Luty

0A z wizytą w kosmosie

 

Ostatni tydzień lutego przebiegł w grupie 0 A pod hasłem „Kosmos”. Dzieci bardzo chętnie prezentowały przyniesione z domów pozycje książkowe na ten temat. Okazało się, że jest ich bardzo dużo. Z przyjemnością zapoznawały się też z planetami Układu Słonecznego i z zapałem je kolorowały. Wiele śmiechu było podczas robienia Ufoludków z pudełek od zapałek i wycinania rakiety z figur geometrycznych.

 

       

Zimowe szaleństwo

Dnia 23 lutego b.r. klasa III F wybrała się na przejażdżkę bryczkami w miejscowości Oblasy. Pomimo dość niskiej temperatury na dworze, humory wszystkim dopisywały, a uśmiech nie znikał z twarzy szalejących dzieci. Leśna trasa była wspaniałą okazją do podziwiania przyrody zimą. Po godzinnej przejażdżce czekała na nas pyszna, gorąca herbata oraz płonące ognisko, przy którym mogliśmy się ogrzać i upiec smaczne kiełbaski. Dziękujemy serdecznie p. Annie Szczypie za zaangażowanie i organizację integracji. To był wspaniały dzień!

 

lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox

lightbox lightbox

lightbox lightbox

lightbox

Dzień Pupila w 0A

 

23 lutego w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pupila. Z pomocą rodziców dzieci przygotowały bardzo ciekawe stroje ( przedstawiające różne zwierzątka), które zaprezentowały swoim kolegom podczas zajęć. W tym dniu gościliśmy też starsze koleżanki, z którymi miło spędziliśmy czas. Szczególnie ważnym momentem tej wizyty było wręczenie naszej Michalince Stolarek nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym „Portret Pupila”.

    

Podsumowanie Dnia Pupila

 

W piątek 23 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Pupila, którego celem było zebranie karmy dla puławskiego schroniska i zwrócenie uwagi dzieci na potrzeby zwierząt. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a szczególnie za przyniesioną karmę. Zebraliśmy wspólnie 450 kg karmy, którą przekazaliśmy do schroniska. Podczas przerw wolontariusze Szkolnego Koła PCK prowadzili dla dzieci taneczne układy, malowały twarze i udostępniały tematyczne krzyżówki, zagadki i malowanki za zrobienie których dzieci otrzymywały drobne upominki.


W ramach akcji odbyło się również kilka konkursów, a oto wygrani:

 

klasowa zbiórka karmy;

I miejsce – 54 kg karmy; klasa 4c, wychowawca p. Barbara Grontkowska

II miejsce – 49,5 kg karmy;  klasa 4e, wychowawca p. Anna Bieleń

III miejsce – 48 kg karmy; klasa 3d, wychowawca p. Partycja Gembala

W zbiórce karmy udział wzięły klasy: 0a, 0b, 0c, 0d, 1a, 1b, 1c, 1d, 3c, 4a, 5a, 5b, 6a, 6c, 7b, 7d, 5c, 2AG, 2BG, 3BG.

 

Konkurs na najfajniejsze przebranie za zwierzaka;

Basia Skałecka i Gabrysia Glegoła z klasy 1a, oraz Julia Paciejewska z klasy 3d.

 

Plebiscyt na zdjęcie Pupila

I miejsce – Zuzia Nowakowska z kl. 1a z Rudą

II miejsce – Kacper Pykacz z kl. 6a z Kiką

III miejsce Alicja Jaworska z kl. 3e z Dragonem

Wyróżnienia: Gabrysia Glegoła z kl. 1a ze Stefanem, Oskar Turski z kl. 4e z Fredkiem.

 

Konkurs plastyczny „Portret Pupila” dla grup „0”

I miejsce – Michalina Stolarek gr. 0a,

II miejsce – Alicja Wankiewicz gr. 0c,

III miejsce – Laura Olejarz gr. 0b,

Wyróżnienia – Milla Sieczkowska i Mikołaj Mizak z 0b, Natalia Szmigiel i Matylda Piekoś z  0d, Maja Teper z 0b.

 

Bardzo dziękujemy dzieciom, rodzicom i wychowawcom, którzy włączyli się w naszą akcję oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w konkursach.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Ilona Wrótniak-Terlecka

0A w Bibliotece Miejskiej

 

Grupa 0 „A” cyklicznie chodzi na zajęcia do Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej, gdzie zajęcia prowadzi pani Katarzyna Nawrocka. Dzieci zapoznają się z ciekawymi pozycjami książkowymi, o których pani Kasia opowiada bardzo barwnie. Zajęcia zawsze kończą się ciekawymi zabawami, w których dzieci chętnie biorą udział.

 

  

 

4e w Małej Akademii Sztuki

 

Lutowa wizyta uczniów klasy 4e w Małej Akademii Sztuki była związana z wystawą prac pani Izabeli Siemiątkowskiej pt. „Światła”. Monochromatyczne prace artystki skupiały się na zestawieniu środków wyrazu, kolorze, fakturze, rozmieszczeniu akcentów. Zainspirowani dziełami młodzi artyści także stworzyli własne abstrakcyjne kolaże.

Zdjęcia są w naszej GALERII.

Wycieczka klas piątych do Radomia

 

14 lutego uczniowie klasy 5d i 5c wybrali się na wycieczkę do Radomia. Na początku obejrzeli przedstawienie teatralne pt.: „Tajemniczy ogród”. Ten niezwykły spektakl zachwycił wszystkich widzów teatru. Najbardziej naszych uczniów, którzy siedzieli w pierwszych rzędach, dzięki czemu z bliska przyglądali się grze aktorskiej. Kolejną atrakcją dla klasy 5d były warsztaty „Glina i tkactwo” w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Po krótkiej prelekcji każdy sam wykonał mały garnek oraz kolorowy dywan z papieru. Natomiast klasa 5c zrobiła „lalki motanki”. Ostatnim punktem programu była pizzeria. Tak po całym dniu pełnym wrażeń wszyscy zadowoleni wrócili do Puław.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Rozstrzygnięcie konkursu "Galaktyka"

  

 

22 lutego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Galaktyka”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Puławach, która od lat w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – patrona szkoły -  organizuje konkurs tematycznie nawiązujący do postaci i pracy polskiego astronoma.

W tym roku tematem była galaktyka, pojazd kosmiczny. Na tegoroczny konkurs wpłynęło aż 130 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas I – III puławskich szkół podstawowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w gronie 12 nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Natalia Mazurak z klasy 3b zajęła I miejsce, Bartek Dąbrowski z klasy 1b uzyskał III miejsce, natomiast Natalia Suszek z klasy 3b wywalczyła wyróżnienie.

Opiekunem artystycznym uczennic była pani Małgorzata Kuś, praca Bartka powstała pod kierunkiem wychowawczyni – pani Sylwii Rodak.

 

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Najfajniejsze zdjęcie pupila - Mamy zwycięzców

Oto zwycięskie zwierzaki w konkursie na najfajniejsze zdjęcie pupila. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Ruda

 

 

Kika

 

 

Dragon

 

Poznajemy Ozoboty

 

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu nauki programowania i kodowania "Uczymy dzieci programować". Uczymy Dzieci Programować - to obecnie największy program edukacyjny w Polsce kierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Program, który uczy podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę, łączy jego elementy z zajęciami z różnych edukacji. Organizatorem programu jest marka EduSense. Kodujemy na lekcjach języka angielskiego, przyrody, muzyki, plastyki, godzinach wychowawczych oraz na zajęciach dodatkowych. Raz w tygodniu uczniowie realizują zlecone zadanie, wykorzystując materiały dydaktyczne, propozycje aktywności offlinowej oraz roboty edukacyjne. Nad zajęciami czuwają panie: Anna Bieleń i Beata Kryczka-Tarka. Przebieg działań w postaci zdjęć i krótkich opisów udostępniamy na fanpage EduSense i na grupie Facebook: Uczymy Dzieci Programować.

 

Poznajemy Ozoboty

Uczniowie klas 4e i 5b rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem od poznania zasady obsługi miniaturowych robotów oraz środowisko ich pracy. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny, edukacyjny robot idealny do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Jest zdobywcą głównych nagród w kategorii "Best Robot" na światowych targach w USA: "Consumer Electronics Show" w 2015 r. i "International Toy Fair" w 2014 r. Klasy wykonały szereg ćwiczeń z miniaturowym robotem. Rysowały linie, na których umieszczały Ozobota, a on podążał ich śladem, wydawały robotowi polecenia używając kodów (komend) składających się z sekwencji kolorów. Dowiedziały się  jak zbudowany jest robot i na jakiej  zasadzie działa. To były dla uczniów ciekawe zajęcia.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Lekcja historii w Bibliotece Miejskiej

 

Rok 2018 jest Rokiem Ireny Sendlerowej. Tak zdecydował Sejm, oddając w ten sposób "hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka". W tym roku przypada 10. rocznica jej śmierci.

Aby uczcić Irenę Sendlerową, Biblioteka Miejska (Filia nr 5) przygotowała bardzo ciekawą prezentację ukazującą niezwykle bohaterską działalność Sendlerowej, która w czasie II Wojny Światowej ocaliła z warszawskiego getta ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. W tej niecodziennej lekcji historii wzięli udział uczniowie wszystkich klas siódmych.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z prezentacji.

Kiermasz Walentynkowy

 

Z okazji Dnia Św. Walentego, który już na dobre zagościł w naszym kalendarzu jako dzień wyjątkowy, uczniowie klas 4 a, 4 e, 5 b oraz kółko rękodzieła artystycznego zorganizowali okolicznościowy kiermasz słodkości, rękodzieła walentynkowego oraz kartek połączony z różnymi atrakcjami (loteria fantowa- okazała się jednym z hitów kiermaszu).

Całości towarzyszył oczywiście nieodzowny czerwony kolor. Na stoiskach zaroiło się od smakowitych muffinek, wesołych serc, pierników, rogalików, ciasteczek, bułeczek.  Można było też nabyć ceramiczne serduszka, ręcznie wykonane lampiony, słoiczki z ciasteczkami, opaski na włosy, szyte pluszowe serca oraz inne ozdoby walentynkowe wykonane przez uczniów podczas dodatkowych zajęć lub warsztatów artystycznych!

Uczniowie doskonale radzili sobie w roli sprzedawców – zachęcali do kupna, starali się sprawnie obsługiwać zainteresowanych. Kolejny raz nasi uczniowie pokazali, że potrafią być przedsiębiorczy, znają zasady współpracy, starają się jak najlepiej realizować wyznaczone sobie cele.

No właśnie, cele… zbieraliśmy pieniążki, które będą  przeznaczone na cele charytatywne (zakup karmy do schroniska dla zwierząt, pomoc Dziecięcemu Hospicjum) oraz dofinansowaniem do wycieczek szkolnych klas zaangażowanych w kiermasz. Zarobione pieniądze, które nie spadły z nieba, są cenniejsze, a dzieci uczą się pracy i racjonalnego wykorzystywania wypracowanych zasobów.

Rzecz jasna, kiermaszu nie byłoby bez udziału rodziców. Ci stanęli w zwartych szeregach, piekli razem z pociechami, a do szkoły przynosili nie tylko babeczki, ale też włożone w nie wielkie serca. Już nie pierwszy raz rodzice naszych uczniów pokazali, że chcą i potrafią współpracować, stanowiąc niezwykłą i mądrą, chętną do pomocy grupę entuzjastów. Serdecznie im za to dziękujemy.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Anna Bieleń, Beata Kryczka, Ela Dudek, Hania Bilotserkovets

Walentynki w Grupie „0” B

 

„Walentynki" już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu imprez i uroczystości - 14 lutego dzieci z grupy „0” B wraz z wychowawczyniami Panią Moniką Szarugą i Panią Agatą Skowyrą uroczyście świętowały dzień życzliwości, sympatii i szacunku okazywanego drugiemu człowiekowi. Serduszka, kolor czerwony oraz tańce, pląsy i zabawy to ważne elementy tego radosnego święta.

Wszystkim było wesoło, a uśmiech i radość królowały pośród nas. Tradycyjnie przedszkolaki oraz wychowawczynie tego dnia ubrali się na czerwono, żeby podkreślić swym strojem charakter święta. Istotą tego dnia było odzwierciedlenie w zabawach takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń.

„Walentynki" to szczególny dzień, kiedy nie boimy się mówić o swoich emocjach i uczuciach, a dzieci szczerze i otwarcie okazują przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Każdy zrobił walentynkę dla wybranej osoby. Była też lubiana przez wszystkich „Poczta Walentynkowa", która zapewniła nam miłą niespodziankę i spowodowała, że na twarzach maluchów pojawił się uśmiech. Dzień Walentynkowy z pewnością można uznać za udany.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Warsztaty rzeźby ludowej klasy 5a

 

14 lutego klasa 5a wzięła udział w warsztatach rzeźby ludowej. Warsztaty poprowadził pan Zbigniew Kozak  - poeta ludowy i rzeźbiarz, autor bajań i dawnych podań regionalnych. Pan Zbigniew jest niezwykle interesującą osobowością twórczą. Ponad 28 lat wykazuje aktywność artystyczną.  Uczestniczy w wystawach i konkursach, na których wystawia swoją rzeźbę ludową, za którą otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia.  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się z jakich rodzajów  drewna powstają rzeźby oraz jakie narzędzia są niezbędnym warsztatem twórcy. Mogli również podziwiać niektóre dzieła pana Zbigniewa.  Każdy miał okazję spróbować swoich sił podczas tworzenia klasowej płaskorzeźby, przedstawiającej motyw kwiatowy.  Z okazji walentynek uczniowie wykonali także drewniane zawieszki, jako upominki dla bliskiej osoby.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Zabawa karnawałowa w 0A

 

W ostatki w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której wzięła udział także grupa 0 A.  Były tańce i swawole, prezentowanie barwnych strojów karnawałowych oraz wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

    

Bal karnawałowy w grupie O "B"

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 13.02.2018 r. w grupie „0”B.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Zabawy taneczne odbyły się na stołówce szkolnej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi wychowawczyniami Panią Moniką Szarugą i Panią Agatą Skowyrą w zabawach prowadzonych przez D.J-a.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Po Balu czekała wszystkich miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )