Listopad

Andrzejki w grupie 0a

 

Jak obyczaj stary każe w grupie 0a 30.11.2017 r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Podczas wielu wróżb bawiliśmy się świetnie, a ciasto przygotowane przez Rodziców było wyśmienite.

 

Andrzejkowe szaleństwa

 

Koniec listopada nieodłącznie kojarzy się z zabawą andrzejkową. Aby tradycji stało się zadość, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę. Zabawa trwała aż dwa dni. W środę 29 listopada tańczyły i bawiły się, między innymi przy karaoke, klasy 4-5, a w czwartek muzycznym rytmom dali się porwać uczniowie z klas 6, 7 i klas gimnazjalnych. Zapraszamy do fotogalerii.

W zdrowym ciele zdrowy duch w... 0a :-)

 

W tym tygodniu w grupie 0a rozmawiamy na temat zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się bardzo dużo już w trakcie wizyty pań dietetyczek z Natur House. Nie było problemu ze zrobieniem grupowej piramidy zdrowia, a sok marchewkowo – jabłkowy smakował jeszcze bardziej ze świadomością, jaki jest zdrowy.

Dzień pluszaka w 0a

 

W poniedziałek dzieci z grupy 0a przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszaki.  Chętnie opowiadały o swoich ulubieńcach, które w tym dniu towarzyszyły im nawet podczas zajęć z ksiażką.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Grupa 0a w Galerii Sztuki

 

24.11.2017 grupa 0a wybrała się do Galerii Sztuki. Dzieci obejrzały tam wystawę pod tytułem „Artystyczna twórczość wsi”. Po wystawie oprowadziła grupę pani Kamila Salwowska – Duk, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom temat sztuki ludowej. Po zwiedzaniu wystawy nadszedł czas na twórczość dzieci. Powstały bardzo ładne wycinanki, które można zobaczyć na wystawie w sali 125.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

SKO

Grupa uczniów z klasy 4e, 5a i 5b uczęszczająca na zajęcia o oszczędzaniu w ramach programu ALTERNATYWA prowadzone przez p. Teresę Swinarską przygotowała przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”. Dnia 22 listopada 2017 r. przedstawienie wystawiono w świetlicy szkolnej a 28 listopada w „zerówce”. Mali widzowie byli zachwyceni.

 

 

 lightbox

lightbox lightbox

lightbox lightbox

lightbox lightbox

 

Wycieczka do Radomia klas 5a i 5 b


30 listopada 2017 roku uczniowie klasy 5a i 5b pod opieką wychowawczyń Małgosi Kuś i Beaty Kryczki-Tarki oraz p. Zbigniewa Dorsa uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum im. Jacka Malczewskiego, gdzie młodzież obejrzała wystawę archeologiczną Radom - szkice z dziejów oraz film średniowieczne grodzisko Piotrówka – fakty i mity. Kolejnym punktem wycieczki był udział w zajęciach warsztatowych, polegających na własnoręcznym tworzeniu słowiańskich lalek motanek.


Najciekawszym punktem wyjazdu był udział w spektaklu teatralnym w radomskim Teatrze Powszechnym. Znakomicie wyreżyserowany i brawurowo zagrany  „Tajemniczy ogród” spodobał się  wszystkim obecnym na spektaklu, czego dowodem była długotrwała owacja dla aktorów.

 

Po zakończeniu przedstawienia wszyscy udali się do "Galerii Słonecznej". Tam, w Pizzy-Hut, zjedliśmy smaczny posiłek. Późnym popołudniem, bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domów.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Spotkanie z autorem i ilustratorką książeczki dla dzieci

30 listopada br. w szkolnej bibliotece odbyło się niecodzienne spotkanie. Autor książeczki p.t. „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki” – pan Zbigniew Kozak wraz z ilustratorką – panią Jolantą Wawer spotkali się z uczniami klas młodszych. Dzieci miały możliwość bliżej poznać autora, jak również dowiedzieć się o etapach powstawania ilustracji do wierszyków.  Na zakończenie spotkania pod okiem pani Jolanty tworzyły ilustracje według własnego pomysłu. Zabawy ruchowe i całość spotkania poprowadziła pani Małgorzata Klinkosz – pracownik Młodzieżowego Domu Kultury. Wydarzenie było zainicjowane przez Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej w Puławach pod hasłem KSIĄŻKA MÓJ PRZYJACIEL.

 

Spotkanie z bajkową Florką

 

W środę 29 listopada br. w szkolnej bibliotece gościły przedstawicielki Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika".  Panie – Renata Szczypa i Aleksandra Lis są organizatorkami Festiwalu Książki Dziecięcej w Puławach pod hasłem KSIĄŻKA MÓJ PRZYJACIEL. W naszej szkole spotkały się z uczniami klasy 1a i 2a i zaprezentowały bajkową postać – Florkę. Dzieci wysłuchały obszernych fragmentów pamiętników tej bohaterki oraz obejrzały krótkie filmiki. Na zakończenie spotkania panie zaprosiły wszystkich na weekendowe spotkania z książką w Galerii Zielona.

Spotkanie z bajkową Florką w klasach 1b, 1c i 1d przeprowadziła pani Marzena PiskorskaSeria książeczek o Florce jest dostępna w szkolnej bibliotece.

Zapraszamy

 

lightbox
Konkursowy karmnik

 

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Urządzamy stołówkę dla ptaków z Leroy Merlin”. Zadaniem konkursowym było wykonanie karmnika dla ptaków z elementów przygotowanych przez organizatora oraz ozdobienie go we własnym zakresie. Gotowe karmniki zostały wyeksponowane klientom sklepu Leroy Merlin w Puławach, przy ulicy Dęblińskiej. Do 10 grudnia można oddawać głosy na najładniejszy karmnik. Każdy klient,  robiąc zakupy w sklepie w czasie trwania prezentacji, otrzyma kartę do głosowania. Zwracamy się więc z prośbą o oddawanie głosów na nasz karmnik, który powstał dzięki zaangażowaniu uczniów z klasy 5a oraz wychowawczyni, pani Małgorzaty Kuś.

 

Głosujcie na nasz Karmnik!

Dziękujemy!

Uczniowie klasy 5a

 

Sukces Michała Mazuraka

 

 

22 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie odbył się koncert XIV Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej "Ojczyste Śpiewanie" pod patronatem Wójta Gminy Kurów. Naszą szkołę w konkursie reprezentował Michał Mazurak, uczeń klasy 5a. Michał w kategorii solistów wyśpiewał wyróżnienie. Opiekunem artystycznym Michała była wychowawczyni – pani Małgorzata Kuś.

 

Serdecznie gratulujemy naszemu soliście i życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolny konkurs recytatorski w oddziałach 0 i klasach 1-3

27 listopada br. w bibliotece szkolnej odbyły się finały szkolnego konkursu recytatorskiego Wanda Chotomska dzieciom. Uczniowie zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: „zerówki”, klasy 1 i 2 oraz klasy 3. Poziom artystyczny był bardzo wysoki i jury miało nie lada problem wyłonić zwycięzców. Ostatecznie wszyscy finaliści zostali nagrodzeni:

 

W kategorii „zerówek”
I miejsce:Michalina Stolarek (0a), Mateusz Stachnio (0b), Antonina Krawczyk (0b), Lena Krygrowska (0b), Daria Cieniuszek (0d)

II miejsce: Oskar Gral (0a), Jan Zawierta (0b), Piotr Cywka (0c), Lena Radlińska (0c), Zorian Pękala (0d).

 

W kategorii klas 1 i 2
I miejsce: Hanna Bartoszek (1a), Alicja Nowakowska (1a), Michał Piaseczny (1c), Franciszek Góra (2a), Alan Niemczuk (2a)

II miejsce: Iren Kabakulakian (1b), Kuba Plewka (1c), Maja Badeńska (1d)
III miejsce: Krzysztof Martyniak (1b), Damian Zwarycz (1d).

 

W kategorii klas 3
I miejsce: Róża Potocka (3a), Marta Janiszek (3b), Maria Grontkowska (3d), Nina Pruchniak (3e)

II miejsce: Anna Figura (3a), Antonina Wawer (3b), Magdalena Kukier (3c), Jan Szarga (3c), Eliza Gral (3d), Róża Mizio (3f), Aniela Adach (3f)
III miejsce: Kacper Nowak (3e).

 

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

O czym szemrze Łacha Wiślana?

 

20 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie zatytułowane „O czym szemrze Łacha Wiślana – przygoda kota Filusia”.  Była to historia o perypetiach kota wypuszczonego w balonie przez rodzinę Czartoryskich.

 

Serdecznie dziękujemy aktorkom - Bajarkom znad Wisły z Uniwersytetu Trzeciego Wieku za mile spędzony czas. 

 

Zdjęcia są w naszej GALERII.

I TYDZIEŃ SIENKIEWICZOWSKI JUŻ ZA NAMI

Nasza szkoła szczyci się tym, że nosi imię wielkiego pisarza, noblisty i patrioty - Henryka Sienkiewicza. W listopadzie, w rocznicę jego śmierci, obchodzimy Dzień Patrona. W tym roku obchody święta szkoły - święta wszystkich dzieci i pracowników szkoły - zostały rozłożone na cały tydzień. Bez wątpienia można powiedzieć: "Działo się, oj, działo...".

 

Poniedziałek i wtorek były dniami Wędrówki śladami Henryka Sienkiewicza. W poniedziałkowy poranek uczniów przywitały niezwykłe ślady stóp umieszczone na ścianach naszej szkoły. Prowadziły one "od drzwi do drzwi", na których pojawiły się różne ciekawostki z życia pisarza. Na końcu trasy wszyscy chętni otrzymali krzyżówkę. Polecenia nie były najprostsze, ale na każde pytanie można było odpowiedzieć, jeżeli umieszczone na drzwiach informacje zostały przeczytane uważnie. Prawidłowo wypełnione krzyżówki brały udział w losowaniu nagród. Trzeba przyznać, że widok wędrujących i poszukujących poprawnych odpowiedzi uczniów był nie tylko niezwykły, ale i bardzo cieszył.

 

 


Środa była dniem prezentacji poświęconej życiu i twórczości naszego Patrona. W małej sali gimnastycznej, odpowiednio przygotowanej na tę okazję, uczniowie wszystkich klas z wielką uwagą oglądali wspomnianą już prezentację i brali udział w quizie. Warto było w skupieniu przyswajać sobie wszystkie prezentowane wiadomości i zgłaszać się do odpowiedzi, ponieważ każdą poprawną informację nagradzano cukierkami. Słuchający wprost wyrywali się do odpowiedzi, a prowadzący - uczniowie klasy 5d i 7a, spisali się na medal. Wszyscy zwrócili uwagę na ich odświętny wygląd i niesamowicie elegancki sposób prowadzenia spotkania. Tego dnia o Henryku Sienkiewiczu dowiedzieliśmy się wielu naprawdę niezwykłych faktów. Więcej zdjęć w naszej fotogalerii.

 

 

 

W czwartek reprezentanci klas przystąpili do Szkolnego Konkursu Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu. Udział wzięło ponad pięćdziesięciu uczniów w kategoriach klas IV-VI oraz VII - gimnazjum.

W młodszej grupie I miejsce zajęła Małgorzata Rybczyńska z klasy Vd, drugie Karolina Urbanek z Vd, trzecie Natalia Abramowicz z Vc.

W klasach starszych najlepsza okazała się Karolina Nocek z klasy VIIe, II miejsce przypadło Paulinie Suszek z 3AG, a trzecie Annie Kuli z VIIa.

Serdecznie gratulujemy.

 

lightbox lightbox

lightbox

 

W piątek miał miejsce finał tygodniowych obchodów Dnia Patrona Szkoły - Śladami Henryka Sienkiewicza. Tego dnia odbyły się uroczyste apele.

Najpierw świętowali najmłodsi uczniowie szkoły, czyli klasy pierwsze, które tego dnia miały ślubowanie. Można powiedzieć, że pierwszaki stały się prawdziwymi uczniami, znają swoje prawa i obowiązki, wiedzą też, że Patronem ich szkoły jest Henryk Sienkiewicz.

 

 

 

Po pierwszakach przyszedł czas na świętowanie dla klas starszych. Z okazji Dnia Patrona najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali specjalne wyróżnienie - nagrodę finansową, czyli jednorazowo wypłacane stypendium. Była to nagroda przyznana za osiągnięcia w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Nagrody otrzymali również ci, którzy wzięli udział w różnych konkursach w kończącym się Tygodniu Sienkiewiczowskim.

 

lightbox  lightbox lightbox lightbox

 

Finałem tygodniowego świętowania było przedstawienie przygotowane przez klasę 7b we współpracy z klasą 7a i 4b pt.: "W pustyni i w puszczy". Była to prawdziwa uczta dla oczu...

 

 lightbox

 

Sukcesy pływackie naszych uczniów

 

W dniu 23 listopada 2017 r. odbyły się na szkolnym basenie Mistrzostwa Powiatu Puławskiego w ramach Igrzysk Dzieci. Nasi uczniowie tradycyjnie nie zwiedli oto wyniki:

 

Sztafety 6x25m stylem dowolnym

 

Dziewczęta – II miejsce w składzie: Gawełko Zuzanna, Woszczek Ola, Klimek Natalia, Jarosińska Magda, Musiatowicz Weronika, Klamann Maja.

 

Chłopcy – I miejsce w składzie: Bielawski Tymoteusz Podsiadło Michał, Mirosławski Sebastian, Ciurkowski Igor, Daniszewski Jan, Kulik Kacper

 

Indywidualnie

50m stylem motylkowym - II miejsce Mirosławski Sebastian

50m stylem grzbietowym - II miejsce Jarosińska Magda

50m stylem grzbietowym - III miejsce Ciurkowski Igor

50m stylem klasycznym - I miejsce Kulik Kacper

50m stylem dowolnym - III miejsce Gawełko Zuzanna

50m stylem dowolnym - II miejsce Bielawski Tymoteusz

 

Wszyscy wymienieni uczniowie będą walczyć o laury w etapie rejonowym. Zawody rejonowe w poniedziałek 27 listopada br. na basenie w hali MOSiR.

 

Gratulujemy!

 

"Kocham Cię, Polsko!"

Wyniki konkursu „Kocham Cię, Polsko!”

 

Na konkurs wpłynęło 226 prac z klas 0-7. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom podziękowania za udział w konkursie. Ponadto nagrodzono i wyróżniono następujące osoby (12 nagrodzonych i 18 wyróżnionych):

 

Grypy zerowe:

I miejsce – Jan Bartuzi – O B

II miejsce – Laura Olejarz – O B

III miejsce – O D

 

Wyróżnienia:

Zuzanna Krawczyk – O A

Marta Zębek  - O D

Bartek Koziński – O D

Bazyli Barszczewski – O C

Klasy pierwsze:

I miejsce – Maja Suszek – 1C

II miejsce – Krzyś Kacperczyk – 1 C

III miejsce – Blanka Barszczewska – 1 C

 

Wyróżnienia:

Oliwia Kudan – 1 D

Martyna Pękala – 1 D

Bartek Dąbrowski – 1 B

Oliwia Musiatowicz – 1 C

Bartek Badej – 1 C

Ewelina Sawko – 2 A

Klasy trzecie:

I miejsce – Natalia Mazurak - 3 B

II miejsce – Jagoda Gil – 3 F

III miejsce – Bartosz Sypryn – 3 E

Wyróżnienia:

Marta Janiszek – 3 B

Mateusz Gembal – 3 A

Kacper Pękala – 3 D

Maria Grontkowska – 3 D

 Klasy 4 – 7:

I miejsce – Jan Grudzień – 7 B

II miejsce – Anna Kula – 7 A

III miejsce – Klaudia Kozak – 7 A

Wyróżnienia:

Jakub Wojsa – 7 E

Krzysztof Stefaniak – 7 E

Wiktoria Drych – 6 B

Alan Kozak – 6 B

 

lightbox lightbox

 

 

 

I miejsce naszych uczniów w turnieju szachowym

 

W ubiegły piątek 17.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Osinach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Puławskiego w szachach drużynowych. Do zawodów przystąpiło aż 11 drużyn z Puław i okolic. Każda drużyna składała się z 3 chłopców i co najmniej jednej dziewczynki (oraz jednej osoby rezerwowej). Z naszej szkoły do rywalizacji przystąpili uczniowie: Damian Hałas 4a, Paweł Rodzoś 4e, Michał Mazurak 5a, Natalia Mazurak 3b oraz Hubert Nakonieczny 4e.

 

Nasz zespół rozegrał 5 spotkań: 1 runda - SP Końskowola, 2 runda - SP Spectrum Puławy, 3 runda - SP Osiny, 4 runda - SP 2 Puławy i 5 runda - SP 6 Puławy. Wszystkie "mecze" nasza drużyna rozstrzygnęła na własną korzyść. Z kompletem punktów reprezentacja szkoły została Mistrzem Powiatu Puławskiego w szachach drużynowych i będzie reprezentowała szkołę oraz Powiat Puławski na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się 6 grudnia w Zamościu.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich. Opiekunem drużyny była Pani Agata Kantorska.

 

Spotkanie ze sztuką ludową

 

W czwartek, 16 listopada klasa 4e uczestniczyła w zajęciach plastycznych w ramach Małej Akademii Sztuki. Tym razem wystawę obejrzeliśmy wspólnie z uczniami klasy 5bGaleria Aneks zaprezentowała nam „Artystyczną Twórczość Wsi”. Był to piękny przegląd wrażliwości artystycznej 36 twórców sztuki ludowej. Zobaczyliśmy prace z dziedziny tkactwa, garncarstwa, kowalstwa, rzeźby, plecionkarstwa, koronki i haftu.

 

Czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach, podczas których uczyli się jak wykonać atrakcyjne wycinanki z kolorowego papieru. Prace uczniów stanowią piękną ozdobę sali lekcyjnej.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

Wycieczka do Lublina

 

Dnia 7 listopada grupa „0”B i „0”C wraz z wychowawczyniami Panią Moniką Szarugą, Panią Agatą Skowyrą, Panią Justyna Rusek i Panią Pauliną Wolszczak-Lesicz wybrały się na wycieczkę  do Lublina. Pierwsza w planie była Manufaktury Słodyczy "Cukier Lukier". Już od dawna dzieciaki zastanawiały się, jak powstają ich ulubione cukierki i lizaki. Aby zagłębić tę słodką tajemnicę, dzieci uczestniczyły w pokazie oraz warsztatach w tej mini fabryce słodkości. Dzieci zobaczyły, jak przygotowuje się masę na cukierki i lizaki i zapoznały się z procesem zabarwiania oraz nadawania słodyczom wybranych smaków. Ponadto miały też niepowtarzalną szansę stać się na krótką chwilę małymi cukiernikami i stworzyć własnoręcznie pięknego i pysznego lizaka o niespotykanym, gruszkowym smaku. Tak smakowitej i słodkiej wyprawy jeszcze nie było!

Następnie udaliśmy się do Budynku TVP 3 Lublin. Najpierw mieliśmy okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Mogliśmy zobaczyć jak powstaje Panorama Lubelska oraz jakie znane osobistości występowały w lubelskim Oddziale TVP. Podczas wizyty w telewizji, dzieci mogły podpatrywać pracę dziennikarzy oraz spikerów, a także poznać tajniki pracy reżyserskiej i monterskiej, zanim program pojawi się w naszych telewizorach. Największym zainteresowaniem cieszyło się studio, gdzie powstaje Panorama Lubelska oraz program Zdarzenia. Zerówkowicze na chwilę wcielili się w operatorów kamer oraz prowadzących, aby samemu przekonać się, na czym polega praca w telewizji.

Maluchy zmęczone, lecz szczęśliwe i pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do szkoły.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.

 

Mała Akademia Sztuki

Uczniowie klasy 4e pod opieką wychowawczyni p. Anny Bieleń systematycznie uczestniczą w zajęciach Małej Akademii Sztuki w Puławskiej Galerii Sztuki. Trzecie w tym roku szkolnym zajęcia odbyły się 19 października. Tym razem inspiracją do własnej twórczości dzieci była wystawa prac p. Magdaleny Jędrzejczyk pt.„Polandia”. Prace o tematyce wiejskiej czarowały ciekawymi zestawieniami kolorystycznymi. Swojskie życie wsi nabrało na obrazach artystki nieoczekiwanego piękna.

Zbiorowa praca uczniów wykonana plakatówkami na rozwiniętej tekturze okazała się znakomitym pomysłem. Pierwsze swoją wyobraźnię uruchomiły dzieci z klasy Ia pracujące pod opieką p. Elżbiety Adamowicz-Matraszek. Dzieło dokończyli ich starsi koledzy z klasy 4e. Sam akt tworzenia i efekt pracy przyniosły wszystkim wiele satysfakcji.

 

 

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij na powyższy obraz...

Dyplom za akcję "Kup Pan Szczotkę

W nawiązaniu do przeprowadzonej w naszej szkole akcji charytatywnej pod hasłem „Kup Pan szczotkę!” miło jest nam poinformować, że otrzymaliśmy od Fundacji „Redemptoris Missio” list gratulacyjny z podziękowaniami za okazaną przez nas pomoc.

 

 

Przypominamy,  że wspólnie zebraliśmy 109 past i 161 szczoteczek do zębów dla szkół misyjnych w Afryce. Koordynatorkami akcji były pani Maria Rymkiewicz, pani Edyta Ogonowska, pani Katarzyna Szypa-Kowalik i pani Magdalena Przychodzeń.

Wolontariusze w Bitwie o Puławy

 

"Bitwa o Puławy" to wydarzenie organizowane przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" jako Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej o Puławach. 11 uczennic z gimnazjum wsparło w ramach wolontariatu organizację tej ciekawej gry terenowej. Wydarzenie to adresowane było do młodzieży z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Puławy. Ideą tego przedsięwzięcia jest edukacja historyczno-kulturalna zaprezentowana w nowoczesnej i atrakcyjnej dla młodych ludzi formie z wykorzystaniem nowoczesnych mobilnych technologii.

 

Dziękujemy naszym dziewczynom, które pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych w pięknych strojach nawiązujących do minionej epoki pojawiły się na wyznaczonych punktach kontrolnych i pomagały uczestnikom zmagań w realizowaniu ich zadań.

 

W podziękowaniu za pomoc przy organizacji każda z dziewczyn otrzymała okazjonalną koszulkę.

 

Święto Niepodległości

11 listopada dla każdego Polaka jest dniem niezwykłym - to dzień pamięci o tym, co dokonało się w 1918 roku. To wtedy, 99 lat temu, Polska po ponad stu latach niewoli odzyskała niepodległość. O tych ważnych wydarzeniach w przeddzień narodowego święta przypomniały nam klasy 6b i 7a.

W uroczystej akademii, którą poprowadziły dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego, wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Uczniowie tego dnia wyglądali wyjątkowo odświętnie, galowe stroje i przypięte kotyliony podkreślały wagę uroczystości.

 

lightbox

lightbox

lightbox

lightbox

lightbox

 

Aby zobaczyć więcej zdjęć przejdź do galerii NIEPODLEGŁOŚĆ

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )