Raport końcowy z akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata - V edycja”

Akcja została zrealizowana zgodnie z harmonogramem. Opiekunami przebiegu zadań byli uczniowie i wychowawczyni klasy 5e p. Anna Bieleń.

Informacja o akcji została rozpropagowana poprzez plakaty, spotkania Samorządu Szkolnego, dziennik elektroniczny, a kolejne etapy były dokumentowane na stronie szkoły. Wychowawcy klas otrzymali materiały do przeprowadzenia zajęć z dziećmi. Zajęcia w klasach odbywały się podczas godzin wychowawczych, zajęć za etyki  oraz lekcjach przyrody, biologii. Dzieci przygotowały szablony laleczek i udzielały potrzebnych informacji.

Wielką rolę odegrała pomoc kilku mam uczennic z klasy 5e, które z podarowanego przez zakład krawiecki materiału uszyły kilkadziesiąt korpusów. Dzieci wypchały je w szkole a pozostałą część pracy wykonywały w domu z pomocą rodziny lub samodzielnie. Każda nowa lalka była fotografowana i informacja o niej trafiała na stronę szkoły. Na mapie politycznej świata wklejaliśmy serduszka w miejsca z których lalki pochodziły. W wyniku pracy uczniów powstało 90 małych lalkowych dzieł sztuki.

"Dni Wszystkich Kolorów Świata" były w naszej szkole dwa - 15 i 16 stycznia. W tym terminie odbywały się wywiadówki. Piękna wystawa lal była okazją do zaopiekowania się laleczką. Był to także rodzaj plebiscytu - lalka, która zebrała największą kwotę reprezentowała naszą szkołę w konkursie na najoryginalniejszą lalkę. Wszystkie lalki zostały opatrzone numerem, a wpłacający deklarował, którą lalę wspiera głosując w ten sposób na najoryginalniejszą.

Zwyciężczynią okazała się lalka Aiko z Japonii nr 81, która zebrała darowizny w kwocie 580 zł. W trakcie dwudniowej wystawy (od 8.00 do 19.00) zebraliśmy kwotę 4600 zł. Ponieważ trzydziestu twórców zdecydowało się oddać lale do sprzedania, to kolejne 600 zł przyniosła sprzedaż lal.

Informacja o przebiegu akcji w naszej szkole znalazła sie na łamach lokalnego tygodnika "Wspólnota puławska".

Akcja zaangażowała bardzo dużą grupę uczniów, nauczycieli i rodziców.  Miała ogromną wartość edukacyjną, uczyła otwartości i pokazała, że każdy może pomagać!

Wszystkie nasze laleczki znajdują się w naszej GALERII.

Wszystkim bardzo dziękujemy za każdą pomoc w przeprowadzeniu akcji!

Szkolny Koordynator:  Anna Bieleń