Sukcesy naszych dziewcząt i chłopców w czwórboju

W czwartek 28.04.2022 r. na stadionie MOSiR w Puławach odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W zawodach tych bierze udział 6 osobowa drużyna dziewcząt lub chłopców. Każdy zawodnik musi wystartować w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy. Zawodnicy startujący w tych zawodach muszą być bardzo wszechstronni.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna zarówno dziewcząt jak i chłopców. Obie drużyny zaprezentowały się rewelacyjnie. Chłopcy zajęli 2 miejsce uzyskując awans na zawody wyższego szczebla czyli Mistrzostwa Rejonu Lubartowskiego.

Jeszcze lepszy wynik uzyskały nasze lekkoatletyki. Dziewczęta zajęły 1 miejsce drużynowo uzyskując bardzo dobry wynik 927 pkt i wyprzedzając drugą drużynę prawie o 150 pkt. Oprócz sukcesu drużynowego dziewczęta odniosły także sukcesy indywidualne:

- Antonina Mizura wygrała rywalizację w rzucie piłeczka palantową - 34m
- Kamila Górecka wygrała rywalizację w skoku w dal - 4,20m
- Julia Stępień wygrała rywalizację w biegu na 600m - 2:09,20m

Julia Stępień została także najlepszą zawodniczką zawodów zdobywając aż 212 pkt dla drużyny.

Skład dziewcząt: Antonina Mizura, Julia Stępień, Oliwia Kudan, Gabriela Kowalik, Alicja Jaworska, Emilia Stalęga, Kamila Górecka -
Skład chłopców: Igor Rodak, Maciej Olszański, Bartosz Figiel, Szymon Koza, Szymon Tyński, Wiktor Górniak.