Niecodzienne zajęcia w klasie 3b

W dniu 28 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy III b i III c brali udział w niecodziennych zajęciach dydaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez panią Annę Daniszewską. Do obserwacji tychże zajęć zaproszono również wychowawców świetlicy szkolnej i rodziców uczniów. Inspiracją do zajęć nt. „Zwroty grzecznościowe na co dzień” był spektakl pt. „Czarodziejskie słowa” Teatru Artenes z Wrocławia i materiały dydaktyczne przesłane po obejrzanym przez dzieci widowisku. W trakcie zajęć uczniowie dzielili się przeżyciami z przedstawienia teatralnego, przypomnieli sobie zasady dobrego wychowania a w szczególności używania podstawowych zwrotów grzecznościowych. Podczas scenek rodzajowych z elementami dramy mieli okazję zauważyć potrzebę stosowania na co dzień „czarodziejskich słów”: proszę, dziękuję i przepraszam. W ćwiczeniu indywidualnym spróbowali również wskazać cechy własnej osobowości i odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki jestem?

Miejmy nadzieję, że choć takie zajęcia nie odbywają się w naszej szkole codziennie, to  wszyscy będziemy używać zwrotów grzecznościowych na co dzień i bynajmniej nie raz dziennie.

Dzień Ziemi

23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się apel „By Ziemia pozostawała piękna i zasobna”. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenkę ekologiczna i przedstawiali scenki pokazujące źródła zagrożeń i propozycje ochrony środowiska naturalnego. Dziewczynki wykonały taniec do piosenki „Hey Brother”. Scenariusz, dekoracje, oprawę muzyczną oraz taneczną przygotowała klasa 6a z wychowawczynią panią Alicją Korpysz.

Powiatowy Turniej Języka Angielskiego

Finał Powiatowego Turnieju Języka Angielskiego odbył się w dniu 21 marca w naszej szkole. To druga edycja przedsięwzięcia, któremu patronuje wydawnictwo Macmilian. Gościliśmy uczniów z 10 szkół powiatu puławskiego z klas I-III oraz IV-VI. Wykazali się oni bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Dzień Zdrowia

7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Zdrowia. Do akcji tej dnia 14 kwietnia włączyła się też nasza szkoła i to na różne sposoby.

Jednym z nich było przedstawienie przygotowane przez klasę IVb. Kolejny już raz uczniowie mieli okazję znaleźć się na antenie programu "TV JEDENASTKA", który tym razem przedstawił nadawany na żywo program TELEEXPRESS. Program ten prowadzony przez niezwykłych prezenterów - Majkę i Jakuba, w całości poświęcony był problematyce zdrowia.

Oglądający mieli okazję przekonać się, "co o zdrowiu wie młode pokolenie" - to Marek Sierocki przeprowadził wywiad wśród młodzieży SP11.

Mogli też zobaczyć, "jaki w jednym z domów rozegrał się dramat" - za sprawą Józia, który unikał wody i mydła i za wszelką cenę "chciał być brudasem" (na szczęście zmienił swe zdanie).

Oprócz kilku wiadomości ze świata na temat m.in. historii wanny czy też szczoteczki do zębów, uczniowie byli świadkami niezwykłej wizyty w gabinecie dentystycznym, który odwiedził .... wilk (nie mył zębów, więc miał kłopoty); wywiadu przeprowadzanego przez dziewczęta należące do komitetu redakcyjnego gazetki "Nasza Szkoła Podwórkiem Przyjaciół" i niezwykłego występu zespołu muzycznego "Statystyka", który zapowiedział Marek Sierocki.

Na zakończenie występujący w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli najlepsze życzenia paniom ze służby zdrowia pracującym w naszych gabinetach - dentystycznym i lekarskim.

Występ ubogacony piosenkami , do których słowa pisali sami uczniowie, wszystkim bardzo się podobał i mamy nadzieję, że sprawa zdrowia i higieny każdemu będzie bliska.

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Jemy zdrowo, smacznie i kolorowo

14 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia klasa 4b przygotowała przedstawienie „Zdrowie to podstawa” przypominające na wesoło o higienie i witaminach. Natomiast uczniowie klasy 5b, 5d oraz RSU postanowili zwrócić naszą uwagę na zdrowe odżywianie, które może być bardzo smaczne i proste w przyrządzeniu. I tak alternatywą dla fast foodów były pyszne kanapki bogato i finezyjnie ozdobione kolorowymi warzywami. Propozycją zamienną do napojów gazowanych były apetyczne soki wyciśnięte z marchwi, pomarańczy, grapefruita i jabłka. Nie zabrakło też kolorowych, zdrowych, bogatych w witaminy deserowych sałatek. Dzieci indywidualnie dobierały sobie ich smak mając do dyspozycji następujące składniki: marakuja, mango, melon, arbuz, jabłko, pomarańcza, grapefruit, winogrona i kiwi. Z wszystkich wymienionych owoców można też było zakupić szaszłyki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się owocowe koktajle. Te również komponowane były na życzenie konsumenta. Dodatkiem do jogurtu naturalnego, actimela lub kefiru były do wyboru: gruszka, jabłko, pomarańcza, grapefruit, mandarynka, kiwi, limonka, cytryna, malina, mango lub ananas. Hitem okazał się koktajl truskawkowy. Na życzenie konsumenta koktajl mógł być osłodzony odrobiną miodu lub cukru czcinowego.
Wszystkie dzisiejsze przysmaki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że podobne zdrowe pyszności będą cały rok królowały w naszych domach.