Listopad

Andrzejki w klasie 1d

W dniu 27 listopada w MDK klasa Id spędziła wyjątkowy dzień- Andrzejki.

Wspólnie spędzony czas, w tym dniu zastał podzielony na tradycyjne wróżby oraz czas zabawy i tańców. Od pierwszej chwili na dzieci czekały miłe niespodzianki, konkursy i wróżby. Z radością i wielkim zapałem pierwszaki odgadywały zagadki, śpiewały znane piosenki, spotkały się z wróżką, a także lały wosk i ciągnęły los ze szklanej kuli. Pomysłów na andrzejkowe wróżby było całe mnóstwo. Zabawie i śmiechom nie było końca, a dzieci wyszalały się za wszystkie czasy.

     

     

     

     

Dyskoteka andrzejkowa

27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana dla uczniów klas 4 – 6. Nie zabrakło największych tanecznych przebojów, przy których świetnie bawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Pan Wiktor zaprezentował breakdance, co spotkało się z wielkim aplauzem wszystkich uczestników imprezy. DJ przygotował atrakcje w postaci wspólnego tańca i konkursu. Tradycją każdej naszej dyskoteki są liczne ciepłe dedykacje przesyłane uczniom i nauczycielom. Dyskoteka była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili.

 

     

     

     

     

     

   

Z wizytą w Muzeum Bombki Choinkowej

26 listopada z okazji Mikołajek odbyła się wycieczka klas 5d i 5c do Sandomierza. Uczniowie zwiedzili tam Zbrojownię oraz Podziemia, w których zginęła Halina Krępianka. Spacerowali Rynkiem i zakupili mnóstwo pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Bombki Choinkowej, gdzie zobaczyli w jaki sposób wykonywane są ozdoby na bożonarodzeniowe drzewko.  Przy tej okazji weszli do pomieszczenia, gdzie panie w bardzo precyzyjny sposób ręcznie ozdabiały bombki specjalnymi farbkami i szklanymi pędzelkami. Z zaciekawieniem wszystko obserwowali, samodzielnie wykonali własną bombkę, zakupili też inne ozdoby proponowane w sklepie. Każdy zadowolony i z uśmiechem na twarzy wrócił wieczorem do domu. 

     

     

          

 

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły, którym w 1989 roku został Henryk Sienkiewicz, zawsze obchodzimy w sposób szczególny i niezwykły. Jest to również okazja do tego, by wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i przybyłym rodzicom przybliżać sylwetkę tego znanego na całym świecie pisarza.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

 

Dzień Patrona Szkoły jest także okazją do tego, by podziękować tym, którzy osiągają w szkole największe sukcesy. Oto nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy NARODOWEGO CZYTANIA TRYLOGII, KONKURSU WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA oraz KONKURSU NA WIERSZ O NASZYM PATRONIE.

 

lightbox lightbox lightbox

 

Specjalne dyplomy otrzymali też uczniowie, którzy na zakończenie ubiegłego roku szkolnego osiągnęli najwyższe wyniki. Wśród nich znaleźli się również nasi absolwenci, czyli byli uczniowie klas szóstych. Gratulujemy niezwykle wysokich wyników.

 

KLASY PIĄTE 

lightbox lightbox lightbox

KLASY SZÓSTE

lightbox lightbox lightbox

ABSOLWENCI KLAS SZÓSTYCH

lightbox lightbox lightbox lightbox

 

W końcu przyszedł czas na akademię, którą pod kierunkiem pani Anny Bieleń przygotowała klasa 5a. Wszyscy przedstawienie oglądali z zainteresowaniem, podziwiali zdolności młodych aktorów i ich pomysłowość. Piosenki, ciekawie wygłaszane teksty i teatr lalek wprowadził oglądających w doskonały nastrój.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 lightbox lightbox lightbox lightbox 

Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczył się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będę się starał być dobrym kolegą,

swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Ślubuję!

 

21 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona, którym już od 25 lat jest Henryk Sienkiewicz. Pan dyrektor Mirosław Kamola wręczył nagrody i wyróżnienia dzieciom z klas 1 - 3, które wzięły udział w konkursach organizowanych w naszej szkole z okazji tego święta.

Zgodnie z coroczną tradycją w dniu Święta Patrona odbywa się u nas jedna z najważniejszych w roku szkolnym uroczystości – ślubowanie uczniów klas pierwszych. W obecności dyrekcji szkoły – pana Mirosława Kamoli, pani Anny Daniszewskiej i pani Grażyny Lewtak oraz wychowawców i rodziców, a także zaproszonych gości – przewodniczącej Komisji Edukacji - pani Anny Kędziory,  uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Uroczyste ślubowanie poprzedziła część artystyczna, którą specjalnie na tę okazję pierwszaki przygotowały pod czujnym okiem swych wychowawczyń. Okazało się, że znakomicie śpiewają i recytują. W przedstawieniu wzięły też udział starsze dziewczynki z klasy 4b. Za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa i już nikt nie miał wątpliwości, że wszystkie zasłużyły na miano Ucznia Szkoły Podstawowej Nr 11 w Puławach.

Kulminacyjnym i najbardziej oczekiwanym punktem programu było złożone przez pierwszoklasistów uroczyste ślubowanie oraz akt symbolicznego pasowania. Dokonali go nasi dyrektorzy przy pomocy ogromnego, kolorowego pióra. 

Na pamiątkę tych ważnych chwil świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 Życzymy najmłodszym uczniom, aby cały okres pobytu w naszej szkole był tak radosny,

jak Dzień Ślubowania.

 

     

      

      

      

     

    

2a z wizytą w Leroy Merlin

13 listopada klasa II a odwiedziła sklep budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin w Puławach. Uczniowie poznali działy handlowe i produkty dostępne w centrum oraz zapoznali się z ofertą dodatkowych usług.  Mieli również okazję wejść na magazyn, gdzie zobaczyli na czym polega praca na wózkach widłowych. Niezwykłą atrakcją było sadzenie przez dzieci roślin, które zabrały ze sobą do szkoły. Uczniowie mogli wykazać się również zdolnościami pracy w grupach, podczas malowania tekturowych domków. Dziękujemy pracownikom Leroy Merlin za miłe przyjęcie i upominki jakie zapewnili uczniom.

    

     

    

    

   

 

Obchody święta Dnia Niepodległości

W dniu 11 listopada 2014 roku reprezentanci naszej Szkoły Podstawowej nr 11 ze sztandarem szkoły wzięli udział w obchodach święta Dnia Niepodległości. Cała ceremonia przebiegała w refleksji i zadumie nad dzisiejszym patriotyzmem i świadomością o „koszcie” uzyskania niepodległości przez nasz kraj. Przemowa Prezydenta miasta Puławy przypomniała wszystkim obecnym o potrzebie szerzenia i pielęgnowania postaw patriotycznych, które towarzyszyły wszystkim walczącym o niepodległość, a które też są tak potrzebne również w dzisiejszych czasach. Po uroczystościach przy pomniku Obrońcom Ojczyzny, znajdującym się przy kościele p.w. Św. Józefa w Puławach, zostały złożone kwiaty przez reprezentantów sztandarów i społeczności puławskiej.

     

     

     

     

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 7 listopada odbył się uroczysty apel w ramach obchodów w naszej szkole Narodowego Święta Niepodległości. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 6c pod kierunkiem wychowawczyni pani Ireny Korzeniowskiej i nauczyciela muzyki pani Ewy Jurkowskiej. Część artystyczna bardzo się uczniom i nauczycielom podobała.

    

     

    

   

 

Spotkanie z ministrem Włodzimierzem Karpińskim

W czwartek w puławskiej hali MOSiR ruszyła akcja "Gramy z Azotami", podczas której puławskiej młodzieży oraz zawodnikom wręczono 200 piłek z logiem klubu oraz głównego sponsora. W imprezie uczestniczyło 40 uczniów naszej szkoły, którym piłki wręczył minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

     

     

     

     

    

  

Wycieczka do Sandomierza

3 listopada klasy IIb i IIc były na wycieczce w Sandomierzu. Najpierw odwiedziliśmy fabrykę muzeum bombek. Podziwialiśmy przepiękne muzealne okazy, zobaczyliśmy jak robi się i zdobi bombki. Uczestniczyliśmy w warsztatach, na których sami według własnego pomysłu własnoręcznie ozdabialiśmy bombkę. Następnie, po szale "bombkowych zakupów" udaliśmy się na sandomierski rynek. Potem była lekcja w zbrojowni, którą prowadził rycerz Łukasz. Mieliśmy okazję poprzebierać się w stroje z epoki, zobaczyć broń i salę tortur. Po lekcji udaliśmy się na pyszny obiad, a potem zakup pamiątek i powrót do Puław.

Bajka o asertywności

  

 Z asertywnością spotykamy się często, nawet o tym nie wiedząc. To styl zachowania, dzięki któremu jesteśmy fair wobec siebie i innych. Asertywność to pewne umiejętności zachowania się w określonych sytuacjach. Zachowanie asertywne to bezpośrednie, uczciwe i stanowcze wyrażanie wobec drugiej osoby swoich uczuć, opinii i postaw, przy jednoczesnym respektowaniu jej praw. Każdy człowiek ma swoje prawa i trzeba je szanować. Każdy z nas jest inny i nie wolno zmuszać nikogo do zmiany poglądów czy celów tylko dlatego, że nam się one nie podobają lub kolidują z naszymi. Zachowania asertywne pokazują naszą odrębność, ale nie atakują, nie obrażają drugiej osoby. Zachowanie asertywne można umieścić pomiędzy agresją a uległością. Zachowując się asertywnie, respektujemy prawa zarówno swoje, jak i innych. Zachowując się agresywnie respektujemy prawa własne, lekceważąc cudze. Gdy jesteśmy ulegli, lekceważymy swoje prawa a respektujemy innych.

6 listopada uczniowie Gimnazjum Nr 3 pod kierunkiem pani pedagog Ilony Wrótniak-Terleckiej zaprezentowali naszym uczniom z klas I - III przedstawienie pt. „Bajka o asertywności”. 

 

Osoby swej postaciom użyczyli:

Narrator:  Michał Wolszczak

      Król: Maciej Gaweł                                                                                                             

              Jan Wrogi: Mateusz Dubiński                                                                       

                     Czesław Miękki: Dominik Oroń

                             Zenobia Nieszczera: Dominika Józefczyk

                                    Melania Takajakapowinna:  Klaudia Król,                                                           

                                            Czarownica:  Katarzyna Markowska,  

                                                   Przywiędła Królewna: Natalia Ciupa,  

                                                        Szpieg: Ernest Gąszczyk     

           

Na podstawie materiału: www.dobry trener.pl

"Prawa Dziecka Oczami Dzieci" z naszej świetlicy szkolnej

W listopadzie 2014 r. nasi podopieczni wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia w ramach akcji "Sędziowie Rodzinni Dzieciom" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.
W świetlicy odbyły się pogadanki z dziećmi w celu uświadamiania dzieciom ich praw poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka.
Mamy nadzieję, że w nagrodę uda im się zwiedzić Belweder, Pałac Prezydencki oraz spotkać z Małżonką Prezydenta RP Panią Anną Komorowską.

Trzymamy kciuki za naszych wychowanków! 

 

    

   

W Szkole Świętości

W ciągu roku jest wiele świąt z okazji których organizuje się bale i przedstawienia. Dlaczego więc nie zorganizować wspólnej zabawy z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy patronów za wstawiennictwem których możemy się modlić w różnych intencjach.

31 października nasza szkoła zamieniła się w „Szkołę Świętości". Po korytarzach przechadzali się różni święci i błogosławieni. W stołówce szkolnej odbyły się dwa konkursy: „Konkurs na najciekawsze przebranie za wybranego świętego lub błogosławionego” oraz „Konkurs wiedzy o świętych i błogosławionych”. W czasie wspólnej zabawy poznawaliśmy życiorysy ludzi, którzy kochali Boga i żyli świętością na co dzień. Dzisiejsza szkolna uroczystość przygotowała nas do głębszego przeżywania dnia Wszystkich Świętych.

   

 

Klasy 5 i 6

 

    

  

 

Klasy 1

 

    

  

 

Klasy 2 i 3

 

    

  

 

Klasy 4

 

   

    

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )