Wycieczka klasy 1a i 1c do Radomia

Dnia 15 maja 2015r. klasa Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do Radomia. Uczniowie mieli okazję zwiedzić teatr oraz obejrzeć niezwykły spektakl pt. „Kopciuszek”. Kolejnym punktem wycieczki był ciepły posiłek w Pizzy Hut.

Występ kabaretu GRyPS

Trzecią edycją Kabaretową dnia 25-05-2015 r. zabawiał naszą szkołę Kabaret GRyPS (Grupa Ryzykantów Pozytywnie Szalonych). W pierwszej części dla klas I-III najbardziej ucieszyły publiczność Taniec Zumba-GRyPS oraz piosenka „W naszej szkole…”

W drugiej części dla klas IV-VI Kabareciarze rozbawili publiczność najbardziej skeczami – „Nowy w szkole”, „Praca domowa” oraz „Lekcja z obserwatorem”. Pomimo braków technicznych oraz złośliwości rzeczy martwych występ szczególnie w II części był bardzo udany. Następne występy będą już w przyszłym roku, a niebawem rekrutacja do nowego rocznika Kabaretu.

Wycieczka klasy 2a i 2d do Warszawy

15 maja klasy II a i II d odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie zwiedzili centrum oraz odwiedzili planetarium, gdzie na sferycznym ekranie obejrzeli wyjątkowy wykład pt.: „Wędrówka Słońca”.  Dzieci odwiedziły również Teatr Wysokich Napięć, gdzie wśród mroku zobaczyły połyskującą czaszę generatora Van de Graaffa i usłyszały odgłosy wyładowań atmosferycznych.
Z Centrum uczniowie udali się na zwiedzanie Starówki oraz na warsztaty w Manufakturze Cukierków.

Dzień Polskiej Niezapominajki

Niezapominajki

Niezapominajki -

lightboxto są kwiatki z bajki!

Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”.

Te słowa Marii Konopnickiej stały się myślą przewodnią obchodzonego w naszej szkole Święta Polskiej Niezapominajki. To był dzień niezwykły i pełen niespodzianek. Jego niesamowitą oprawę przygotowała Rada Samorządu Uczniowskiego. Najpierw na szkolnym korytarzu pojawiły się wielkie kwiaty niezapominajek. Pięć płatków - pięć ważnych informacji: dlaczego? co można zrobić? jak ten dzień spędzić miło? jak go podkreślić? w jakim konkursie wziąć udział?- uczniowie mogli na te pytania znaleźć odpowiedzi i przystąpić do działania. I PRZYSTĄPILI!!!!

Chętni wzięli udział w konkursie plastycznym - KRÓLOWA NIEZAPOMINAJEK; wielu napisało liścik - NIEZAPOMINAJKĘ, wyrażając wdzięczność swoim przyjaciołom za miłe chwile i wspaniałe wspomnienia; uczniowie tego dnia nie tylko ubrali się w stroje o niebieskich barwach, ale też mieli różne niezapominajkowe elementy. Członkowie RSU - nasza NIEZAPOMINAJKOWA POCZTA - roznosili dostarczone wcześniej liściki.

Wszyscy świetnie się bawili. To był naprawdę wspaniały dzień.

"Co mi się podobało? To, że inni pamiętali o mnie i przypomnieli mi kilka ważnych chwil, wydarzeń..."; "Najbardziej zaskoczyła mnie koleżanka, która przypomniała mi, że jej kiedyś pomogłam. Ja niezapominajki nie napisałam. Nie pomyślałam. Trochę mi wstyd."- to słowa uczniów.

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa 6b przygotowała apel, którego celem było przybliżenie uczniom wydarzeń z 1791 roku. Uczniowie przypomnieli, jakie zmiany wprowadziła konstytucja, a także podkreślili jej ogromne znaczenie dla historii naszego kraju.