym

Wrzesień to dobry czas, aby przypomnieć sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Tak też się stało w grupie 0 A. Pomagali nam w tym panowie policjanci, którzy odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne w naszej szkole. Mogliśmy tez wykonać ciekawe prace plastyczne. Były znaki drogowe, sygnalizator świetlny i samochodziki, którymi zwłaszcza chłopcy chętnie się bawili.

Wizyta panów policjantów w zerówce

Dnia 21 września 2017 roku "Zerówkę" odwiedzili panowie policjanci, którzy przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania policjantów, prezentując swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze. Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła prezentacja wyposażenia policyjnego oraz radiowozu zaparkowanego przed budynkiem szkoły. Zabawa była wyśmienita.

lightbox lightbox lightbox lightbox

Narodowe czytanie 2017

W sobotę 2 września 2017 r. nasza szkoła dołączyła do Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Dwie uczennice z klasy VII e: Karolina Nocek i Karolina Kostrzewa oraz absolwentka Magdalena Olech z panią Teresa Swinarską spotkały się na placu Fryderyka Chopina w sobotę 2 września 2017 r. o godz. 15.00. Zabrały ze sobą książki, usiadły na ławce i czytały - publicznie, ale w ciszy…